В контексті зустрічі Папи і московського патріарха влада України не лише не підготувала контрзаходи, а відверто "злила" ситуацію – Балога

Народний депутат Віктор Балога вбачає загрозу для існування основ незалежної держави Україна в бездіяльності президента України Петра Порошенка в контексті зустрічі очільників римо-католицької та російської православної церков на Кубі.

"У всій цій історії з пактом між Ватиканом і Московою відкритим залишається одне питання – як така подія пройшла повз увагу Президента Порошенка. Це ж не була якась таємна зустріч, вона широко анонсувалася, Москва зробила з цього ціле шоу. А Україна не те, що не підготувала контрзаходи, а своїм мовчанням відверто злила ситуацію", – пише політик на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

"Закриваючи очі на такі загрози, Петро Порошенко вбиває шанси на створення Української Помісної Автокефальної Православної Церкви. Сьогодні він – Президент України, а не прихожанин УПЦ МП. Він має думати про державу, а не керуватися власними симпатіями. Тому, він як Глава держави, і як кадровий дипломат, по-перше мав зробити все, щоб цієї зустрічі не було, або якщо б вона уже пройшла, то на негативному тлі і без участі предстаників України.

Так, формально церква відділена від держави. А реально – це питання національної безпеки і суверенітету України. Тобто, зона відповідальності Президента України. Якщо він не реагує, а він має достатньо важелів впливу, щоб принаймні донести всьому світу згубні наслідки для України, то він діє всупереч національним інтересам. Таке тяжіння в бік Росії ставить під сумнів не лише бажання Президента створити єдину церкву, а й будувати на її основі реальну незалежність", – вважає В.Балога.

 

14 лютого 2016р.

Теги: церква, Ватикан, Росія

Коментарі

Степан Крук 2016-02-15 / 08:37:07
Кирилл поїхав на Кубу до Франціско на сповідь. Він просив понтифіка відпустити йому гріхи, котрих за останні роки накопилося дуже багато.

грекокатолик 2016-02-14 / 20:28:10
Заборонити Онуфрію вїзд в Україну. Нехай повертається з Кирилом в Росію.

Павло 2016-02-14 / 17:11:45
Хтось ще думає що хтось у світі послухаєтся корупціонера Порошенка?

Степан Крук 2016-02-14 / 14:07:09
Хлопці, не ругайтеся! Не в тому справа, хто в яку церкву ходить! Треба зрозуміти, що Росія на дипломатичному рівні використовує всі важелі, в тому числі і церкву. В умовах майже повної блокади, коли весь Світ сказав Путіну своє "ФЕ", підписується якась угода між раніше ворогуючими конфесіями. Вперше в історіїї цих церков. Тобто, цю зустріч Кремль позиціонує, як великий, в першу чергу, дипломатичний успіх. І тут повна політика з боку Кремля і ніякої релігії. Гадаю, що ні православні, ні грекокатолики, ні протестанти, ні іудеї не бажають, щоб любий диктатор використовував їх релігійні почуття у своїх амбітних цілях. Не ругайтеся хлопці, не ображайте один одного - на ці малі і великі конфлікти вірян різних конфесій і розрахована брудна політика Кремля.

ось так 2016-02-14 / 14:04:28


Українським греко-католикам треба прагнути до створення Української помісної церкви, а не розраховувати на милість пап, яким Україна, по великому рахунку, далека і незрозуміла.


Учасник 2016-02-14 / 13:58:05
Ха-ха..ну і хто там казав шо цей най
"проукраїнський" папа .Та він не тільки зневажив цілу країну ,він ще і
елементарно не знає історії східних
церков .Не варто було кондитеру цього
Папу і приглашати ,для чого ..? ..

КАЦАБУ правому сегменту 2016-02-14 / 13:39:51
Ти, козломордий, спочатку розберися вірники яких церков населяють Україну, перш, ніж вставляти свої тупі пости.
Тобі, тупому кацабу роз"ясню, що в Україні існує УГКЦ, що підпорядкована Папському Престолу,тому вірникам цієї церкви немає потреби потреби приймати католицьку віру. А от тобі є резон бити поклони гебешнику-гундявому.

форестер 2016-02-14 / 13:36:18
Правий сегменте., я греко-католик :) І ця зустріч напряму стосувалася мене. Як і "неканонічних" православних з УПЦ КП і УАПЦ.

Тому, не вказуйте нам, кому молитися, і ми не будемо вказувати, куди вам іти... :)

Правый сегмент. 2016-02-14 / 13:22:38
Вот это да. )))) " вірник УПЦ МП не зробив НІЧОГО."
А при чем тут католик папа Римский? Мы - православные! У нас есть Патриарх Вселенской Православной Церкви. А если, вы, уважаемые православные - на стороне Папы, примите католическую веру, и молитесь на Папу Римского.

Правый сегмент. 2016-02-14 / 13:19:02
Журналисты очень удивляют. А при чем тут Украина? Какие последствия для нас? А никаких! Написали бы лучше о насущном - чего ждать от доллара, к примеру. А так.... Лишь бы на ровном месте какую-то проблемку создать, изложив ее в виде статьи.

Степан Крук - Павлу 2016-02-14 / 13:07:37
Порошенко може, наприклад, організувати зустріч глави Православної церкви українського патріархату з Папою! Доречі, це ще не пізно зробити! Сама зустріч московського попа вже викликала неприйняття у вірян Польші. Пантифік в дипломатичному плані сильно лоханувся і треба чекати офіційних заяв з боку урядів, релігійних громад тощо. У мене нема сумніву, що дуже скоро Пантифік буде оправдовуватися та вибачатися за цей необдуманий крок.

форестер 2016-02-14 / 13:02:50
Просто робити. Варіантів є чимало - від публічного декларування позиції через задіяння дипломатичних важелів і формування позиції в ЗМІ до організації пікетування в аеропорту Гавани.

Натомість вірник УПЦ МП не зробив НІЧОГО.

Навіть зараз, коли вже й Блаженійший Святослав висловив свою позицію, від Порошенка - нуль.

Павло 2016-02-14 / 12:45:44
А що б міг Порошенко зробити проти цієї зустрічі?

НОВИНИ: Різне

10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
» Всі новини