У Хусті пройшов чемпіонат України з мотокросу (ФОТО)

Протягом двох днів у Хусті змагалися любителі мотоциклетного адреналіну.

Незважаючи на негоду, на свято «залізного» спорту з’їхалися тисячі глядачів із різних куточків Закарпаття та 86 учасників з усієї України.

Закарпатську область на чемпіонаті представляла команда «Хуст-Екстрим».

Поєдинок між гонщиками стартував у суботу, 19 вересня. Утім найбільше драйву відчули як пілоти, так і ті, хто прийшов підтримати мотокросменів, саме в неділю, коли трасу з крутими віражами, різними перешкодами, трамплінами, швидкісними ділянками, спусками й підйомами довелось долати під проливним дощем.

– Я щойно повернувся з іншого чемпіонату. Їхав з пригодами. Навіть по дорозі замовляли на мотоцикл новий двигун. Утім, про участь не шкодую, адже на змаганнях виборов у своєму класі перше місце, – розповів Тимур Лешенко зі Слов’янська.

Усі виступили гідно. Найсильнішими виявилися наші закарпатські кросмени, кияни, львів’яни та представники східних областей.

Загалом захід довів, що Україна єдина і у спорті існує не тільки боротьба, але й дружба, підкреслив заступник головного судді змагань, суддя першої категорії Михайло Кміть.

Слід зазначити, що серед учасників були як дорослі, досвідчені пілоти, титуловані, добре відомі в Європі кількаразові чемпіони, скажімо, Володимир Тарасов, так і аматори, навіть семирічні хлопці. Боролася за лідерство і чарівна представниця жіноцтва – 17-річна Анастасія Фінченко, між іншим, також чемпіонка України.

Тож у класі 50 куб. см першим підкорив трасу восьмирічний Тимур Лешенко зі Слов’янська, другим стартував дев’ятирічний Олександр Романов із Сум, а третім – семирічний Артур Лешенко зі Слов’янська.

У класі 85 куб. см пальму першості виборов Олександр Чура зі Львова, «срібло» завоював Микита Києнко з Києва і «бронзовим» призером став Едуард Штефуца з Хуста.

У класі 65 куб. см перше місце дісталося Назару Барніцькому з Рівненської області, у «квадро» перемогли Юрій Жирош та Віктор Росоха з Хуста, а також Михайло Толинський з Косова.

У класі «Оупен» блискуче виступив Олег Крук зі Львова, другу сходинку посів Артем Мартиненко з Червонограда.

Між ветеранами найепатажнішим і найшвидкішим мотокросменом традиційно став Володимир Крічфалушій з Хуста.

Під час чемпіонату пройшли змагання і в класах 150 куб. см, 500 куб. см, mx-1, mx-2, аматори та коляски, де найкращі результати вже вкотре показала команда закарпатських мотокросменів «Хуст-Екстрім»

Порадували велелюдний загал незабутніми заїздами та майстерним підкоренням траси також Василь Дзябко, Василь Морошун, Володимир Шутко, Василь Перец та інші спортсмени.

Усіх переможців було нагороджено грамотами, медалями та кубками.

Загалом чемпіонат засвідчив, що швидкісна їзда на мотоциклах популярна як серед дітей, так і серед молоді та дорослих, адже висока швидкість, небезпечні повороти, високі стрибки, азартна боротьба, безумовно, подобаються багатьом прихильникам «залізних коней», а небезпечний, але цікавий вид спорту дозволяє з користю задовольнити амбіції й активно провести дозвілля.