Священик Московського патріархату, що 30 років служив у Пилипці, не розуміє, чому громада перейшла в УПЦ КП (ВІДЕО)

На черзі ще кілька приходів

Священик Московського патріархату, що 30 років служив у Пилипці, не розуміє, чому громада перейшла в УПЦ КП (ВІДЕО)

На Закарпатті ціла парафія Української православної церкви відмовилась підпорядковуватись Московському патріархату. Селяни зібрались на церковні збори і рішення прийняли одностайно.

У селі на чотири тисячі людей кожен третій був прихожанином саме Московського патріархату. А нещодавно громада зібралась на церковні збори і вирішила – православна церква має бути помісною. Тож одноголосно й проголосували за підпорядкування парафії Києву, а не Москві.

Отець Василь, що правив в храмі останні тридцять років, рішення людей не збагне. Та поки ключі від церкви здав.

Це не перша парафія на Закарпатті, яка покинула Московський патріархат. І не остання, на черзі ще кілька приходів. Якщо разом з парафіями переходитимуть і священики, то і їм будуть раді, кажуть в Київській патріархії. Люстрацій не влаштовуватимуть.

Але до головного принципу служити Богу додасться ще один – молитися за Україну.

31 серпня 2015р.

Теги: УПЦ КП, Пилипець

Коментарі

для захисників МП 2015-09-27 / 16:23:46
Оцінюючи ситуацію у Пилипці можу лише радіти за них хоч і неналежу до КП, а до захисників МП маю питання коли звільните храми захоплені в греко - католиків? якщо ви кажете що храм побудований у Пилипці МП і тому хай вам його повернуть то порахуйте скільки храмів від Ужка до Лазещини є захоплені МП і совість вас не гризе? хочете бути МП будьте, але поверніть награбоване з того і почнеться ваше каяття а так ви гірші за сектантів хоч прикриваєтесь що найгірше Христом.

olyuska 2015-09-23 / 23:16:41
автор статті є просто некомпетентним в питаннях релігіі! Тому рекомендую не сприймати серйозно цей словесний понос!

Вікторія до вірника 2015-09-02 / 18:36:08
хто що шукає той і знаходить. В церкві я ніколи не шукала політики от тому я її і не бачу. Ніколи не чула з вуст священника про політику. Кожного богослужіння молимось за Україну. P/S Ви для мене ніхто щоб писати мої гріхи. Тільки Бог на небі а духівник на землі визначає гріхи людини. Вам раджу подивитись на свої гріхи, а мої не чіпайте.

до вірника 2015-09-01 / 22:45:23
Людина сама повинна бачити свої помилки(гріхи)та в них каятися.Тому в нас в Україні таке і твориться, тому що ми хочемо вчити ближнього свого, а себе не бачимо та свої гріхи і тому не дотримуємося канонів церкви, а головне, на превеликий жаль, не розуміємо, що ми робимо. А життя то вічне буде на небі..... От тоді і побачимо, хто з нас жив праведно, а хто ні. Тільки для декого тоді вже буде пізно.

вірник 2015-09-01 / 20:43:29
Власне, я і не судив. Я дзеркально вказав Вікторії на її помилки

до вірника 2015-09-01 / 20:27:43
ви теж тільки що засудили пані Вікторію. А ми не маємо судити - на то є Бог, щоб нас судити.

вірник 2015-09-01 / 18:37:02
Якщо ти, Вікторія, віруюча, то проси у Бога прощення за то, що когось засуджуєш і вимагаєш просити прощення.

По друге, як ми бачили на фотографіях, Марк був у церкві, а тому ти просто кажеш неправду. І це теж гріх, за який тобі теж треба просити прощення.

І, по третє, ти сама прикріплюєш церкву до політики. І це ще один твій гріх. І вся УПЦ МП - це суцільна політика. Тому люди і захотіли піти від вас.

Але ваша гординя, і це твій четвертий гріх, не дає можливості визнати помилки і зробити висновки. Тому це не останній вихід громад з МП, бо ви не вмієте визнавати помилки і вчитися на них.

Вікторія 2015-09-01 / 18:20:42
якщо ви всі хто це пише чи читає дійсно ходите Богу молитись а не до церкви то підіть покайтесь до Бога та попросіть прощення що не пускали митрополита Марка в храм. Наголошую просіть прощення в Бога а не у Марка. Бог один Біблія одна не можна прикріплювати церкву до політики. Схаменіться люди бо біда нам усім буде.

Микита 2015-09-01 / 16:42:03
Не знаю де ви вчились з вірником на пару, бачу що не має змісту вести дискусію в якій процвітає як церковне так історичне невігластво

Михайло 2015-09-01 / 12:23:09
До Микити. 1+1 тут зовсім не до теми, пане Микито. І знаєте, чому? Бо я вчив історію в школі ще за Вашого тезки - Сергійовича Хрущова та запам"ятав на все життя, що Київська Русь прийняла християнство в 988 році, тобто - за 66 років до розколу Церкви Христової (1054 рік). Отже, Київська Русь хрещена в єдиній Соборній і Апостольській Церкві з центром у Римі, де недавно були ідентифіковані останки Першого Папи Римського - Апостола Петра.

вірник 2015-09-01 / 09:35:46
До чого тут жандарми? Вам що, в Україні щось забороняють?

Народ сам захотів піти від русскоправославія, яке в Україні займається політикою на користь Росії і комерцією, до своєї церкви.

І патріархи завжди були в Києві, а не в Москві, поки Московія силою не ліквідувала українське (руське) православ'я, замінивши його на московське.

Микита 2015-09-01 / 08:21:24
Цікаво той факт що на початку 20 ст. православних теж осуджували австрійські жандарми за "державну зраду" при тому що було підпорядкування православних Сербському патріархату який ніякого політичного впливу на світовій арені немав.

Микита 2015-09-01 / 08:14:55
До Михайла, вчіть уважно будь-ласка історію України та ази православної віри, щоб відрізнити митрополію від патріархії якої в Києві за всю історію ніколи не було. І друге бажаємо Вам щоб Ви пізнали на Православну віру не лише через призму недоліків панотця Кирила та останніх сюжетів 1+1

******** 2015-08-31 / 22:12:49
Бог нас усіх розсудить і прийде час коли ми побачимо істинну віру а істинні православні віруючі не вплутують політику в церкву і судять та не ображають один одного. На то є Бог, щоб нас судити.

Михайло 2015-08-31 / 18:13:39
Ой Микито, Микито!Дай Боже, щоб війна скоріше закінчилася. Але ви прихильники Путіна та Патріарха Кіріла не хочете визнати історичний факт, що коли в Києві була патріархія, то Москви ще майже 100 років не було на мапі, а в тих місцях водилися дикі племена під назвою "Чудь" і "Весь". Потім "чудячки" і "висячки" надибали татаро-монгольських вояків та почали з ними вступати у випадкові статеві скрепи (як кажуть панотець Кіріло), в результаті чого почали народжуватися московіти. Від свого зародження московіти залишаються надзвичайно агресивними, злодійкуватими (украли і назву від Київської Русі, а в 15 столітті за 30 соболячих шкурок [перші в світі в рясах корупціонери] московські дяки купили у Константинопольського патріарха Діонісія Київську Патріархію. Київський патріархат, пане Микито, закликає боронити свою рідну землю, а московський - захоплювати чужі землі (не тільки українські, але й грузинські, вірменські, прибалтійські - "русский мир"). Думаю, різниця відчутна, пане Микито?

василь 2015-08-31 / 14:38:45


Коментар видалено. З антирекламою українських церков, будь ласка, на інші ресурси, які це толерують. Адмін


сорри 2015-08-31 / 13:46:17
Та бо нісенітниці пишуть попи МП :) Для них цей прецедент - як перший цвях в домовину путінсько-гундяєвського русскоміровского псевдоправослав'я

Артем 2015-08-31 / 13:38:21
Тут такі нісенітниці пишуть. А хіба в МП є щось спільного з Богом. На виступі на соборі, патріарх кіріл, понад 120 раз згадав русскій мір, а про Христа жодного слова. Вони не Богу служать а путіну.

Микита 2015-08-31 / 10:35:00
До...Коли нема що сказати, то зразу переходимо на особистості, ні я з розуму не зійшов. Я в Росії не живу і не хочу оцінювати які там християни дивлячись лиш телевізор як дехто. Бога точно не знайдуть ті які сіють ворожнечу асоціюючи Церкву з політикою і тільки через політику