У Мукачеві завершився Чемпіонат України з жиму лежачи (ФОТО)

У спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСШ міста Мукачева завершився чемпіонат України з пауерліфтингу в жимі лежачи серед чоловіків і жінок, юніорів і юніорок, юнаків і дівчат, який був відбірковим до чемпіонатів світу і Європи.

Після урочистого параду відкриття змагань найкращим закарпатським пауерліфтерам Єлизаветі Рижак (Бан) і Євгену Крисі було вручено сертифікати Федерації пауерліфтингу України за встановлені ними у минулі роки рекорди країни.

На помості ж з-поміж наших атлетів найкращі результати показали ужгородці Олександр Шляхта і Євген Криса, котрі стали чемпіонами у ваговій категорії до 74 кг серед чоловіків і юніорів відповідно. Найзапеклішу боротьбу за «золото» довелось витримати Олександру, котрий успішно виконав усі три спроби. Він стартував з 212,5 кг, які торік принесли йому перше звання чемпіона України, але зараз цього вистачило б лише для «бронзи», адже й суперники за рік додали у силі. У другому підході ужгородець подолав 220 кг, що дорівнює нормативу майстра спорту міжнародного класу, а у третьому - підкорив чемпіонські 225 кг. Євген у першому підході підняв 200 кг, що вище за норматив майстра спорту і, ставши недосяжним для суперників, замахнувся на власний юніорський рекорд  України – 218 кг, який поки що не вдалось підкорити.

Чемпіоном серед чоловіків у вазі до 59 кг став мукачівець Олександр Лийвой, серед юнаків «золото» у категорії до 105 кг з величезною перевагою здобув ужгородець Максиміліан Лабінський. Також у доробку закарпатців юнацька і юніорська «бронза»у Мілана Бряника та Василя Герца, «срібло» серед юніорів у Василя Діуса, а Юрій Миголинець посів четверте місце серед чоловіків (всі четверо з Мукачева). У командній першості збірна нашої області посіла 3-тє місце серед юнаків і 2-ге – серед чоловіків.

За підсумками турніру Олександр Шляхта і Євген Криса вибороли право представляти нашу країну на чемпіонатах світу і Європи, що пройдуть відповідно у Швеції (травень)і Чехії (серпень).

Сьогодні ж у місті над Латорицею стартує чемпіонат України з класичного жиму лежачи, де спортсмени змагатимуться без застосування спеціального екіпірування, повідомив Закарпаття онлайн голова обласної федерації пауерліфтингу Андрій Федорішко.