МОН підготувало пропозиції щодо вирішення проблеми мадяризації освіти на Закарпатті

Міністр вважає неправильним те, що деякі громадяни України після здобуття повної загальної середньої освіти не володіють українською мовою.

МОН підготувало пропозиції щодо вирішення проблеми мадяризації освіти на Закарпатті

Проблема мадяризації освіти на Закарпатті існує, проте у Міністерства освіти і науки є пропозиції щодо її вирішення. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

«Якщо в школах меншин збільшити частку навчання українською мовою, поступово ми мовно інтегруватимемо цих дітей у наше суспільство й дамо шанс продовжувати освіту в Україні, а не в Угорщині чи Румунії. Але якщо пропишемо це в Законі «Про освіту», то маємо в перехідних положеннях зафіксувати алгоритм, за яким це відбуватиметься. Тому що, наприклад, діти, які навчалися 10 років угорською мовою, не зможуть в 11-му класі одразу перейти на українську. Тобто повинно бути поступове нарощення кількості годин з українською мовою викладання», – розповіла вона.

Крім того, Гриневич наполягає на тому, щоб історія України викладалася лише державною мовою.

«Я наполягаю на тому, щоб історія України викладалася лише державною мовою, а не, як раніше, мовою меншин. МОН готове до таких змін. Це неправильно, коли громадяни України після здобуття повної загальної середньої освіти не володіють українською мовою. Це треба змінити, зокрема, внісши поправки до навчальних планів», – сказала міністр.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

04 листопада 2016р.

Теги: мадяризація, угорці, освіта, Гриневич

Коментарі

Byby 2017-01-05 / 08:45:41
Davayte. Zgadajiemo. Sche. I. Doshkil*ne. Vuhovannja........y. Dutjachuh. Sadochkah. Shchob. Ukrajiins*ky. Movy. Vzhe. Pochunalu. Vuhovateli. Vukladatu. Ditjam. V. Prozcesi. Gru......na. Maljynkah....v. Podal*shomy. Ditu. Bydut* adaptovani. I. V. Nuh ne. Byde. Psuhologichnogo. Stresy. Vidnosno. Ykrajiins*kojii. Movu. .....kolu. Vonu. Pidyt* v. Shkoly .......vlasne. Takum. Chunom. Bagato. Ykrajiins*kuh. I. Rus*kuh ditev. .....vzjavshu. Bazovy. Osnovy. Rozmovnojii. Madjars*kojii. ......v. Podal*shomy. Jii. I. Vuvchulu..........chu. Jie. Jaki. Inshi. Propozuzcijii

Це я 2016-11-06 / 19:19:46
І ще.
Як потрібно розуміти:" Проблема мадяризації освіти на Закарпатті існує,..."?
Які зявилися останнім часом преференції для угорських шкіл Закарпаття, яких раніше не існувало? Які відбувалися зміни у шкільних програмах угорських шкіл, придуманих угорцями? Та що взагалі підрозумиваєте під поняттям мадяризації освіти?

Це я 2016-11-06 / 19:07:05
І не думайте, що батьки не хочуть, аби їхні діти вивчили українську мову.
І чому лише після здобуття середньої освіти стається явним, що діти не оволоділи державною мовою? Знаю з прикладу своїх дітей, коли приходить перевірка з району, з області на урок української, то вчитель підготує дітей, хто чим здивує перевірників. А після відкритого уроку добре погостяться перевірники, та напишуть що потрібно.
Вважаю, якщо за пять уроків на тиждень не годні навчити дітей українській, то і за десять не зможуть. Бо програма ніякова. І вчителі виправдовуються, що вони мусять займатися дурницею, те що від них програма вимагає.

Це я 2016-11-06 / 18:54:01
Крім офіційної історії є плоди творіння всяких Анонімусів та його послідовників, які могли та можуть нафантазувати на кілька книг, але вони офіційною історіографією не визнаються, хочаби тому, що не підтверджені загальновизнаними на міжнародному рівні фактами.

Це я 2016-11-06 / 18:45:39
до сорри
Я не історік, тому виправте мене якщо помиляюсь.
Історія Угорщини, яку викладають в школах, це наука, яка базується виключно на беззаперечних першоджерелах (автентичні рукописи, друковані матеріали: грамоти дарування, успадкування, і.т.д.), що зберігаються у державних або церковних архівах, в архівних сховищах інших країн.
Деяки історичні документи Угорщини зберігаються наприклад у Закарпатському державному архіві у Берегові. Вони є спільною цінністю як для Угорщини, так і для України. Такщо ви сами маєте можливість глянути на деяки грамоти, які, можливо, допоможуть вам інакше розглядати історію нашого спільного краю.

сорри 2016-11-06 / 13:16:26
До Це я

Ну, історія Угорщини - це взагалі жанр фентезі :-)

педагог - глопецу 2016-11-06 / 13:14:42
Дамо. І не спочатку, а паралельно. Назло таким, як ви :)

глопец 2016-11-06 / 12:55:29
тинди-ринди... Спочатку дайте раду собі в українських школах з своїми одвічними-нескінченими реформами, де немає фахових вчителів, де програма складена сяк-так криво-косо, де підручники написані бездарями, де холодно в класах, де вбиральні на дворі на холодні, без води, 11-и чи 12-и річна середня освіта, з 6-и чи з 7-и років до школи..., цей перелік нескінчений... Ганьба панове, демократи чи як там вас ще називають..., може краще залиште ту нещасну школу від ващих "реформ"?

Це я 2016-11-04 / 22:28:07
Історію України хай викладають українською! Вона угорською
звучить якось дивно. Якби дитина вивчала не науку, а мистецький твір.

Istvan 2016-11-04 / 16:20:31
Ну, якщо історію України будуть викладати виключно на державній мові, то більшість угорських дітей ніч не будуть розуміти, й таким чином і історію цієї країни не будуть знати.
Це теж саме, якщо історію наприклад США з першого класу починали би викладати в українських школах на англійській мові, з підручника з латиницею

НОВИНИ: Політика

03:07
Сенатори США готують закон, що заборонить Трампу скасувати санкції щодо Росії
18:36
/ 9
Попри заяви УПЦ МП, панахиди за захисниками Донецького аеропорту в Кафедральному соборі в Ужгороді не було
17:27
/ 17
В Ужгороді на флагштоці перед Закарпатською ОДА вивісили червоно-чорний прапор
13:30
/ 5
Закарпатська цеглинка у соборній споруді України
01:39
/ 25
В Ужгороді за порушення ПДР поліцейські затримали авто з п'яними угорськими дипломатами
21:22
/ 6
"Потерпілі" в суді по мукачівській справі не мають претензій до правосекторівців і навіть не вважають себе потерпілими
13:40
/ 8
ПРЯМА ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ судового засідання у "мукачівській справі": потерпілі дають покази
04:13
/ 14
У кафе "Панорама" на Красії транслюють пропагандистський канал "Россия 24"
19:08
/ 3
На Закарпатті уповноважений Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини вирішує питання угорської меншини
03:55
/ 28
Русифікація через церкву. Біблія чужою мовою
17:21
/ 16
У скандальному списку осіб, нагороджених Аваковим зброєю, закарпатські нардепи Лунченко і Пацкан
13:29
/ 1
Судове засідання у "мукачівській справі" відклали у зв'язку із черговою неявкою "потерпілих"
03:13
/ 5
Протестний рух на Виноградівщині
14:13
/ 1
Розгляд "мукачівської справи" продовжиться на Закарпатті 13 січня, обвинувальний акт зачитано
11:40
ПРЯМА ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ засідання Мукачівського міськрайонного суду у "мукачівській справі"
11:31
/ 15
На Закарпатті СБУ оголосила офіційне застереження провокатору Данацку за "русинський триколор"
16:08
/ 43
Активісти "Сокола" зняли з флагштока біля ОДА "кремлівсько-русинський" триколор, вивішений провокатором Данацком
15:32
У Тересві депутати відмовилися затверджувати бюджет через конфлікт з головою (ДОКУМЕНТ)
14:16
ПРЯМА ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ засідання Мукачівського міськрайонного суду у "мукачівській справі"
12:39
/ 8