В УГКЦ розглядають можливість перенесення Різдва на 25 грудня

В Українській греко-католицькій церкві розглядають можливість спільного святкування Різдва з церквами, які вшановують це свято за григоріанським календарем.

В УГКЦ розглядають можливість перенесення Різдва на 25 грудня

Про це розказав глава УГКЦ блаженніший Святослав, повідомляє Радіо Свобода.

Як сказав він в ефірі Радіо "Марія", фактично велика частина УГКЦ святкує Різдво та інші свята за григоріанським календарем, зокрема у країнах української діаспори, але в Україні далі зберігається святкування за юліанським календарем.

"Ми повинні прямувати до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим григоріанським календарем – так, як це зараз роблять не тільки католики, але й більшість православних церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст", – наголосив Святослав.

Водночас, як повідомляє департамент інформації УГКЦ, він також зазначив, що з історії відомо: такі зміни, як, зокрема, зміни календаря, вже не раз провокували церковні поділи і розколи.

"Я прагну, щоб це питання піднімала не тільки ієрархія, а й миряни. Усе церковне тіло може перейнятися ідеєю святкування нерухомих свят за григоріанським календарем. Крім цього, ця ідея повинна мати екуменічний характер. Ми будемо мати достатньо сили це здійснити, коли перехід ми здійснимо разом із нашими православними братами. Тоді це прихильно сприйметься широким загалом України і не породить нових перешкод для відновлення єдності єдиної помісної Київської церкви", – сказав блаженніший Святослав.

При цьому більшість православних церков світу вже перейшла на реформований календар, що зветься новоюліанським: він на практиці цілком збігається з григоріанським (різниця в один день настане тільки 2800 року), відтак і всі нерухомі свята, серед них і Різдво, припадають на ті самі дні, що й у григоріанському. Але Великдень та інші рухомі свята, пов’язані з датою Великодня, далі визначаються в новоюліанському календарі за тими самими правилами, що й у старому юліанському.

07 січня 2016р.

Теги: Різдво, григоріанський календар, Святослав

Коментарі

Микола 2019-01-01 / 19:18:34
Українське православне Різдво частина надзвичайно давнього Різдвяно-Колядного циклу, який даний нашим предкам Творцем!
Він не має стосунку до юліанського чи григоріанського календарів! Бо має астрономічну прив'язку у десятки тисяч років!
То чи маємо право ревізувати волю Божу та задум Творця? Знову хочемо біди для України?
Читайте про Різдвяно-Колядний цикл тут - https://glavnoe.dp.ua/blogs/chi-mozhe-25-grudnja-vvazhatis-pravoslavnim-rіzdvom

Василь 2016-01-12 / 14:54:23
Більшість православних патріархів, включно із Вселенським, відзначають Різдво Христове саме 25 грудня. Йдеться про Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Елладську і низку інших православних Церков, про православних Греції, Румунії, Болгарії, Польщі, Сирії, Ливану, Єгипту й інших країн. От і добряче подуймате, коли саме святкувати, якщо Вселенський патріарх відзначає 25 грудня!!!

Василь 2016-01-12 / 14:48:14
Різдво «за старим стилем» в ніч з 6 на 7 січня святкують лише такі православні Церкви - Російська, Єрусалимська, Сербська і Грузинська, афонські монастирі, а також православні та греко-католики України й Білорусі.

Микола 2016-01-12 / 14:38:39
Вже з 2100 року східний християнський світ стане свідком зсуву дат усіх нерухомих свят на 1 добу (вперед за григоріанським календарем), тому що різниця між календарями зросте до 14 діб. Першим зі «зсунутих» великих свят буде Благовіщення, яке припадатиме на 8 квітня за новим стилем (оскільки 25 березня 2100 за старим стилем стане 8 квітня 2100 за новим стилем). З цього часу всі свята будуть на 1 добу пізніше: Івана Хрестителя — 8 липня, святого Миколая — 20 грудня. Старий Новий рік із 2101 року буде святкуватись 15 січня.

Такий зсув дат християнських свят на 1 добу вперед відбуватиметься кожного столітнього року, номер якого не ділиться націло на 400 (2100, 2200, 2300, 2500 і т. д.) Якщо східні християни будуть і надалі дотримуватися старого стилю, то до 5000 року Різдво досягне дати 29 січня за новим стилем.

Микола 2016-01-12 / 14:37:08
Святкування Різдва 7 січня, а не 25 грудня є ортодоксальним архаїзмом.
Адже по суті змінюється рік, в якому народився Спаситель, а значить і все літочислення.
До того ж ця ортодоксальна традиція спонукає
дійсно вірних православних християн та греко-католиків до гріха, адже святкування Нового Року з усіма його атрибутами припадає в цьому випадку якраз на піст.
Немає нічого страшного в тому, що церква модернізується,
щоб відповідати сучасним реаліям: так вона стає ближчою і зрозумілою для вірян.

До О.Д.. 2016-01-08 / 18:43:21
ХРИСТОС СЯ РОЖДАЕ!

??? 2016-01-08 / 13:12:44
Вам цей приклад навели, що календар вже змінювався, а не залишався незмінним тисячу років. Тому і є "за старимм стилем" і "новим стилем".
Відпочивайте і святкуйте ))
Славімо Його!

qqq 2016-01-08 / 13:10:06
Але новий рік виняток і це не релігійне свято ми святкуємо його по звичайному (бізнес календарю). не треба новий рік вплутувати у різдвяні свята. шо таке новий рік по суті? 12 ночі.. салют і все.. забули! Не хочу вадитися з Вами! ))) але у мене така думка))) пропоную закрити дискусію! Христос ся рождає!

??? 2016-01-08 / 13:00:03
У вас в голові все поплутано...
Хто сказав "як у Львові"? Хто сказав, що копіювати?
Хто сказав, що що ми тисячу років святкували за цією датою? А вас ніколи не цікавило, звідки взялося таке явище, як святкування Старого Нового року і т.д.?
Поцікавтеся, а тоді, може, до вас прийде справжнєрозуміння ситуації...

qqq 2016-01-08 / 12:53:31
А чому ми маємо робити як у Львові? Чому ми все стараємося скопіювати? У нас такі гарні старі релігійні традиції, які наші предки зберігали тисячоліття. А зараз чомусь все хочуть скопіювати з західних традицій! Невже настільки погано що у нас Різдво святкують сотні років за старим стилем. Навпаки цим треба користуватись і знайомити світ із нашими традиціями східного обряду робити ярмарки на наші традиції а не копіювати із західних чи пристосовуватись до них. Ось це гарно і цікаво а не просто зробити так як уже десь є.

??? 2016-01-08 / 12:42:11
qqq, хто сказав, що у випадку перенесення на Закарпатті буде "просто копія низької якості"? Що зміниться по суті від просто перенесення дати? Чому в Львові - не копія, а у нас має бути копія?

qqq 2016-01-08 / 12:30:34
Піст це лише відмазка. Кому так важливо відмічати новий рік, той зазвичай і жаліється!

qqq 2016-01-08 / 12:22:10
Не в тому справа! Просто замість того щоб зберегти свою автентичність, свої старі релігійні традиції ми глобалізуємося і втрачаємо багато того що нас відрізняло від цілого світу, придавало якусь родзинку. Та також разом із тим ми втратимо і туристичний потенціал. Людина з іншого світу у грудні поїде на різдвяну ярмарку і канікули скоріше до Відня, а не в Закарпаття де буде просто копія низької якості. Навпаки треба старі звичаї зберігати і цим користуватись! Вот така у мене думка!!

Mary 2016-01-08 / 12:11:37
"qqq" - тупий коментар. Хто сказав, що ми маємо забути наші коляди і звичаї?! Мова йде лише про точну дату. І цілком погоджуюся з "ната" - так правильніше б святкувати 25 грудня, бо всі постять постять, тут на новий рік не постять їдять м"ясні страви а потім знову тиждень піст

??? 2016-01-08 / 12:05:03
qqq, а чого так радикально? Хіба інші церкви, які перейшли на григоріанський календар, відмовилися від своїх традицій святкування Різдва? Бред!

qqq 2016-01-08 / 11:58:53
Так давайте повідміняємо зовсім всі наші старі святкування і звичаї!!! Ми ж тепер європейці великі. Давайте забудемо коляди наші, що 1000 років святкували по старому стилю, у Європі уже не модно колядувати. доста зробити ярмарку у центрі вариша і всьо! давайте і на Пасху не будеме кошари із пікницьов носити до церкви! Це тоже не по Європейськи! Давайте зовсім відмовимося від нашої культури традицій і релігії і від усього шо не так як у цілому світі бо то не по європейськи і американськи! Тоди нараз багаті станемо!!! І нич не треба робити!! Ми ж так хочемо бути європейцями!

ната 2016-01-08 / 11:22:11
так правильніше б святкувати 25 грудня, бо всі постять постять, тут на новий рік не постять їдять м"ясні страви а потім знову тиждень піст.

О.Д. 2016-01-07 / 15:41:48
Нарешті

НОВИНИ: Різне

14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
/ 1
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
/ 1
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
17:13
Переваги вертикальних пресів для макулатури
22:19
Пневматичний пістолет для спорту та тренувань
22:17
Чому виникає запалення нирок і які аналізи допоможуть діагностувати нефрит?
22:15
Чоловічі ремені: Різновид матеріалів, як правильно обирати
00:48
/ 2
У першому турі виборів президента Словаччини виграв прозахідний кандидат
20:59
Оптові продажі промислової фурнітури в Україні: виклики та можливості для бізнесу в 2024 році
21:21
Колористика меблів: дивани яких кольорів виглядають дорого?
22:58
/ 12
Військовий з "Азова" запропонував дозволити бойовим бригадам самим мобілізовувати "ухилянтів"
15:29
Найкращі місця для подорожі в Японію
23:02
/ 2
Макрон: У нас немає лімітів, ми будемо реагувати на поведінку росії
» Всі новини