ФОТОФАКТ. В Ужгороді поряд з філармонією бетонують "зірку Давида"

Сьогодні зранку біля стін Закарпатської обласної філармоній на бруківці почали монтувати величезну зірку Давида.

ФОТОФАКТ. В Ужгороді поряд з філармонією бетонують "зірку Давида"

Протягом більш аніж століття  будівля колишньої єврейської синагоги, розташована у мальовничому місці, в самісінькому центрі Ужгорода, на березі Ужа, залишається однією з найцінніших архітектурних пам’яток і приваблює погляди  не тільки містян, але й туристів, повідомив zakarpatpost.net.

Однак у той же час будівля потребує серйозної реконструкції, зокрема її фасад перебуває у вкрай занедбаному стані.

Слід зазначити, що споруду було зведено у 1904 році за проектом архітекторів Дюли Паппа і Саболча Ференца (таку ж синагогу вони збудували і в столиці Австрії). У архітектурному ансамблі зодчі поєднали одночасно романтичний, візантійський та мавританський стилі. Зводили стіни з матеріалів, привезених із Італії. Однією з найяскравіших деталей будівлі був центральний балкон із зображенням зірки Давида, вписаної у велике коло.

У 1947 р. рРадянська влада ухвалила рішення віддати приміщення Міністерству культури і розмістити у ньому філармонію. Усю єврейську атрибутику тоді було демонтовано. Велику зірку Давида на фасаді будівельники закрили стіною з круглим віконцем посередині.

Як повідомлялось раніше, нещодавно фасаж філармонії підсвітили.

01 жовтня 2016р.

Теги: філармонія, синагога, зірка Давида

Коментарі

об'єктивка 2016-10-01 / 20:51:25
Миколо, ця тема з ініціативи закордонного єврейства вже торпедувалася Ратушняком за умови 1 млн відкату. Але в місті навіть нема стільки євреїв, аби утримувати цю пам'ятку. Натомість, синагога в них є.

Втрата філармонії для культури Закарпаття була б непоправною. Тому не мели дурниць.

TURBO 2016-10-01 / 20:44:31
Уточненя:не поряд з фiлармонiэю,а поряд з сiнагогою.

Учасник 2016-10-01 / 20:20:00
Степану Круку: не треба виправдовуватися ,завжди хочеся думати за людей краще.
Я теж думав, що Порошенка ,смерті Майдану змінили ...я помилився.Як був любим "друзьом", так і лишився...
Перед цим був Ющенко....

Микола 2016-10-01 / 20:08:16
Окрім залитої зірки - могли б і віддати будівлю філармонії під її історичне застосування. Тут повинна бути синагога. В Мукачеві є, а в Ужгороді не мпє. Слід відновити історичну справедливість. Єврейська будівлі повинна належати єврейській громаді.

Степан Крук 2016-10-01 / 19:27:32
Перший раз почув про цей батальйон по телевізору, із одного з центральних каналів?!

неантисеміт 2016-10-01 / 18:40:46
Цих лугандонських брехонь - повний інтернет

Степан Крук 2016-10-01 / 18:37:46
Блін! Оцю ссилку хотів http://ukraina.ru/news/20140714/1009823739.html

Степан Крук 2016-10-01 / 18:32:39
.....Але москалі переполошилися!
http://antikor.com.ua/articles/10446-o_bataljone_matilan

Степан Крук 2016-10-01 / 18:28:44
Прочитав! Єврейський батольйон - фейк!

неантисеміт 2016-10-01 / 18:19:24
http://antikor.com.ua/articles/10446-o_bataljone_matilan

Степан Крук 2016-10-01 / 18:09:48
Шановні! Єврейський батальйон називається "Матилан". В ньому воюють тільки євреї, в тому числі і громадяни Ізраілю!

неантисеміт 2016-10-01 / 18:04:10
Нема і не було ніякого єврейського батальйона.

"- Где вы видели тяпку с моторчиком?
- А где вы видели еврея с тяпкой?" Тим більше, з автоматом.

Степан Крук 2016-10-01 / 18:03:05
Є там єврейський батальйон. Кілька разів у ЗМІ "проскакувало". Стосовно "сводного" батальйону - це сили резерву ЗСУ! Ці "сили" потрібно спочатку відгодувати, забезпечити кворум.. і на передову!

Учасник 2016-10-01 / 17:29:44
За окремих представників чув ,шо там воювали ,а за окремий батальйон -не чув .За то про "сводний батальйон"
з членів ВР і адміністрації Президента чув і вижу....

Правый сегмент. 2016-10-01 / 16:46:10
А что в этом такого? Ничего. Даже наоборот!
С другой стороны, не берет меня за душу та "уникальность", что здание Филармонии схоже с "молитвенным домом", если говорить откровенно. Нет! Конечно, это здание сохранить нужно, здание само красиво, но пусть бы отдали его назад евреям. За что выступал и Лев Луцкер.

Степан Крук 2016-10-01 / 16:44:29
Між іншим, на Донбасі воює цілий єврейський батальйон за територіальну цілісність і сувернітет України.

Учасник 2016-10-01 / 16:23:18
Символізує ,цей дараб землі наш ,до споконвіку ,ми тут були ,тут і лишаємось ....і ніякого підтексту...
Завтра двуглавого ,десь перед церквов вильють ...


виллють



учаснику 2016-10-01 / 12:47:27
На Верецькому має місце явний політичний підтекст. Тут його нема.

Учасник 2016-10-01 / 12:41:27
Ага,на Верецькому тоже родзинка.

Уйко 2016-10-01 / 11:38:54
Скоро нікому вже нічого не треба буде, бо все буде братів Андріївих в цьому варишові

НОВИНИ: Соціо

11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
» Всі новини