СБУ відкрила кримінальне провадження щодо екс-мера Ужгорода Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову і сепаратизм

Сергій Ратушняк у соціальних мережах закликав українські регіони відокремлюватися стінами від «бандерівців»

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо екс-мера Ужгорода Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову і сепаратизм

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову. Про це у четвер, 16 березня, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк.

«Як результат мого звернення, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову», – написала І.Подоляк та оприлюднила документ, який отримала від СБУ у відповідь на своє звернення.

 

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, ще 1 лютого І.Подоляк звернулася до Служби безпеки України з приводу закликів колишнього міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка відокремити українські регіони стінами від «бандерівців».

«Я тут в СБУ вирішила написати, бо 30 січня 2017 року колишній міський голова Ужгорода Ратушняк Сергій (шкода таке чудове місто згадувати поряд з таким прізвищем) на своїй сторінці у ФБ опублікував повідомлення, у якому закликав будувати стіни кримські, донбаські, чернівецькі, одеські, львівські й відгородитись від «ненависної» київської влади... У коментарі до свого повідомлення той пан пише, що «лише у хохлів всі питання і проблеми вирішені і залишилось розстрілювати всіх, хто шипить галицьким акцентом, який окреслили українською мовою», називає українську мову «хрюканням і блювотинням», – повідомила нардеп.

І.Подоляк вважає, що така заява є «публічним приниженням чи зневажанням української мови».

Як стало відомо, 30 січня в одному з двох своїх діючих профілів у соцмережі екс-мер Ужгорода закликав відокремити Закарпаття стіною від «бандерівців» через державну мову.

 

 

При цьому Ратушняк, розмовною мовою котрого в побуті є російська, раптом почав вболівати за «рідну русинську», хоча, як інформувало «Закарпаття онлайн» закарпатським діалектом української мови колишній мер Ужгорода насправді абсолютно не володіє. Пізніше Сергій Ратушняк змінив цей профіль.

17 березня 2017р.

Теги: Ратушняк, сепаратизм, СБУ

Коментарі

Богдан 2017-03-18 / 19:30:02
рата просто торчок...Так його хоч іноді згадують.

Срібний 2017-03-17 / 20:35:36
Б-ть!А діючий мер Андріїв сьогодні публічно підтримає та лобіює Московський патріархат. Поки ми будемо імітувати патриотизм доти нас будуть обманювати та знущатися.

ужгородець 2017-03-17 / 19:52:31
циган вище своєї циганської культури не стрибне

Степан Крук -555 2017-03-17 / 18:07:04
Усім воздасться по ділах їніх! Сволочизм бариг терміну давності не має!!!

555 2017-03-17 / 17:58:26
Ще не забудьте і про Ледиду з його родичами.Після того як побував губернатором,ви знаєте скільки в Ужгороді приватизовано ним будинків і ділянок,а Золота гора-там стільки наших грошей вкладено що вона і справді золота.У золотій горі-ремонти доріг по селах, ремонти шкіл, садочків ,мед пунктів по області.Чому все таке запущене,бо гроші в золотій горі.І це він на тій посаді пробув лише три роки,а як би там пробув два терміни по пять роки?

Ужгородець 2017-03-17 / 17:53:16
У статті допущено неточність: розмовною мовою цього смердючого щура (почесного ужгородця!!) є відбірний мат і нецензурщина. Російськоі, як і жодної іншої ) він не знає. Він уміє красти, скандалити, дерибанити... Тут рівних йому справді нема.

555 2017-03-17 / 17:40:59
В цього урода треба спочатку забрати все що він нажив непосильною працею будучи мером Ужгорода,а іменно магазини, будинки,містечко в Горянах, і земельні ділянки.Хай докаже звідки взяв гроші на все це.Казочку що шив джинси і так заробив хай розказує своїм діткам на ніч.Хай розкаже скільки за це сплатив податків,скільки залишилося,що хватило на все це добро.А не любиться йому українська мова,а лише руський язик-ну шо Росія велика чомадан і в рашку,там на язику говори хоч місяцями.

Степан Крук - Тарасу 2017-03-17 / 13:29:20
Згідний з Вами, шановний! А ми також, "хороші"! В клондайк сепаратизму, українофобії, расизму, антисимітизму ходимо! Маю на увазі басейн Рати. Розумію тих, кого влітку до води тягне. Особисто я краще в "Акваріумі" за чашкою кави посиджу. Це також біля води...

Тарас 2017-03-17 / 13:06:50
Бувші совки, як цей Ратушняк, хочуть тільки більше хапнути, проліз ти у ладу, нічого хорошого не роблять для людей і не задумуються хто вони.
https://www.orbk.net/2017/02/xto-mi-ye

ЧИТАЧ 2017-03-17 / 10:25:55
Людина розмовляе рідною мовою а на неї (відкривають кримінальне провадження) оглядаються. ( Л. Костенко).

Берегівчанин 2017-03-17 / 10:16:28
З медзакладом в м. Берегове,шановний

небайдужий 2017-03-17 / 09:50:55
Як мiг тодi керувати городом,дiлити дiлянки,приватизувати майно, цiлi вулицi?

Степан Крук 2017-03-17 / 09:20:35
І ще... Розумію негатив Ірини Подоляк, породжений асоціаціями Ратушняка з містом Ужгород. Особисто я асоціюю його з містом Берегово...

Степан Крук 2017-03-17 / 09:15:21
Ратушняк непідсудний! У нього довідка про психічне захворювання в шухляді ще з 90-х років! Кримінальне переслідування Ратушняка з боку СБУ - це злочин проти пацієнта!

укр 2017-03-17 / 08:57:35
не цікаво вже читати статті з заголовками : "Затримали, відкрили провадження...", набридло вже читати. Скільки справ повідкривалося - "діамантові прокурори", очільники МНС, Насіров, наш І.Цап і маса дрібніших. НІКОГО не посадили. Набридло. Вже хочеться почитати статті з заголовками: "Т.зв.діамантовим прокурорам дали по 10 років з конфіскацією", "Добкін і Гепа загриміли на 15 років", "Бойко буде мотати термін в зоні суворого режиму". А всі ці "відкриття справ" лапша на вуха "елохторату".

Учасник 2017-03-17 / 07:38:58
..а тим часом мусора зібрали 500 підписів за зняття недоторканості з Парасюка .А чого так МАВО ?
А ЧОГО НЕ 5 ТИСЯЧ ? ЧИ ПЯТЬДЕСЯТ ?

Гентеш 2017-03-17 / 06:59:49
Копу Марцинишинуи!!! Прошу ще звернути увагу на те, що досі нічого не відомо про результати конфлікту Раттушняка з Дорожною Поліцією коли він утік уд них!!!!! Вчора м відів його на Мерсі джипі срібному з номером 7000 чи Копи взяли бабло і його не шукавуть Марцинишине шо скажеш??????????

Варошський 2017-03-17 / 06:48:58
Рата базарить лем по мацкальськi! Дивуюсь як така нечисть керувала мicтом! Де нашi СБУ, прокуратура? Треба нацiоналiзувати все що накрав! А накрав много! I ще дурень скуче в очi! Посадили його!

Ужгород 2017-03-17 / 06:37:45
Цього дебіла давно слід притягнути до відповідальності!

тамарра 2017-03-17 / 03:37:14
Не знаю якою мовою він де говорить,але мат та нецензурщина у нього всюди.

НОВИНИ: Різне

01:56
Партія Меркель виграла вибори в Німеччині, третє місце в проросійської націоналістичної АдН
13:48
Волкер: Миротворці дозволять провести вибори на окупованому Донбасі
13:37
РосЗМІ: У Донецьку підірвали авто "міністра доходів і зборів"
03:19
/ 1
Хомутиннік визнав, що "Відродження" отримує від влади бонуси за голосування
03:15
Українці найбільше звинувачують у погіршенні ситуації владу, політиків і олігархів
03:11
Трамп порадив Порошенку продовжити боротьбу з корупцією
05:00
Transparency International закликає українську владу створити незалежний антикорупційний суд, а не палату в існуючій системі
04:58
Парламент Румунії схвалив м'яку декларацію у зв’язку з українським освітнім законом
04:55
Луценко хоче швидко протягти керовану антикорупційну палату замість незалежного антикорупційного суду
16:51
Голова ВР підписав закон про освіту і передає його президентові
06:41
Сенат США схвалив виділення $500 млн військової допомоги Україні
06:30
У окупованому Луганську знову підірвали пам'ятник бойовикам
06:20
МВФ нагадав про вимоги для виділення Україні чергового траншу
05:44
/ 1
В Україні не забороняється вивчати мови нацменшин, але кожна дитина має володіти українською – Порошенко
05:13
Спікер ВР пояснив, коли підпише закон про освіту
20:14
Звинувачувані у корупції олігархи з України отримали паспорти ЄС за схемою "золотих віз" від Кіпру – ЗМІ
04:06
США: КНДР буде "знищено", якщо ядерна активність триватиме
03:40
Луценко не чіпатиме Саакашвілі, але деяких учасників прориву хоче посадити на 7 років
18:06
Клімкін назвав принципові позиції щодо миротворців ООН на Донбасі
03:11
/ 1
Порошенко і Трамп зустрінуться 21 вересня
19:19
/ 1
Екс-міністра юстиції Лавриновича арештували на 2 місяці
18:52
/ 1
Порошенко далі хоче керовану антикорупційну палату замість непідлеглого антикорупційного суду
07:19
Рада ЄС продовжила санкції проти Росії ще на півроку
07:08
Верховний Суд відмовив "Газпрому" у оскарженні 172 мільярдів "антимонопольного" штрафу
05:01
США підтримують розміщення миротворців на Донбасі, зокрема. на кордоні з РФ
» Всі новини