У фойє Генконсульства Угорщини в Ужгороді презентувався буковинський художник із закарпатським корінням (ФОТО)

Фойє будівлі Генерального консульства Угорщини в Ужгороді в останні роки стало міні виставковою залою, де свої роботи регулярно виносять на суд відвідувачів професійні та самодіяльні художники Закарпатської та сусідніх з нею областей, на які розповсюджується юрисдикція цієї дипустанови.

У фойє Генконсульства Угорщини в Ужгороді презентувався буковинський художник із закарпатським корінням (ФОТО)

Власні роботи тут уже експонувала низка відомих закарпатських митців, а цього місяця свої картини презентував Заслужений працівник культури України, майстер народного мистецтва Іван Гемері з Чернівців.

Пан Іван має дві вищі освіти, але жодна з них не пов’язана з мистецтвом: у 1971 році він здобув фах географа у Чернівецькому держуніверситеті, а в 1989 році – економіста у том у виші. На хліб заробляв працюючи педагогом, ливарником, управлінцем в органах місцевого самоврядування, але у душі від самого народження завжди був художником.

Народився І.Гемері у мальовничому і відомому древнім монастирем та його рукописними і друкованими книгами селі Грушеві на  Закарпатті у повоєнному 1945 році. Його батько, вояк угорської армії, загинув наприкінці Другої світової війни ще до його народження, й малого Іванка виховувала мама з бабусею, а про місце загибелі батька ніхто не знав аж до 2012 року. Лишень тоді, за сприяння угорських дипломатів в Україні, І.Гемері вдалося відшукати могилу батька у с. Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області.

Любов до малювання жила у ньому від народження. У школі він малював домашні завдання своїм однокласникам, за що ті віддячували йому горіхами, яблуками, а деколи й куснем білого хліба…  Першу картину на полотні намалював ще першокласником на зворотному боці старого агітаційного лозунга, який його мама хотіла використати як шмату для миття підлоги в сільському клубі.

Навчаючись у Хустській школі-інтернаті почав створювати перші картини олійними фарбами та ікони на склі, розвивав техніку графіки, акварелі, гуаші, інтарсії. Та всерйоз займатися живописом митець почав у 90-их роках минулого століття. Саме на цей період припадає створення ним переважної більшості його найкращих творів із загального доробку, а їх у нього – більше 250. Роботи І.Гемері є у приватних збірках в Україні, Білорусі, Угорщині, США, Австрії, Росії, Португалії, Румунії. Багато картин автор дарує на благодійні цілі. Одну з своїх робіт він презентував угорському Генконсулу пану Йожефу Бугайло.

Митець працює у стилі класичного реалізму. Найбільш улюблений жанр – пейзаж. На його картинах легко упізнаються відомі нам місця, які для художника є рідними - церква у Грушеві, річка Апшиця, долина нарцисів під Хустом, озеро Синевир, Ужгородський замок, Чернівецький університет, водограї Черемоша,  Хотинський замок, краєвиди Карпат. «Картини митця – пережите ним, віднайдений у природі аналог того, що часто таїлося у душі. Від них віє невимовною свіжістю, здоровою енергією, життєдайністю. У своїх працях він нічого не вигадує, а такі образи і явища, які споріднені з розумінням людини, як частки єдиного світу, створеної Творцем і здатної на творчість», - каже про митця Заслужений працівник культури України Василь Васкан.

Свою першу персональну виставку І.Гемері презентував у 2009 році і з тих пір його роботи з успіхом експонувалися більш ніж у 40 персональних та колективних експозиціях.

Василь Ільницький, "День"

17 жовтня 2016р.

Теги: Іван Гемері, Чернівці, Угорщина

Коментарі

влад 2016-10-17 / 14:33:06
Дозволю собі зауважити, пане Василю, - це не класичний реалізм, а наїв.

НОВИНИ: Культура

11:34
У Мукачеві стартував фестиваль дитячих театрів "Імпреза над Латорицею" (ПРОГРАМА)
16:06
Хор "Cantus" розпочинає концертний тур "Звуки небес, голоси землі"
06:47
Алло
15:00
Сьогодні в Ужгороді стартує ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
13:52
В Ужгороді в неділю зірковий склад акторів зіграє одну з кращих комедій XXI століття
11:20
/ 4
В Ужгороді розпочався IV Всеукраїнський фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури"
21:09
/ 1
Загублені у коханні
13:56
В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
06:00
Загадкова вісімка
10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
» Всі новини