Угорщина формуватиме особистості угорських дітей Закарпаття через спеціальну програму для дитсадків

На Закарпатті діятиме угорська програма розвитку дитячих садочків

Угорщина формуватиме особистості угорських дітей Закарпаття через спеціальну програму для дитсадків

Про це на прес-конференції, що відбулася 1 березня, заявив Янош Арпад Потапі, держсекретар Угорщини з питань національної політики. Так, планується, що на території Карпатського регіону збудують 68 нових дитячих садочків, у 215 закладах проведуть ремонті роботи, повідомляє MTI.

 

«Дошкільне виховання є важливим, адже де, як не в садочку, дитина починає формуватись як особистість. Тому угорськомовне населення прикордонних частин Румунії, Словенії, Хорватії та, зокрема, Закарпаття отримає значні кошти на будівництво нових і реконструкцію вже існуючих дитячих садочків», – зазначив держсекретар.

У свою чергу, Уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежо розповів, що наразі за межами Угорщини проживає 48 тисяч угорськомовних дітей, тож є велика потреба в дошкільних закладах для них. Стосовно Закарпаття зауважив, що до кінця 2018 року тут побудують 11 нових дитячих садочків, а в 105 дошкільних навчальних закладах проведуть ремонтні роботи.

Спочатку фінансування отримають релігійні дитсадки. Так, до кінця року мають бути придбані відповідні ділянки під будівництво, розроблена вся проектно-кошторисна документація та отримані дозвільні документи. Термін завершення будівництва та реконструкцій – 31 грудня 2018 року.

Крім реконструкції будівель та облаштування прилеглих територій, у рамках програми будуть проводитися тренінги для педагогів, які займаються з дітьми соціально незахищених верств населення.Також Іштван Грежо розповів, що для закладів, котрі беруть участь у програмі, передбачена розробка спеціалізованих навчальних посібників. Для всіх педагогів буде доступна віртуальна сторінка дитячого садочка. Крім того, планується залучення дитячих психологів та логопедів для занять з дітьми.У рамках програми проведуть курси з підвищення кваліфікації для медичних працівників: акушер-гінекологів, неонатологів, педіатрів та медсестер.

ДО ТЕМИ:

Оновлений дитсадок на Виноградівщині відкривали на рівні спікера парламенту Угорщини та з перерізанням "угорської" стрічки (ФОТО, ВІДЕО)

На Закарпатті держсекретар угорського міністерства роз'яснюватиме місцевим угорцям економічну допомогу Угорщини

Вікторія Копинець,  Карпатський об’єктив

22 березня 2017р.

Теги: дитсадок, Угорщина

Коментарі

Олег 2017-03-28 / 15:44:38
саме це і приведе до відокремлення угорської меншини від українського суспільства, чи не мало би це бути навпаки? угорська меншина би мала інтегруватися в українське суспільство.

Byby 2017-03-23 / 06:40:41
Хуни мають історичну память що закарпаття , то є йіх історична земля ...МИ... маємо історичну память , як вони з нами жорстоко поводились , знущались , катували , вбивали. А...розмови про дружбу то так як тимчасове перемиря.

Учасник 2017-03-22 / 16:48:58
У кацапов рвутся ПУКАНЬІ !
СБУ заборонила Самойловій в'їзд в Україну !
Ну тепер ,щоб Петя з "гуманних соображеній", не дозволіл .
,p.s.
Глибокому і аналітичномислячому
Російська " меншина "в Естонії в рази вато-агресивніша ,і в рази більша за угорську , і шо ? А нічого !
Не вчите естонську ,вас нема у владі !
Все ,майже крапка ! Друга і остаточна крапка " сильна армія " на території держави ,в даному випадку NATO .
У нашому випадку Наша Армія ! Все !
От рецепт вам від "ой ! шо буде ?".



Учаснику 2017-03-22 / 16:06:49


По-перше, твій коментар по сміттю зовсім відрізняється від мого.

По-друге, маючи трохи менше можливостей, ніж Росія, Угорщина, попри це, точно так само наповнює своєю агентурою Закарпаття. Зокрема, точно в той самий, що і Росія, спосіб, наповнила владу Закарпаття своїми агентами. Дякуємо за це тупорилому мусору Москалеві. Крім того, вона свідомо роздає паспорти і нашим "правоохоронцям" - тим самим: а. тримаючи їх на гачку б. розраховуючи, що і вони, як і в Криму і на Донбасі, в разі чого перейдуть на бік ворога

По-третє, Угорщина через мережу освітніх закладів (гуманітарно-природничий факультет УжНУ, Угорський інститут в Берегові, школи і, ось, як бачимо, дитсадки, послідовно формує в угорської громади Закарпаття менталітет НЕГРОМАДЯН УКРАЇНИ.

Чим все це може обернутися в майбутньому, бачимо в Криму і на Донбасі.

Ти неглибокодумний і не аналатичномислячий і бачиш лише те, що на поверхні, але дуже агресивний і крикливий в поведінці. Вибач за таку констатацію.


Учасник 2017-03-22 / 15:30:37
Ні я не в курсі ...Россия , не допомагала , не треба видумувати .
Россия розвертала агентурну мережу , проводила шалену пропаганду , і будувала квартири ,кому ? правильно !
Офіцерам чорноморського флоту , і феесбешникам у тій же формі моряків .
Абсолютно різні "допомоги".А ще була " допомога ", від нашого СБУ , і Генштабу в агентурних кадрах , які потім скопом перейшли на сторону ворога , і загітували за собою інших .
Всіх цих опцій і близько нема в Угорщини .
Може тобі не треба лопоніти дурницю ?
Чим моє зауваження по сміттю , відрізняєся від твого ? Читати вмієш ?
Прочитай ще раз ! В нас ідентичний смисл написаного .Тільки є одно " але " .Цю тему з сміттям , підняв я ,а не ти .І проблема не в смітті , а проблема в нерозумінні центральної влади в тому як спілкуватися з регіонами , не вміння розсавляти пріоритети .





Учаснику 2017-03-22 / 14:27:58
Росія теж, і в аналогічний спосіб, допомагала своїй діаспорі в Криму і на Донбасі.
Не в курсі, чим це закінчилося?
Львівське сміття по всій Україні виловлює чинна влада, представлена не українцями. Щоби знищити свого політичного опонента Садового.
Треба, Учаснику, хоч трохи розумітися в світі Божому. аби не лопоніти всякого роду дурню

до Byby 2017-03-22 / 13:29:25
Byby правду написав, все так. І землю під все, що вони тут зводять, нехай зводять, але ту землю їм не продавати треба, а лише надавати в оренду. А потім весь час продовужвати оренду, якщо все добре, а якщо ні - не продовжувати.

Учасник 2017-03-22 / 12:25:19
Можете все що хочете писати ...
А Угорщина і угорці цілеспрямовано допомагають свої діаспорі , на від міну від українців які гадять один одному у власній країні .Приклад ?
Тримайте ! Ситуація з львівським сміттям .Де львівське сміття виловлюють по всій країні , ви такий ідіотизм можете уявити ,наприклад в Чехії тій же Угорщині ,або в США ?
Там якщо біда центральна влада допомагає , і президент не дивиться на політичну приналежність мера чи губернатора .
А ще візьміть і порівняйте засідання угорського паламенту з нашим .
У нас половина депутатів відсутня ,а друга половина ділиться ще на три частини , перша задницями повернута до виступаючого , друга кучкується між собою ,вирішують особисті питання , треті з горем по -полам займаються законодавчою діяльністю .
Я вже не кажу що в парламенті прцвітає дивна " толерантність " , можна вийти і все що хочеш гнати проти держави на
мові чужої країни , а на лагідне прохання перейти на державну мову ,верещати "націоналізм здесь не пройдьот". І шо цкаво дкже мало кого це обурює ...отакі справи ...



правда 2017-03-22 / 11:48:54


Тролінг і флуд. Коментар видалено. Адмін


Byby 2017-03-22 / 06:57:24
Адміну ...зробите велику справу якщо перешлете цей матеріал на уернет хай наші каьігетники читають і перечитують і думають , ...зараз хуни перехопили ініціативу з тим щоб асимілйовувати місцеве населення і в подальшому зменшувати спротив ....дуже далекоглядний політичний курс.Бо за 20 років виросте нове покоління не тільки місцевмх хунів , але засимілйованих украйінців .

НОВИНИ: Політика

05:39
/ 11
Угорщина хоче залучити Москаля до слухань у Венеційській комісії на своєму боці
05:15
/ 1
У контексті закону про освіту тільки Угорщина продовжує риторику ескалації і тактику шантажу – посол України в ЄС
16:16
/ 9
Роспропаганда: Ужгород спорожнів, угорці і поляки цілими вулицями виїхали з міста
12:21
/ 8
Москаль звинуватив Гройсмана у "дорожньому" "кидалові"
05:20
/ 14
Угорщина продовжить блокувати зближення України та ЄС - посол
04:46
/ 7
Мовне питання: чи виходить домовитися з Угорщиною?
04:12
/ 2
"Народний фронт" хоче запустити на Закарпатті, Буковині та Франківщині "Гуцульське радіо"
02:57
/ 27
На Закарпаття знову масово заїждають угорські державні високопосадовці
17:34
/ 6
Україна та Угорщина домовилися про спільну роботу над механізмом імплементації закону "Про освіту"
15:47
ВР схвалила медичну реформу
14:53
/ 6
Інформація про персональний пікет проти імперської корони на зруйнованій "Короні" в Ужгороді стала рекордною за кількістю вподобань
01:21
/ 8
Подяка Орбану
10:44
У Мукачеві для школярів проводять безкоштовні екскурсії містом
06:09
/ 5
Освітній закон і Угорщина. Історичний контекст і завдання на перспективу
03:32
/ 5
Росія і Угорщина спільно хочуть не допустити набрання законом про освіту в Україні чинності
18:32
/ 9
Польща офіційно "відхрещується" від масового розстрілу стрільців "Карпатської Січі" на Верецькому перевалі у березні 1939 року
05:06
/ 4
Орбан був завербований Кремлем років 20 тому і отримував гроші від Могилевича – Піонтковський
01:16
/ 16
Влада Закарпаття проігнорувала відкриття меморіалу захисникам Карпатської України – Радіо Свобода
19:40
/ 8
Чи є в угорських селах Закарпаття державна мова?
18:39
/ 18
На Верецькому перевалі львів'яни урочисто відкрили меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України
18:26
/ 5
Поступка в мовному питанні призведе до вимоги автономії для угорців Закарпаття – Магда
16:38
/ 1
"Карпатська Січ" підтвердила затримання своїх активістів після Маршу УПА у Львові
15:48
/ 3
Агресія Будапешту є своєрідною гібридною війною, оголошеною нам на Заході – Щербак
06:22
/ 2
Закарпатський регіональний вимір безпеки України обговорювали в Ужгороді