СБУ відкрила кримінальне провадження щодо екс-мера Ужгорода Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову і сепаратизм

Сергій Ратушняк у соціальних мережах закликав українські регіони відокремлюватися стінами від «бандерівців»

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо екс-мера Ужгорода Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову і сепаратизм

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову. Про це у четвер, 16 березня, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк.

«Як результат мого звернення, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ратушняка за зневажливі вислови про українську мову», – написала І.Подоляк та оприлюднила документ, який отримала від СБУ у відповідь на своє звернення.

 

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, ще 1 лютого І.Подоляк звернулася до Служби безпеки України з приводу закликів колишнього міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка відокремити українські регіони стінами від «бандерівців».

«Я тут в СБУ вирішила написати, бо 30 січня 2017 року колишній міський голова Ужгорода Ратушняк Сергій (шкода таке чудове місто згадувати поряд з таким прізвищем) на своїй сторінці у ФБ опублікував повідомлення, у якому закликав будувати стіни кримські, донбаські, чернівецькі, одеські, львівські й відгородитись від «ненависної» київської влади... У коментарі до свого повідомлення той пан пише, що «лише у хохлів всі питання і проблеми вирішені і залишилось розстрілювати всіх, хто шипить галицьким акцентом, який окреслили українською мовою», називає українську мову «хрюканням і блювотинням», – повідомила нардеп.

І.Подоляк вважає, що така заява є «публічним приниженням чи зневажанням української мови».

Як стало відомо, 30 січня в одному з двох своїх діючих профілів у соцмережі екс-мер Ужгорода закликав відокремити Закарпаття стіною від «бандерівців» через державну мову.

 

 

При цьому Ратушняк, розмовною мовою котрого в побуті є російська, раптом почав вболівати за «рідну русинську», хоча, як інформувало «Закарпаття онлайн» закарпатським діалектом української мови колишній мер Ужгорода насправді абсолютно не володіє. Пізніше Сергій Ратушняк змінив цей профіль.

17 березня 2017р.

Теги: Ратушняк, сепаратизм, СБУ

Коментарі

Богдан 2017-03-18 / 19:30:02
рата просто торчок...Так його хоч іноді згадують.

Срібний 2017-03-17 / 20:35:36
Б-ть!А діючий мер Андріїв сьогодні публічно підтримає та лобіює Московський патріархат. Поки ми будемо імітувати патриотизм доти нас будуть обманювати та знущатися.

ужгородець 2017-03-17 / 19:52:31
циган вище своєї циганської культури не стрибне

Степан Крук -555 2017-03-17 / 18:07:04
Усім воздасться по ділах їніх! Сволочизм бариг терміну давності не має!!!

555 2017-03-17 / 17:58:26
Ще не забудьте і про Ледиду з його родичами.Після того як побував губернатором,ви знаєте скільки в Ужгороді приватизовано ним будинків і ділянок,а Золота гора-там стільки наших грошей вкладено що вона і справді золота.У золотій горі-ремонти доріг по селах, ремонти шкіл, садочків ,мед пунктів по області.Чому все таке запущене,бо гроші в золотій горі.І це він на тій посаді пробув лише три роки,а як би там пробув два терміни по пять роки?

Ужгородець 2017-03-17 / 17:53:16
У статті допущено неточність: розмовною мовою цього смердючого щура (почесного ужгородця!!) є відбірний мат і нецензурщина. Російськоі, як і жодної іншої ) він не знає. Він уміє красти, скандалити, дерибанити... Тут рівних йому справді нема.

555 2017-03-17 / 17:40:59
В цього урода треба спочатку забрати все що він нажив непосильною працею будучи мером Ужгорода,а іменно магазини, будинки,містечко в Горянах, і земельні ділянки.Хай докаже звідки взяв гроші на все це.Казочку що шив джинси і так заробив хай розказує своїм діткам на ніч.Хай розкаже скільки за це сплатив податків,скільки залишилося,що хватило на все це добро.А не любиться йому українська мова,а лише руський язик-ну шо Росія велика чомадан і в рашку,там на язику говори хоч місяцями.

Степан Крук - Тарасу 2017-03-17 / 13:29:20
Згідний з Вами, шановний! А ми також, "хороші"! В клондайк сепаратизму, українофобії, расизму, антисимітизму ходимо! Маю на увазі басейн Рати. Розумію тих, кого влітку до води тягне. Особисто я краще в "Акваріумі" за чашкою кави посиджу. Це також біля води...

Тарас 2017-03-17 / 13:06:50
Бувші совки, як цей Ратушняк, хочуть тільки більше хапнути, проліз ти у ладу, нічого хорошого не роблять для людей і не задумуються хто вони.
https://www.orbk.net/2017/02/xto-mi-ye

ЧИТАЧ 2017-03-17 / 10:25:55
Людина розмовляе рідною мовою а на неї (відкривають кримінальне провадження) оглядаються. ( Л. Костенко).

Берегівчанин 2017-03-17 / 10:16:28
З медзакладом в м. Берегове,шановний

небайдужий 2017-03-17 / 09:50:55
Як мiг тодi керувати городом,дiлити дiлянки,приватизувати майно, цiлi вулицi?

Степан Крук 2017-03-17 / 09:20:35
І ще... Розумію негатив Ірини Подоляк, породжений асоціаціями Ратушняка з містом Ужгород. Особисто я асоціюю його з містом Берегово...

Степан Крук 2017-03-17 / 09:15:21
Ратушняк непідсудний! У нього довідка про психічне захворювання в шухляді ще з 90-х років! Кримінальне переслідування Ратушняка з боку СБУ - це злочин проти пацієнта!

укр 2017-03-17 / 08:57:35
не цікаво вже читати статті з заголовками : "Затримали, відкрили провадження...", набридло вже читати. Скільки справ повідкривалося - "діамантові прокурори", очільники МНС, Насіров, наш І.Цап і маса дрібніших. НІКОГО не посадили. Набридло. Вже хочеться почитати статті з заголовками: "Т.зв.діамантовим прокурорам дали по 10 років з конфіскацією", "Добкін і Гепа загриміли на 15 років", "Бойко буде мотати термін в зоні суворого режиму". А всі ці "відкриття справ" лапша на вуха "елохторату".

Учасник 2017-03-17 / 07:38:58
..а тим часом мусора зібрали 500 підписів за зняття недоторканості з Парасюка .А чого так МАВО ?
А ЧОГО НЕ 5 ТИСЯЧ ? ЧИ ПЯТЬДЕСЯТ ?

Гентеш 2017-03-17 / 06:59:49
Копу Марцинишинуи!!! Прошу ще звернути увагу на те, що досі нічого не відомо про результати конфлікту Раттушняка з Дорожною Поліцією коли він утік уд них!!!!! Вчора м відів його на Мерсі джипі срібному з номером 7000 чи Копи взяли бабло і його не шукавуть Марцинишине шо скажеш??????????

Варошський 2017-03-17 / 06:48:58
Рата базарить лем по мацкальськi! Дивуюсь як така нечисть керувала мicтом! Де нашi СБУ, прокуратура? Треба нацiоналiзувати все що накрав! А накрав много! I ще дурень скуче в очi! Посадили його!

Ужгород 2017-03-17 / 06:37:45
Цього дебіла давно слід притягнути до відповідальності!

тамарра 2017-03-17 / 03:37:14
Не знаю якою мовою він де говорить,але мат та нецензурщина у нього всюди.

НОВИНИ: Різне

14:57
/ 9
Reuters показало десятки російських танків біля кордону України
14:40
Рада відмовилась скасовувати суперечливий закон про е-декларування
14:29
/ 1
Командувач НАТО закликав Сенат США максимально посилити українську армію
14:21
/ 1
Каталізатором для введення санкцій щодо російських держбанків став зрив переговорів щодо продажу Липецької кондитерської фабрики
17:50
/ 1
Заступниця голови НБУ просить правоохоронців захистити банки країни-агресора від "агресивно налаштованих груп людей"
16:38
/ 1
Убивця Вороненкова помер на операційному столі
15:34
/ 8
З'явилося ВІДЕО з першими хвилинами після вбивства Вороненкова
15:04
У КИЄВІ ВБИЛИ ЕКС-ДЕПУТАТА ДЕРЖДУМИ РФ
14:44
/ 2
На Харківщині підірвали склади боєприпасів
17:24
/ 2
СБУ заборонила в'їзд російській учасниці Євробачення за концерт в окупованому Криму
17:04
Держдума РФ заборонила перекази в Україну через закордонні платіжні системи
16:46
/ 3
ВР попросила США про оборонну угоду і статус союзника поза НАТО
16:57
ВР не призначила аудитором для НАБУ ні "кишенькового" Брауна, ні незалежного Сторча
15:07
/ 3
У списку мільярдерів від "Forbes" – 6 з України. Ахметов під час війни подвоїв статки
17:54
Рішення про транш у 600 млн євро прийняте без скасування Україною мораторію на експорт лісу-кругляка
17:34
Українські санкції сильно вплинуть на "дочок" російських банків в Україні- Moody’s
17:20
/ 3
Після застосування СБУ санкцій до 16 компаній лідером з постачання зрідженого газу в Україну стала Роснєфть
03:11
/ 2
Питання виділення траншу для України зникло з порядку денного МВФ
06:17
НКРЕ хоче збільшити ціну на електроенергію замість раніше затвердженого зниження
06:12
/ 1
В АП думають провести восени дострокові вибори президента й ВР – Садовий
06:09
Садовий очікує на оголошення йому підозри найближчим часом
10:20
/ 1
Закарпатці можуть "протестувати" проекти нових екзаменаційних білетів на водія та залишити свої зауваження
04:04
/ 1
Садовий скаржиться, що влада закрила львівському сміттю всі шляхи
15:52
Європарламент голосуватиме відміну візового режиму для України 6 квітня
12:31
НАБУ перевірить 100 мільйонів, внесені як застава за Насірова
» Всі новини