Уряд Порошенка-Гройсмана в найближчі тижні отримає транш від ЄС за відміну заборони на експорт закарпатського лісу

Другий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу у розмірі 600 млн євро Україна може отримати у найближчі тижні.

Уряд Порошенка-Гройсмана в найближчі тижні отримає транш від ЄС за відміну заборони на експорт закарпатського лісу

Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на прес-конференції з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Брюсселі.

"Як тільки український уряд представить  до парламенту проект закону про скасування заборони на експорту лісу, це на мою думку достатня умова для надання 600 млн, на які чекають українці, і це може відбутися в найближчі тижні", - сказав Юнкер.

"Після кількох років роботи над реформами українці мають право отримати щось натомість. І сьогодні вранці ми домовилися, що наступний транш буде в наступні кілька тижнів", - додав він.

Нагадаємо, за результатами саміту Україна-ЄС 24 листопада минулого року Юнкер заявив, що країна в найближчі тижні скасує заборону на експорт необробленої деревини, яка перешкоджає отриманню траншу макрофінансової допомоги ЄС.

Неконтрольована вирубка карпатських лісів, яка мала місце до заборони деревини експорту в ЄС і, очевидно, знову матиме місце після його відміни, викликала велике збурення в регіонах, які є основними "донорами" деревини, зокрема на Закарпатті.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, президент України Петро Порошенко за 600 млн євро пообіцяв Євросоюзу відновити експорт лісу-кругляка.

Натомість, після введення мораторію на експорт кругляка кількість деревообробних підприємств на Закарпатті зросла на 136%.

 

11 лютого 2017р.

Теги: експорт, експорт, ліс

Коментарі

kolya 2017-02-24 / 07:45:08
Скоро уже нечего будет вывозить.

Василь 2017-02-14 / 07:21:04
А шо каже наш гобернатор Ггена Фестивальщик ? Ун все брехав нам туй шо проти вирубки лісів

****€ 2017-02-13 / 19:56:19
Проагалізуй сам , а тоді пиши.можеш ще подзвонити до Юнкера , уточнити.

.... 2017-02-13 / 17:24:09
...а хіба Євросоюз справді вимагає скасування мораторію...? Ви справді вірите в це ?...Проналізуйте ситуацію...

Верховинцю 2017-02-12 / 21:38:07
Ну гірше , що далі , яка твоя пропозиція

Верховинець 2017-02-12 / 20:05:52
Виджу шо Вінницькі шоколадні бариги гірше москалів

до "до Адміна" 2017-02-12 / 12:11:28
Чувак, ти взагалі статтю читав?

Іра 2017-02-12 / 11:47:41
Не давайте їм транш видо цього часу не зрозуміло ці гроші поїдуть на Панаму.Наш бик парайло обісран.й шоколадний барига вам також навішав лапшу нам не потрібний ніякий транш війна штучна наведемо порядок в Києві а потім приступимо до москаля .Шановний МВФ звертаюся до тебе краще віддайте ті гроші на сирію де купа людей постраждало не давайте гроші наші владі .Вони вже знають по скільки мільярдів кому дістанеться .

до Адміна 2017-02-12 / 09:29:04
До чого тут дозвіл на експорт вирубаної продукції? Мало тепер кому потрібен ліс, мало попиту на нього тепер, до скасування заборони? Це виглядає як лоббі недолугих лісопереробників і контрабандистів.
Загалом, на мою думку, першочерговим є охороною лісу від вирубки, а не питаннями кому той ліс переробляти і куда продавати.

Маріанна 2017-02-12 / 08:22:36
З усіх коментарів найкращий коментар під ніком 5005. Дійсно 600 млн доларів - це хабар всяким Вальцманам

Byby 2017-02-12 / 07:51:57
Znachut* treba hoch sprobyvatu vrjatyvatu te , shcho zalushulos*.

олігархів в тюрми 2017-02-12 / 07:42:28

крали ліс всі губернатори при всіх президентах----геноцид нації

Byby 2017-02-12 / 03:57:48
Chu byde rozgljadatus* putannja na sesijii v ODA shchodo ohoronu karpats*kuh lisiv, tbt putannja moratoriju

Byby 2017-02-12 / 03:52:32
Jaksho sam p.jynker inizcijyjie i (davajte govorutu vidvvrto ) " protuskajie" vidminy moratorijy na vurybky ykrajiins*kogo lisy.......to ochevudno vin tezh skazhim tak , " v chomys* zazcikavlenuj ".bo jakshcho dijsno jie bazhannja chu taka neobhidnist* dopomogtu Ykrajiini,to stavutu putannja "ryba " pro vidminy moratorijy ,( jakuj do rechi i netak davno byv prujnjatuj),vugljadajie gyzhe duvnum i navit* dukum (jak dlja UE ochil*nuka takogo rivnja).

Адмін 2017-02-12 / 00:29:28
Василеві

Дописувач і коментатор - різні поняття. Навчіться розділяти, аби вас правильно розуміли.

Ініціатором мораторію є не ця влада, а люди, народ. Які вже два десятки років в один голос кричать про неконтрольовану вирубку лісів. І вони вибили з влади цю заборону під "шумок" Майдану. ЦІною, в тому числі, життів Небесної сотні. Це якщо ви забули. А ця влада, як бачимо, опам'ятавшись, хоче відміни заборони. І це для нас - дія, яка свідчить про справжні наміри можновладців. А все решта - слова, піар, бла-бла-бла.

Москаль - не ініціатор заборони на вивезення лісу, і ніколи не був серед авторів цієї ініціативи. Він - ініціатор переділу "лісових" потоків. Як раніше був ігніціатором переділу потоків контрабандних. Він був ініціативним і вимагав перепідпорядкування управління лісового господарства собі рівно доти, поки контролював Закарпатську митницю. Тепер його ця тема практично не цікавить, бо ліс через митницю, підпорядковану "вінницькими", він вже гнати не зможе. А "вінницькі" взяли контроль над митницею, тому можуть. І тому хочуть відміни заборони. (Це крім "хотіння" дерибану 600 млн євро). Тому, що Москаль, що "вінницькі" - одна злодійська зграя. А ви - їх прислуга. Виправдовувач.

Ну і насамкінець, нам, журналістам, як і загалом народу України і мешканцям Закарпаття зокрема, абсолютно байдуже, чи хтось давав команду "фас" на "мочення" бажання гешефтярів з України і ЄС вирубати під свій інтерес весь ліс в Карпатах. Цього просто не має бути. Бо інакше цілком можлива ситуація, що народ буде підривати і рейки, і владу.

Це не заклик. Це констатація. Інші констатації сьогодення і майбутнього пошукайте в коментарях нижче. Їх там достатньо.

Дід Микола 2017-02-11 / 23:44:43
А як ясновидящий на пару кроків наперед ще вам скажу, що і мігрантів дурним українцям скинуть в обмін на 10 мільярдів, а ворог України парашенко ще й буде нас усіх із цим вітати. парашенко більший ворог ніж путін, того ми не пустимо, а з цим розібратися буде важче.

Byby 2017-02-11 / 22:59:12
Maskal* sput* i jyomy snut*sja jak dlja njyogo lis vuvozjat* .....vzhe pered samum wedenjam moratorijy i pislja skil*ku bylo zatrumano vagoniv - esheloniv i kamioniv z lisom.......skil*ku pro zce bylo napusano v ZMI ......i nihto po sjyogodni ne znajie ( gromadskist*) chum to vse zakinchulos* .....hocha dogadatus* nevazhko......a jak povurybyvalu dybu i byku popru slovazc*kuj kordon na mil*jonu ne pru maskalevi ....?

Byby 2017-02-11 / 22:51:47
Vasuljy chu zrozymilu .....shcho sprava jde pro teshchob vidminutu , vzhe dijychuj moratorij ? 2.i nihto ne govorut* ni pro jaki kvotu.....jak zce povunno bylob bytu v zcij sutyazcijii.

Byby 2017-02-11 / 22:47:47
Strashno shcho y vurazi " maljyovnuchi Karpatu" , slovo maljyovnuchi znuknyt* razom z lisom........i posyrazhdajyt* vid zcjogo vsi ,v pershy chergy hto zarobljajie na tyrustuchnomy biznesi .

Byby do pravdu 2017-02-11 / 22:43:34
A shche najgirshe shcho rokiv cherez 5-6 nam samum prujdet*sja zakypljatu lis v UE. Za jiihnimu zcinamu + nds+ podatok i NIHTO nijakuh znuzhok nedas*t* ........a takumverhovnumzlodijamv zakoni , bse pobarabany ....groshej nakralu jak gnojy , vtechyt* i hochdebydyt* matu za shcho " kycherjavo " zhutu.

НОВИНИ: Політика

03:32
Росія і Угорщина спільно хочуть не допустити набрання законом про освіту в Україні чинності
18:32
/ 8
Польща офіційно "відхрещується" від масового розстрілу стрільців "Карпатської Січі" на Верецькому перевалі у березні 1939 року
05:06
/ 4
Орбан був завербований Кремлем років 20 тому і отримував гроші від Могилевича – Піонтковський
01:16
/ 13
Влада Закарпаття проігнорувала відкриття меморіалу захисникам Карпатської України – Радіо Свобода
19:40
/ 7
Чи є в угорських селах Закарпаття державна мова?
18:39
/ 17
На Верецькому перевалі львів'яни урочисто відкрили меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України
18:26
/ 5
Поступка в мовному питанні призведе до вимоги автономії для угорців Закарпаття – Магда
16:38
/ 1
"Карпатська Січ" підтвердила затримання своїх активістів після Маршу УПА у Львові
15:48
/ 3
Агресія Будапешту є своєрідною гібридною війною, оголошеною нам на Заході – Щербак
06:22
/ 2
Закарпатський регіональний вимір безпеки України обговорювали в Ужгороді
16:57
/ 16
Освіта і мова. Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва?
04:05
/ 1
Румунія, на відміну від Угорщини, готова до діалогу про освіту мовами меншин — Клімкін
01:58
/ 8
Акція за відокремлення Закарпаття під посольством України в Угорщині виявилася справді марґінальною
01:05
/ 4
Закарпатцю Олександру Капушу, який загинув, захищаючи Україну, присвоєно звання Герой України
00:21
Будапешт відверто заграється - МЗС
20:10
/ 25
На Закарпатті активісти пікетували два угорські консульства
17:48
/ 2
Угорщина знову почала розганяти тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
05:42
/ 9
Каталонізація Закарпаття по-мадярськи
05:00
/ 9
Євроінтеграція угорців України має відбуватися через спільний рух до ЄС, а не через паспортизацію – Клімкін
03:11
/ 8
ПАРЄ порадила Угорщині та Румунії забезпечити українцям в своїх країнах те, на що вони претендують щодо своїх меншин в Україні
02:39
/ 2
Акція "Самовизначення для Закарпаття" є просто "випендрьожем" "декількох маргіналів з-поміж угорців Угорщини" - Київське товариство угорців
16:34
/ 2
Заяви деяких угорців і румунів у ПАРЄ виглядали як приховані територіальні претензії до України - Геращенко
16:28
/ 3
ПАРЄ ухвалила рішення про освіту мовами меншин в Україні