МОН підготувало пропозиції щодо вирішення проблеми мадяризації освіти на Закарпатті

Міністр вважає неправильним те, що деякі громадяни України після здобуття повної загальної середньої освіти не володіють українською мовою.

МОН підготувало пропозиції щодо вирішення проблеми мадяризації освіти на Закарпатті

Проблема мадяризації освіти на Закарпатті існує, проте у Міністерства освіти і науки є пропозиції щодо її вирішення. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

«Якщо в школах меншин збільшити частку навчання українською мовою, поступово ми мовно інтегруватимемо цих дітей у наше суспільство й дамо шанс продовжувати освіту в Україні, а не в Угорщині чи Румунії. Але якщо пропишемо це в Законі «Про освіту», то маємо в перехідних положеннях зафіксувати алгоритм, за яким це відбуватиметься. Тому що, наприклад, діти, які навчалися 10 років угорською мовою, не зможуть в 11-му класі одразу перейти на українську. Тобто повинно бути поступове нарощення кількості годин з українською мовою викладання», – розповіла вона.

Крім того, Гриневич наполягає на тому, щоб історія України викладалася лише державною мовою.

«Я наполягаю на тому, щоб історія України викладалася лише державною мовою, а не, як раніше, мовою меншин. МОН готове до таких змін. Це неправильно, коли громадяни України після здобуття повної загальної середньої освіти не володіють українською мовою. Це треба змінити, зокрема, внісши поправки до навчальних планів», – сказала міністр.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

04 листопада 2016р.

Теги: мадяризація, угорці, освіта, Гриневич

Коментарі

Byby 2017-01-05 / 08:45:41
Davayte. Zgadajiemo. Sche. I. Doshkil*ne. Vuhovannja........y. Dutjachuh. Sadochkah. Shchob. Ukrajiins*ky. Movy. Vzhe. Pochunalu. Vuhovateli. Vukladatu. Ditjam. V. Prozcesi. Gru......na. Maljynkah....v. Podal*shomy. Ditu. Bydut* adaptovani. I. V. Nuh ne. Byde. Psuhologichnogo. Stresy. Vidnosno. Ykrajiins*kojii. Movu. .....kolu. Vonu. Pidyt* v. Shkoly .......vlasne. Takum. Chunom. Bagato. Ykrajiins*kuh. I. Rus*kuh ditev. .....vzjavshu. Bazovy. Osnovy. Rozmovnojii. Madjars*kojii. ......v. Podal*shomy. Jii. I. Vuvchulu..........chu. Jie. Jaki. Inshi. Propozuzcijii

Це я 2016-11-06 / 19:19:46
І ще.
Як потрібно розуміти:" Проблема мадяризації освіти на Закарпатті існує,..."?
Які зявилися останнім часом преференції для угорських шкіл Закарпаття, яких раніше не існувало? Які відбувалися зміни у шкільних програмах угорських шкіл, придуманих угорцями? Та що взагалі підрозумиваєте під поняттям мадяризації освіти?

Це я 2016-11-06 / 19:07:05
І не думайте, що батьки не хочуть, аби їхні діти вивчили українську мову.
І чому лише після здобуття середньої освіти стається явним, що діти не оволоділи державною мовою? Знаю з прикладу своїх дітей, коли приходить перевірка з району, з області на урок української, то вчитель підготує дітей, хто чим здивує перевірників. А після відкритого уроку добре погостяться перевірники, та напишуть що потрібно.
Вважаю, якщо за пять уроків на тиждень не годні навчити дітей українській, то і за десять не зможуть. Бо програма ніякова. І вчителі виправдовуються, що вони мусять займатися дурницею, те що від них програма вимагає.

Це я 2016-11-06 / 18:54:01
Крім офіційної історії є плоди творіння всяких Анонімусів та його послідовників, які могли та можуть нафантазувати на кілька книг, але вони офіційною історіографією не визнаються, хочаби тому, що не підтверджені загальновизнаними на міжнародному рівні фактами.

Це я 2016-11-06 / 18:45:39
до сорри
Я не історік, тому виправте мене якщо помиляюсь.
Історія Угорщини, яку викладають в школах, це наука, яка базується виключно на беззаперечних першоджерелах (автентичні рукописи, друковані матеріали: грамоти дарування, успадкування, і.т.д.), що зберігаються у державних або церковних архівах, в архівних сховищах інших країн.
Деяки історичні документи Угорщини зберігаються наприклад у Закарпатському державному архіві у Берегові. Вони є спільною цінністю як для Угорщини, так і для України. Такщо ви сами маєте можливість глянути на деяки грамоти, які, можливо, допоможуть вам інакше розглядати історію нашого спільного краю.

сорри 2016-11-06 / 13:16:26
До Це я

Ну, історія Угорщини - це взагалі жанр фентезі :-)

педагог - глопецу 2016-11-06 / 13:14:42
Дамо. І не спочатку, а паралельно. Назло таким, як ви :)

глопец 2016-11-06 / 12:55:29
тинди-ринди... Спочатку дайте раду собі в українських школах з своїми одвічними-нескінченими реформами, де немає фахових вчителів, де програма складена сяк-так криво-косо, де підручники написані бездарями, де холодно в класах, де вбиральні на дворі на холодні, без води, 11-и чи 12-и річна середня освіта, з 6-и чи з 7-и років до школи..., цей перелік нескінчений... Ганьба панове, демократи чи як там вас ще називають..., може краще залиште ту нещасну школу від ващих "реформ"?

Це я 2016-11-04 / 22:28:07
Історію України хай викладають українською! Вона угорською
звучить якось дивно. Якби дитина вивчала не науку, а мистецький твір.

Istvan 2016-11-04 / 16:20:31
Ну, якщо історію України будуть викладати виключно на державній мові, то більшість угорських дітей ніч не будуть розуміти, й таким чином і історію цієї країни не будуть знати.
Це теж саме, якщо історію наприклад США з першого класу починали би викладати в українських школах на англійській мові, з підручника з латиницею

НОВИНИ: Політика

16:16
/ 9
Роспропаганда: Ужгород спорожнів, угорці і поляки цілими вулицями виїхали з міста
12:21
/ 7
Москаль звинуватив Гройсмана у "дорожньому" "кидалові"
05:20
/ 14
Угорщина продовжить блокувати зближення України та ЄС - посол
04:46
/ 7
Мовне питання: чи виходить домовитися з Угорщиною?
04:12
/ 2
"Народний фронт" хоче запустити на Закарпатті, Буковині та Франківщині "Гуцульське радіо"
02:57
/ 26
На Закарпаття знову масово заїждають угорські державні високопосадовці
17:34
/ 6
Україна та Угорщина домовилися про спільну роботу над механізмом імплементації закону "Про освіту"
15:47
ВР схвалила медичну реформу
14:53
/ 6
Інформація про персональний пікет проти імперської корони на зруйнованій "Короні" в Ужгороді стала рекордною за кількістю вподобань
01:21
/ 8
Подяка Орбану
10:44
У Мукачеві для школярів проводять безкоштовні екскурсії містом
06:09
/ 5
Освітній закон і Угорщина. Історичний контекст і завдання на перспективу
03:32
/ 5
Росія і Угорщина спільно хочуть не допустити набрання законом про освіту в Україні чинності
18:32
/ 9
Польща офіційно "відхрещується" від масового розстрілу стрільців "Карпатської Січі" на Верецькому перевалі у березні 1939 року
05:06
/ 4
Орбан був завербований Кремлем років 20 тому і отримував гроші від Могилевича – Піонтковський
01:16
/ 16
Влада Закарпаття проігнорувала відкриття меморіалу захисникам Карпатської України – Радіо Свобода
19:40
/ 8
Чи є в угорських селах Закарпаття державна мова?
18:39
/ 18
На Верецькому перевалі львів'яни урочисто відкрили меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України
18:26
/ 5
Поступка в мовному питанні призведе до вимоги автономії для угорців Закарпаття – Магда
16:38
/ 1
"Карпатська Січ" підтвердила затримання своїх активістів після Маршу УПА у Львові
15:48
/ 3
Агресія Будапешту є своєрідною гібридною війною, оголошеною нам на Заході – Щербак
06:22
/ 2
Закарпатський регіональний вимір безпеки України обговорювали в Ужгороді
16:57
/ 16
Освіта і мова. Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва?
04:05
/ 1
Румунія, на відміну від Угорщини, готова до діалогу про освіту мовами меншин — Клімкін
01:58
/ 8
Акція за відокремлення Закарпаття під посольством України в Угорщині виявилася справді марґінальною