Закарпаття повернеться? Угорський національний радикалізм на Закарпатті. Ч. І

Націоналістичний уряд Угорщини та частина її опозиції скерували себе в найганебнішу зовнішньополітичну роль з часів Другої світової війни. Вони відкрито співпрацюють з східним агресором-наддержавою, заграють з політикою ревізіонізму і ставлять під загрозу стабільність в регіоні.

Закарпаття повернеться? Угорський національний радикалізм на Закарпатті. Ч. І

За відсутності безпосередніх доказів, можемо тільки припускати, що за дестабілізацією Закарпаття стоять спецслужби Росії. Принаймні інтереси, мова (промови), хід прагнень, синхронізація сепаратистських акцій вказують в одному напрямку. Загальновідомо, що російська зовнішня політика в різних країнах Європи підтримує політичні партії, рухи і в ряді випадків підтримує саме ідею відокремлення, яка ґрунтується на націоналізмі.

Угорський національний радикалізм наступає в ряді сусідніх країн. Дана тема вже висвітлювалася в ряді статей видання, а саме: про угорський національний радикалізм в Словаччині (2 статі), 3 статті по темі угорського національного радикалізму в Трансільванії, окрема стаття була присвячена засновнику Гвардії секелїв, Чібі Барні (про те як Росія шукає союзників на Землі секеїв), чотири статті займалися темою угорського національного радикалізму в Воєводині (Сербія).

В останні роки могло здатися, що і в Західній Україні посилилася регіональна самосвідомість, політичні представники дрібних національних груп будують великі плани. Читач міг би припустити, що це випадковість. Помиляється.

«Якщо потрібне Закарпаття, так забирайте!»

За останні два десятиліття найсміливішою спробою ревізіонізму в напрямку східного сусіда було відоме цитування держсекретарем по питанням державної оборони уряду Антала екс-президента Кучми. (Держсекретар, історик Ерне Раффаї (Raffai Ernő) заявив про існування нібито конспіративної змови на вищому рівні, в рамках якої Кучма інформативно висловився щодо Закарпаття вищенаведеним чином.) Сьогодні на Західній Україні спроба дестабілізації вже здійснюється на кількох фронтах, зсередини та ззовні країни, і в цьому процесі бере участь і угорська опозиційна партія.

Становище в регіоні намагається дестабілізувати насамперед підтримуваний Кремлем русинський сепаратистський рух, люди проросійського українського олігарха Медведчука, проросійська православна церква, місцеві злочинці, мафіозі та угорська партія «Йоббік». Одночасно, з боку угорських, словацьких та чеських політиків теж можна спостерігати акції, заяви спрямовані проти української держави.

Бідність, радикалізація, роз'єднаність

Ці ознаки характеризують угорську спільноту Закарпаття: в порівнянні з угорцями сусідніх країн, посилено проявляється явище зубожіння і еміграції. Російсько-українська гібридна війна тільки підсилює ці явища. Для тих, хто залишився в регіоні, який бореться з специфічними проблемами, залишається працювати за мізерні гроші (щоб не вмерти з голоду), а для політичної еліти виходом, який допоможе їм вижити, може стати те, якщо вони прилаштуються до політичних партійних структур та грошових каналів Угорщини.

Угорські радикали використали саме таке становище втрачених надій. Офіційна політика Будапешта та акції радикалів однозначно можуть призвести до одного: частина української громадської думки може поставити угорців в один ряд з ненависними росіянами.

Думка про автономію та національний радикалізм, вбудований в політичне життя регіону ззовні, з російською підтримкою, зумовили поділ як русинської так і угорської політичної спільноти. Політику сепаратизму масово не підтримали ані в середовищі русинського населення, ані в середовищі угорського населення, в той же час в тіні східноукраїнських боїв явище вплинуло не тільки на місцеве населення, але й на стабільність політики безпеки регіону.

Одночасно з цим, політизування навколо реалізації ще до кінця не сформульованого т. зв. «угорського національного інтересу», перетворило Угорщину в слугу російських інтересів.

Щоб краще зрозуміти появу закарпатського угорського національного радикалізму та слабкість останнього угорського керівництва, давайте ознайомимося з подіями регіону ширше. Варто звернути увагу на те, що Москва не зненацька вирішити розбити Україну. З повідомлень служби безпеки, вже в 2008 році стало відомо, що на Донбасі, півострові Крим і на території Закарпаття були викриті сепаратистські прагнення. Після абхазьких та південоосетинських успіхів, думка щодо сепаратизму на Закарпатті вперше зародилася не в колах місцевих угорців, а в середовищі русинів.

Існують три сценарії щодо переформатування статусу Закарпаття:

Сценарій перший: Прикарпатська Русинська Республіка

За результатами перепису населення 2001 року на Закарпатті визнали себе русинами 10183 чоловік. Після розпаду Радянського Союзу було проведено подвійний референдум. 92% виборців віддали свій голос за те, щоб територія належала до незалежної України, а за результатами відповідей на інше запитання 78% проголосувало за автономію Закарпаття. Однак український парламент по сьогодні не включив до порядку денного друге питання референдуму. Русинську національну меншину це особливо не цікавило, рамки, які сформувалися, їх задовольняли.

На думку нашого джерела, добре знайомого з закарпатськими реаліями, «русинський міф є обманом. Більша частина цих людей вже є українцями. Тут не існує жодної серйозної русинської організації».

Про всяк випадок, в 2005 році, після Помаранчевої революції деякі політичні партії вже висловили своє занепокоєння щодо можливості відокремлення Закарпаття від України. У 2007 році Закарпатська обласна рада на місцевому рівні визнала русинів окремою національністю.

Найвідоміший їх очільник Дмитро Сидор, священик Української православноїц Московського патріархату, з'явився на сцені як захисник закарпатських русинів. Сидора підтримував той самий В’ячеслав Ніконов, який за часів правління Ференца Дюрчаня закріпився в Угорщині.

Події осені 2008 року — інформація про скликання ІІ Європейського Конгресу Підкарпатських русинів та намір проголосити незалежну Підкарпатську Русинську Республіку — угорська преса ще розцінювала як жарт.

У 2009 році Сидор створив уряд Підкарпатської Русинської Республіки, керування яким доручив підприємцю Петру Гецку, голові Товариства “Русин інформ”. Підкарпатську Русинську Республіку (ПРР) очолив сам Сидор, посаду заступника прем’єр-міністра зайняв Ладислав Лецович, голова обласної спілки Підкарпатських русинів, який в 2013 році говорив про «толерантну партію «Йоббік».

Словацьке джерело не називає інших членів уряду Підкарпатської Русинської Республіки, боячись покарання з боку української держави, однак вдалося дізнатися, що в грудні 2008 року в російському Ростові-на-Дону у міжнародній конференції уряд ПРР брав участь у повному складі.

За часів режиму Януковича, отця Сидора було засуджено до трьох років ув’язнення умовно за звинуваченням у сепаратизмі. Після тимчасового усунення отця Сидора, русинський сепаратизм очолив Петро Гецко.

За часів уряду Дюрчаня в Угорщині ще не було відповідного культурного фону і політичної волі до політики ревізіонізму. Відлік появи угорського національного ревізіонізму на Закарпатті починається переконливою перемогою (2/3 голосів) партії ФІДЕС на парламентських виборах 2010 року і проходженням до парламенту партії «Йоббік». Підтвердженням цьому є й той факт, що з Гецком вже підтримували зв’язок «Йоббік» та інші крайньоправі, сепаратистські угорські діячі.

Другий уряд Орбана, що прийшов до влади в 2010 році, здійснив т. зв. зміну парадигми національної політики. Серед перших його заходів було полегшення процедури отримання угорського громадянства, а також в рази збільшено грошову допомогу, яка виділялася з держбюджету для підтримки закордонних угорців.

Зміна геополітики України підштовхувала Путіна до рішучих дій. На сумнівному за легітимністю референдумі 16 березня 2014 року було проголосовано за приєднання Криму до Росії. «Йоббік» визнав результати референдуму, який у міжнародній дипломатії по сьогодні вважається незаконним.

Цією подією розпочалася україно-російська гібридна війна, яка вплинула і на закарпатські сепаратистські акції. Важливо наголосити: підтримка Підкарпатської Русинської Республіки в середовищі закарпатських русинів мізерна. Говоримо не про масовий рух, а про диверсійні акції кількох чоловік, яких підтримує сусідня наддержава і Угорщина теж.

Москва сформулювала три цілі, які вона переслідує, розігріваючи т. зв. русинське питання:

• Розділити увагу українських властей і збройних сил між Донбасом, півостровом Крим та Закарпаттям.

• Зробити більш тісними зв’язки Росії і тоді ще не рішучого проросійського Будапешта, який поступово видає себе захисником закарпатських національних меншин.

• Показати Києву, що у випадку опору він може залишитися не тільки без морського порту, але й без безпосередньої середньоєвропейської точки дотику.

У загальному на кінець минулого року стало зрозумілим: Угорщина не може чи не бажає робити більш рішучі кроки на шляху визнання та підтримки Підкарпатської Русинської Республіки, в той же час в Будапешті на порядку денному постійно стояло питання більшої самостійності західноукраїнських територій, з формулюванням закарпатських автономних прагнень.

Сценарій другий: Закарпатська Русинсько-угорська автономія

28 березня 2014 року сорок закарпатських громадських організацій та історичні церкви розпочали збір підписів, звернувшись до Києва з проханням «забезпечення культурної та регіональної автономії». Через місяць на веб-сайті офіційного вісника російської пропаганди в Угорщині «Голос Росії» (Oroszország Hangja) з’явився матеріал під назвою «Закарпаття належатиме угорцям та русинам?»

Громадські організації, що здебільшого мали релігійний тил, хотіли від Києва широкого забезпечення культурних, мовних та освітніх потреб. Нова назва території натякала на закарпатську конфедерацію угорського та русинського народу.

10-го травня угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, під час прийняття присяги, висловився за можливість самоуправління закарпатських угорців, сказавши: «вони мають право на автономію». Його слова спричинили невеликий дипломатичний скандал, роздратовано реагували у Варшаві, Києві, Бухаресті. Занепокоєння було зрозумілим, слова Орбана розцінили, ніби він приймає обіцяне Жириновським Закарпаття і поділ України. Не слід забувати про те, що в цей час в Східній Україні вже проходили бої між київським урядовими військами і російським сепаратистами. В цих умовах будь-який прояв самостійності закарпатської території відкрив би на Україні другий фронт.

У червні 2014 року Габор Вона, голова партії «Йоббік», у товаристві Бейли Ковача та Мартона Дєндєші відвідали Москву, щоб обговорити питання Закарпаття. Позиція голови національної радикальної партії полягає в тому, що в Східній Україні проходять етнічні чистки і цього слід очікувати і на Закарпатті. Делегація очікувала від Росії, що та підтримає русинсько-угорську автономію.

На відміну від нерішучої партії ФІДЕС, «Йоббік» непохитно представляє позицію офіційної Москви. За словами голови кабінету національної політики партії («Йоббік»), ФІДЕС вагається, однак «українська криза легко може створити таку історичну можливість, яка остаточно може вирішити становище закарпатських угорців».

Сценарій третій: анексія Закарпаття

З самого початку спалаху кризи, синхронно з політикою «Йоббіка», з вулиць на третій уряд Орбана почали тиснути пов’язані з «Йоббіком» національні радикальні угрупування. На різноманітних заходах, наголошуючи на спільності долі русинів та угорців, вони відстоювали «самовизначення Закарпаття і територіальну автономію», також неодноразово говорили і про військову окупацію території.

Може постати запитання, а чи усвідомлюють прихильники партії «Йоббік», що партія, яку вони підтримують, є прихильником війни?

«Нарешті існує ситуація, в якій інтереси однієї з наддержав співпадають з нашими інтересами. У той час, коли заступник голови російської Думи Жириновський заявляє, що Закарпаття належить Угорщині, угорське міністерство закордонних справ відмежовується. Ні на що хороше не можемо розраховувати, поки зовнішню політику визначають яноші мартоні та жолти неймети», - говорив у березні 2014 року голова Руху Шістдесят чотири Комітати (HVIM) Дэрдь Задьва (Zagyva György). Це було сказано під час мітингу на набережній Бем, організованого за самовизначення Закарпаття.

Мрія колишнього члена партії «Йоббік» з тих пір збулася: в міністерстві зовнішніх справ теж «привідкрилися в східному напрямку», вищеназвані політики покинули свої посади.

Народжені україно-російським конфліктом надії здобути території цілком просочили крайньоправий табір Угорщини. В квітні Томаш Гауді-Надь (Gaudi-Nagy Tamás) вже писав про повернення Закарпаття. Інші говорять про те, що угорці можуть не мати достатньо сил для захоплення Берегівського району.

На думку національних радикалів, у випадку Закарпаття зразком можуть стати спільні дії уряду Бетлена та т. зв. «рондьош гарда» («rongyos gárda») у перекладі – «гвардія обірванців», адже у 1920-х, 30-х роках угорський уряд, хоч і не відкрито, однак в тилу міцно підтримував цю напіввоєнізовану організацію.

Трохи остудив емоції Дєрдь Тірітян (Tyirityán György) своєю заявою на веб-сайті Угорської Національної Лінії Фронту (Magyar Nemzeti Arcvonal, неонацистська організація) під назвою jovonk.info, в якій він говорив, що ветерани українських крайньоправих добре вишколені і мають серйозний воєнний досвід, здобутий в Чечні, Лівії, вони готові вбивати за Закарпаття, в той час коли угорські національні радикали займаються складанням петицій.

Все таки, в колі ведучих осіб крайньоправих сил Угорщини спільною стала думка, що наразі потрібно зайнятися організацією вже існуючих напіввоєнізованих формувань, а також потрібно тиснути на угорський уряд та закарпатське суспільство, щоб виник запит на «повернення Закарпаття».

Чи втягне «Йоббік» Угорщину у війну?

За словами Paul A. Goble, протягом останнього року російські коментатори пропонували Угорщині взяти на себе роль в Україні не лише в роздачі громадянства, а також усвідомити можливість створення закарпатської «республіки» на зразок «Донецької та Луганської Народних Республік».

Офіційний Будапешт вагається, в той же час роль Угорщини на Закарпатті зросла після другої переважаючої перемоги Орбана Віктора на виборах та будапештського візиту Володимира Путіна, під час якого президент Росії наголошував на спільних інтересах Москви та Будапешта в Україні.

У тіні російсько-української війни угорська внутрішня політика та публічні виступи помітно радикалізуються. В зовнішній політиці уряду фідесівці, які є прихильниками атлантичної політики і довго протистояли спокусливій та смертельно небезпечній політиці ревізіонізму, наразі вже не є вирішальними.

Навесні 2015 року постають питання: чи продовжиться радикалізація Угорщини, чи продовжиться подальша радикалізація 60-70-відсоткового правого табору і чи продовжиться перехід голосів від ФІДЕСА до «Йоббіка»?

Є ознаки, які вказують на це.

Ботонд Ботош, Atlatszo, 25.03.2015

19 лютого 2016р.

Теги: Угорщина, угорці, ревізіонізм, Йоббік, ФІДЕС, Орбан

Коментарі

Пішто міліцішто 2016-03-13 / 07:49:22


Хамство. Коментар видалено. Адмін


дюси 2016-03-02 / 18:32:02
Сись сегинь не знае ош кой нас подкапчать до Мадярщини, то через мiсяць пуйдуть по жебраню сами.т.е. Мадярщина зустане "Ортобать"

... 2016-02-29 / 14:37:07


Коментар видалено. Адмін


реаліст 2016-02-29 / 02:54:07


Коментар видалено. Адмін


байнет 2016-02-27 / 20:54:44
забули мадяре 1956 рук!!!! Пултер їм нагадать 1242 рік - ординець нещасний!!!!

правда 2016-02-26 / 21:07:39
брехуни! Закарпаття пройшло своє хрещення через Красне Поле!!!! ЙБІКИ Й ПУЛТЕРИ вся ваша шваль тут не пройде!!! Ху... лаки нещасні

Gyula 2016-02-25 / 22:42:43


Правильно "Закарпатська область України". Коментар видалено. Адмін


Мигаль 2016-02-24 / 14:30:06
Панове мадяре! Кить думайете, ош Вован Бін Пуцькін зафийкуйе перед Чопом, бо вы му типирь малинько зглажуйете изоляцийу майже ушоткого світу, то глубоко ся шибайете. Кить Бін Пуцькін найшов пріорітеты "русскаго міра" у далекуй Сирыйы, то в Мадярщины йому сам "Бог велел" то зробити, кіть розобйе Украйину. Тому панове и ваша война тоже на Донбасі. 56-й гуд николи ни забывайте небожаты!

Istvan 2016-02-22 / 09:13:06
У каждого своя правда!

Адмін 2016-02-21 / 23:32:15
А хіба він, як і ви, вважає Закарпаття неукраїнською територією?

Istvan 2016-02-21 / 23:05:59
Админ почему Укра коммент не удаляешь?

Istvan 2016-02-21 / 23:04:13
Koszonom!

Istvan 2016-02-21 / 21:07:33


Коментар видалено. Адмін


Укр 2016-02-21 / 11:43:31
Нах отой йовбік з України викурити.
Мало їм було 39 року?
Та ті мадярони гірші за циган

закарпатець 2016-02-21 / 08:03:42
Молоді угорці чухнули за кордон, а їх батькам пенсію платить Україна.

О.Д. 2016-02-21 / 01:20:12


magyar bazdmeg

Хіба в Криму або на Донбасі було менше, ніж на Закарпатті, населення, кланів, контрабанди і "безгоспного пиздеця? Ні, ми всі знаємо, що більше. І заначно більше. І що, це "врятувало" їх в одному випадку від анексії, в іншому - від війни?

Політика часом превалює над економікою, коли треба підняти політичні рейтинги за рахунок гри на ностальгіях, ревізіоністських чи реваншистських настроях. Тому в умовах санкцій і падінння цін на енергоносії Крим фінансують з останнього, практично - стиснувши зуби. І так само виплачують зарплатні мільйони бойовикам "ЛуганДону". Так само як інші з задоволенням дотували б (водночас, визискуючи) Kárpátalja. Бо вже ж "піднімали зі своїх коштів" після 1939-го. Чим нинішня ситуація відрізняється від тієї? ))

Хто казав, що в планах Кремля було завоювати Закарпаття телепортованими "Градами", а не розхапати Україну за сприяння своїх сателітів, зокрема і Угорщини, роздавши їм по кавалку, як це вже неодноразово озвучував і змальовував "речник" і блазень Кремля Владімір Жириновський?

Ваша "логіка" не витримує ані найменшої критики.

До чого ви приплели Майдан? Хто з угорців був на Майдані? Хоча б на ужгородському? - http://zakarpattya.net.ua/Blogs/116963-Uhorske-rozcharuvannia Підсилити Україну в угорців не виходить, а от спробувати розтягти, користуючись ситуативним ослабленням - так. Але не журіться, навіть якщо у Пороха будуть проблеми, а в Києві буде Майдан-3 (в чому дуже сумніваюся. Бо Захід швидше і якісніше дотисне Пороха з Яйценюком і змусиь зробити те, чого вони робити не хочутть), Україна нині, всупереч навіть послідовній угорській "непідтримці", вже зовсім не та, що була два роки назад - є і армія, і органи державної безпеки, і велика кількість активних патріотів, і т.д. і т.п.

Так, нині деякі угорські політики Закарпаття, користуючись тупою непатріотичністю і загалом недуйдавістю "мусора" Москаля та спираючись на підтримку Угорщини, ще інерційно продовжують грати у власні ігри, розігрувати "золоті акції" тощо. Часом - на межі фолу. Як довго? Залежить від них... ))


Це я 2016-02-20 / 22:42:28
magyar bazdmeg
Ezt szépen írtad, testvér!
Én még cabernet-vel sem tudtam volna ilyen tisztán fogalmazni.

magyar bazdmeg 2016-02-20 / 21:32:03
Не люблю відписувати тролям, але тут не стримаюся, ібо флейм.

Отже, по пунктах.

0. Відокремлення Закарпаття - міф, казка для лосів. Не існує каналу для розповсюдження/передачі градів, бтрів, буків ч танків і т д через кордон ЄС і НАТО. Телепортація? - Не думаву... А калашів, кулеметів та іншої малокаліберки і в укранів вистачає...

1. Закарпаття, територія з майже двомільйонним населенням, спиждженою в нуль економікою та масовою заангажованістю носілєнія у пересилці контрабасу, нелегалів, наркоти, кланами Балоги, блюка, і це при типу формальній підпорядкуваності Києву,а без неї швидко скотиться у Сомалі в центрі Європи. Заразхуйово, а що буде потім? Ви що, СПРАВДІ вірите у те, що модьорорсаґ, Словаччина, Румунія чи ще хто там буде то піднімати зі своїх коштів??? А терпіти безгоспний пиздець у себе під боком? Чи то ангела меркель буде утримувати за рахунок німців? То може на цей лакомий шматок модьорорсаґ спокусиця? Ви справді у то вірите???

2. Вальцмана зараскинуть нахуй, excuse moi francaise, і є можливість притягнути "мадярське питання" на Майдан, який зараз у куєві. Не автономію, звісно, але хочби оновлення ровашош написів на вході у населенні пункти в Береґсасі яраші, но нє?

3. Україна - політична нація, тому хто пиздить, що укран модьор нем кийт борат? І Бандера ніколи не казав малярів нищити, він воював проти поляків та кацапії.

Éljen Magyarország!

Це я 2016-02-20 / 20:56:56
Коли щось стається недоброє, тоді виникає запитання, кому це вигідно!
Тому закрадається думка, можливо це дійсно заказна стаття!
Пам'ятаємо, зо три роки тому найбільшу кількість коментуючих збирали статті теж про угорців, які не шанують Україну. Тоді я закликав вас, українців, берегти свою країну від бандюковичів, бо справжньою загрозою для неї є власний уряд, президент. І сталося що сталося.
Зараз знову взялися за тему, як тут же писав, вже не актуальну.
Значить, це комусь так потрібно.
Тут купа публікацій про проїзд теріторією російських фур, а коментів нуль.
Раз об'явлено безстрокову блокаду, то чому знято? Адже Росія ще, на скільки я знаю, зі свого боку ще не скасувала. І Крим не повернула, зі словами: простіть нас! І на сході базмеґ не припинила.
А вам болить те, чого зрозуміти не дано.

Це я 2016-02-20 / 20:25:12
mel гібсон
(ném. Frontlinie: fr. fronte). az a vonal, amelyen vm. csapat első sorának harcosai egymás mellett állnak: továbbá az a vonal is, amelyet valamely csapat- v. sereg-felállításnál valamennyi az elsö sorban levő csapatnak vagy seregrésznek élein át képzelhetünk. Arcos csata (Frontalschlacht), oly csata, amelyben a két ellenfél sem átszárnyalást, sem átkarolást, sem megkerülést meg nem kisérel.

Forrás: Pallas Nagylexikon

Read more: http://www.kislexikon.hu/arcvonal.html#ixzz40jYt1suP

De nincs jelentősége...

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
» Всі новини