Словацька влада проявила чергове зацікавлення в процесі витворення окремої "русинської" нації

Книжкою ужгородського видавництва В.Падяка зацікавилася влада Словацької республіки, яка ініціює видання книги „Народ нізвідки: Ілюстрована історія карпаторусинів” у словацькому перекладі.

Словацька влада проявила чергове зацікавлення в процесі витворення окремої "русинської" нації

Автор цього науково-популярного видання – професор Торонтського університету, член Канадської королівської академії наук, неофіційний "батько" політичного русинства Павло Роберт Маґочій. Історичні коментарі до ілюстративного ряду підготував видавець, кандидат філологічних наук, очільник ужгородських "русинів" Валерій Падяк. А от переклад словацькою мовою здійснила працівниця Пряшівського університету ПгДр Анна Плішкова.

Книжка вийде під грифом Словацького національного музею та щойно заснованого в Словаччині Музею русинської культури в Пряшові. Права на видання книги отримало пряшівське видавництво „Русин і Народны новинкы” (директор Александр Зозуляк). Перший тираж книги – 3500 примірників.

Книга „Народ нізвідки” завдяки підтримці Фонду Стівена Чепи (Канада протягом 2006–2007 років була видана п’ять разів (англійською, "русинською", українською та румунською мовами) і загальним тиражем понад п’ятнадцять тисяч примірників.

За інформацією Ужгородського Общества ім.А. Духновича
12 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

для pfr 2007-12-17 / 18:10:00
Тому словацькій владі і "до лампочки" русинсько-українські розборки, що вона вдало їх використала і підживила. Тепер українці-русини Словаччини гризуться між собою, і не створюють небезпеки для Словаччини. Тоді як мадяри і цигани, залишаючись монолітними діаспорами, таку небезпеку створюють.

pfr 2007-12-17 / 08:01:00
Степан - 5 балів, + 1! Але зауваження до статті: думаю, що словацькій владі в основному "до лампочки" русинсько-українські розборки, у них з мадярами і циганами проблем вистачає.

Уууу-руснак 2007-12-14 / 11:27:00
:D

сорри 2007-12-13 / 20:44:00
А що, ці русинські динозаври вже сюди перебралися?

руснак - Мигалю 2007-12-13 / 20:23:00
Говори, кулько ти влізе. Ко ти писок затикат? Вжесь і уповів. А я і порозумів, же ти - Мигаль. Тебе што, переслідувуть за вто, же"сь повів, ко ти є? Може, в тебе мания переслідовання?

Мигаль 2007-12-13 / 20:06:00
Чом то я? Научит ся лем одповідати за свої слова (хоц и они у дакого "позаимствованы"...) Моя то лоґыка проста: най каждый сам повіст тко вун є. Айбо менї тото на Низалежньый Украйинї чомто не давут учинити... Ачий из за завеликой демократичности. ;)

свуй 2007-12-13 / 18:37:00
Се ви слідовали своюв логіци :)

Мигаль 2007-12-13 / 18:17:00
А кидь слідовати вашуй лоґіцї: українцї тото недоробленні русские...

свуй 2007-12-13 / 16:45:00
Русини, то недороблені українці ;)

для Pudkarpatec 2007-12-12 / 22:57:00
Де жиєш, неборе, ож мусиш специяльно установлювати кирилицю на свойим комп"ютері? Знамо, же не Закарпаттю. У нас без кирилиці комп"ютери ся не продавут. І в нас і не бесідувуть, так, як ти

Pudkarpatec 2007-12-12 / 22:24:00
Тіж поникайте туй

http://www.ua-reporter.com/novosti/24769/ йсе перва версія йсёго артикула, до того як цензорськы лабы сюда прийшли и поробили... Найдіт Панове шіст розниц.... :)

Pudkarpatec 2007-12-12 / 22:18:00
Pany Bondy y Sepane, pyshu m latynykow, nepotomu zhe ne byruvu kyrylykow, айбо лем по тому же кой им писав не быв им ищи установив кирилику на компъютерови... А про зохабленя русиньской културы в Мадярщинї, не кажіт того же не знаєте... Поникайте лем сись лінк(русинська новинка в Мад.) http://www.ruszinvilag.hu/

А на тото же чом мы не сьме украйинцями, тотовже Паны, никайте серїёзні штудіи, а не даякых СБУшникув, же уброблявут свойи ґрайцары... Про Шухевича прошу лем ми не вповідати, ба по нёму ся трафило много бід на моюв Вутцюзнинї....

руснак 2007-12-12 / 21:06:00
Што вто за нова национальность така - пудкарпуцець? :)

степан 2007-12-12 / 19:09:00
"Русини" з мадярськими прізвищами й мацкальськими мізками ще довго будуть ворохобити нарід. А наші західні сусіди будуть це використовувати. В русинів Угорщини залишився лише грекокатолицький обряд. А деякі пудкарпатські "патріоти" демонстративно забуваючи кирилицю роблять перший крок до небуття особливої часточки великого 50-ти мільйонного народу русинів, які мають ще й назву українці. Як чехи-богемці, жиди-євреї, цигани-роми, московити-росіяни, румни-молдавани тощо. Хай би задрипаний "pudkarpatec" знайшов ту межу, яка відрізняє русина в Скотарському від русина в Лавочному, за перевалом, а вже потім бив себе в груди. Підкарпатський русин Лучкай і прикарпатський русин Шашкевич не для того просвітлювали свій народ, щоби такі фальсифікатори науки як Магочі, чи такі неуки як "pudkarpatec" сіяли в ньому розбрат.

бонди 2007-12-12 / 18:47:00
А що, "пудкарпатці" вже кирилицею писати розучилися? ;)

Pudkarpatec 2007-12-12 / 18:23:00
Nich ne rozumivu tuj. Shto vto takoje znachyt "rusynskyj"; shto tuj chynjat kovychky? Rusynskyj jazyk vse byw je y bude, ne nykavuchy na vshytky staranja ukrajynskych nacijonalistuw. Kyd sme byly vikamy rusynamy jakow guty majeme byty ukrajyncamy???? Toto je vece strannym: ukrajynska vlast sjatyt shuchevycha gerojem, a Stalina negatyvnym cheljadnykom, hoc y vychosnovuje STALINSKY idejy o tomu, zhe Rusynska Nacija, lem pudpudgrupa ukrajynskow... Shto vto znachyt: lem hanbu, dila derzhavy, zhe dumat shto ona v Ewropi.... Nit, ne terajme gluzdu, Panowe. Politychny Rusyny sut lem duzhe malym percentom nashow Nacii: vekshyna Rusynuw, sut lude, zhe vse lem chotat ne zochabyty svoje, derzhaty svuj rud, y sja ne hanblat jsoho... A v Slovakije, pane SVUJ, vekshyno toho zhe vy nazyvajete "ukrajynskow diasporow" sja rachuvut RUSYNAMY. Y ne potomu zhe yd nym prejshow, fajnyj vujko Magocsi, a na toto, zhe jych didy aj pradidy vse byly Rusynamy, y zhe narod svuj po voly dakoho Stalina, tak prosto zochabyty ne mozh... Ja Rusyn byw, jesm y budu, y jsoho nygda ne, jak by vpoyily ukrajinci, ne curajus....

свуй 2007-12-12 / 13:54:00
Якби не словаки, мадяри і Москва, проблема з "русинством" не було б. Через тему "русинства" мадяри зацікавлені в поверненні колишніх територій Угорщини, словаки витворили "русинів" на своїх землях, бо бояться мати сильну українську діаспору в Східній Словаччині. Ну, а чого хоче Росія - загальновідомо: вона "спец" по творенню "гарячих точок" на взірець Абхазії, Південної Осетії та Придністров"я...

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку