Гайдош вимагає в України засудити репресії СРСР проти угорців і німців Закарпаття

І жодного слова про злочини гортистської Угорщини щодо українців окупованої Карпатської України

Гайдош вимагає в України засудити репресії СРСР проти угорців і німців Закарпаття

Депутат Верховної Ради, член депутатської групи "Суверенна європейська Україна", количній член Партії регіонів Іштван Гайдош пропонує парламенту визнати й засудити злочини радянської адміністрації проти угорців і німців Закарпаття в період Другої світової війни й післявоєнний час.

Про це сказано в проекті постанови №4690 від 11 квітня.

Відповідно до проекту постанови, Гайдош пропонує Раді визнати злочинним характер і засудити репресії, які перетерпіло цивільне населення Закарпаття угорської й німецької національностей у результаті неправомірних дій органів влади Радянського Союзу під час Другої світової війни й у післявоєнний час, внаслідок чого люди, єдиною виною яких була їх національна приналежність, без рішень судових органів були позбавлені волі, утримувалися в нелюдських умовах, піддавалися катуванням і втрачали життя.

Метою проекту постанови є висловлення співчуття жертвам необґрунтованих репресій, їх рідним і близьким, а також гарантувати народу України, що права людини й законність будуть свято дотримуватися.

На думку Гайдоша, прийняття постанови дасть моральну компенсацію рідним і близьким людей, які підпали під репресії за національною ознакою й дозволить усунути наслідки свавілля й порушень громадянських прав.

Як відомо, зазначеним подіям 1944 року передувала анексія території Карпатської України військами, що супроводжувалася сотнями жертв серед українського населення краю.

Під час подій на Майдані Іштван Гайдош брав активну участь в акціях на АнтиМайдані в Маріїнському парку Києва і у "зачистці" силовиками урядового кварталу від протестувальників з Майдану.

 

18 квітня 2014р.

Теги: Гайдош, репресії, СРСР, Карпатська Україна

Коментарі

Це я 2014-04-24 / 16:32:00
С.Ф. 2014-04-24 / 10:25:56
"Я написав «Євреї повністю підпадають під дію цього закону», що було відповіддю на Ваше твердження, що цей закон євреїв не стосується, бо «євреї були репресовані за етнічними мотивами» "

Але мій згаданий комент був відповіддю на:
С.Ф. 2014-04-20 / 11:31:12
"Згаданий Вами закон може стосуватися осіб, які брали участь у «примусових роботах у Варюлапоші» хіба що в частині депортованих євреєв, але мені не відомо про жодного закарпатського єврея, який потрапив би у Варюлапош."

На що я відповів, що цей закон стосується і репресованих учасників протиугорських політичник акцій, бо вони на час репресій вважалися громадянами Угорщини.

С.Ф. 2014-04-24 / 10:27:35
Це я 2014-04-22 / 12:45:50
Цікаво від вас читати, шо січовики були або громадянами Польщі, або громадянами Чехословаччини. Ви навіть не припустили можливість існування громадянства Карпатської України. Це, гадаю, неспроста
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Такі речі треба не гадати, а знати. В Чехословаччині було єдине громадянство, тобто мешканці Чехій, Словаччини і Підкарпатської Русі (Карпатської України) мали чехословацьке громадянство, хоч існувала і система належності до громад (свого роду «прописка» до громади населеного пункту, яку змінити було непросто). Розбудова інституту громадянства – непроста річ, у Чехії і Словаччини у 1939 році на це пішло кілька місяців. Незалежна Карпатська Україна не мала на це навіть кількох днів...

С.Ф. 2014-04-24 / 10:25:56
Це я 2014-04-22 / 12:45:50
Бо у своєму попередньому коменті ви говорили, що цей закон стосується лише євреїв.
- - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - -
Це твердження – чергова Ваша цинічна брехня, в чому можуть переконатись всі, хто прочитають мій попередній комент.
Я написав «Євреї повністю підпадають під дію цього закону», що було відповіддю на Ваше твердження, що цей закон євреїв не стосується, бо «євреї були репресовані за етнічними мотивами»

С.Ф. 2014-04-24 / 10:23:57
Це я 2014-04-22 / 12:45:50
Накінець, бачу, наважилися ознайомитися з законом.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Я з цим законом знайомий більше 20 років, а Ви НЕ «наважилися ознайомитися з законом» і донині, бо продовжуєте стверджувати нісенітниці.

Це я 2014-04-22 / 12:45:50
Накінець, бачу, наважилися ознайомитися з законом.

Бо у своєму попередньому коменті ви говорили, що цей закон стосується лише євреїв.

Однако знову є неправильне розуміння громадянства Угорщини, тобто яке було громадянство у т.з. українських націоналістів.

Хто був громадянином Польщі, тих угорці не судили, а були передані польській владі.

А так як Чехословаччина на момент оволодіння Угорщиною територією всього "Закарпаття" де факто припинила своє існування, не могло бути і громадян цієї держави. Угорщина всіх громадян Підкарпаття розглядає підданними угорської корони.

Цікаво від вас читати, шо січовики були або громадянами Польщі, або громадянами Чехословаччини. Ви навіть не припустили можливість існування громадянства Карпатської України. Це, гадаю, неспроста.

С.Ф. 2014-04-22 / 12:16:44
Це я 2014-04-20 / 17:02:57
до С.Ф. 2014-04-20 / 11:31:12
Згаданий мною закон стосується репресованих іменно за політичними мотивами, як чітко написано в назві закону.
А євреї були репресовані за етнічними мотивами.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
А що би у лісі здохло, якби Ви прочитали ВЕСЬ закон, а не тільки назву. Бо в законі чітко перераховано, кого він стосується. Наприклад:

Tv.2/A. § (1) Kárpótlás jár a II. világháború alatt faji, vallási vagy politikai okbólkülföldre történt deportálásért.

Тобто - депортованих під час ІІ світової війни з РАСОВИХ, РЕЛІГІЙННИХ або політичних підстав.

Tv.3. § (1) c) a II. világháború alatt (1941. június 27.–1945. május 9.) faji, vallási vagy politikaiokból teljesített munkaszolgálat;

Тобто – хто був залучений до примусових робіт під час ІІ світової війни (27 червня 1941 – 9 травня 1945) з РАСОВИХ, РЕЛІГІЙННИХ або політичних підстав.

Євреї повністю підпадають під дію цього закону.

А ось КОМПЕНСАЦІЯ виплачується НЕ ВСІМ
Tv.4. § Kárpótlásra az a sérelmet szenvedett jogosult: a) aki magyar állampolgár; b) aki a sérelem elszenvedésekor magyar állampolgár volt;

КОМПЕНСАЦІЯ виплачується тільки ГРОМАДЯНАМ УГОРШИНИ і тим, хто на момент правопорушення був ГРОМАДЯНИНОМ УГОРШИНИ.

Євреї на момент правопорушення були громадянами Угоршини і підпадають під компенсацію, а ось Карпатські січовики, яких загнали у Варюлапош – НІ (мали чехословацьке або польське громадянство).

Це я 2014-04-20 / 17:02:57
до С.Ф. 2014-04-20 / 11:31:12

Згаданий мною закон стосується репресованих іменно за політичними мотивами, як чітко написано в назві закону.

А євреї були репресовані за етнічними мотивами.

А переходити на взаємні образи і надалі не збираюсь, бо і свято сьогодні, та взагалі я не тримаю злобу на моїх опонентів, хоч і ти першим мене почав брехуном обзивати, і діда мого давно покійного.

А євреї

Це я 2014-04-20 / 16:32:09
Христос воскрес!

С.Ф. 2014-04-20 / 11:31:12
Це я 2014-04-19 / 22:40:31
до С.Ф.
1992. évi XXXII. törvény az életüktől és szabadságuktól politikai okból jogtalanul megfosztottak kárpótlásáról
А на твої провокації реагувати не стану, бо ти того не вартий.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Шановний! Я з вами свиней не пас, прохання не «тикати» - рівень Вашої неосвіченості і невихованості Ви прекрасно демонструєте і без цього.
Згаданий Вами закон може стосуватися осіб, які брали участь у «примусових роботах у Варюлапоші» хіба що в частині депортованих євреєв, але мені не відомо про жодного закарпатського єврея, який потрапив би у Варюлапош.
Судячи з усього, Ваше твердження, що багато Ваших знайомих українців отримали компенсації за участь на примусових роботах у Варюлапоші єтака ж брехня, як і те, що Вашого діда «тройка» записувала на відппавлення у Сваляву.
Тому ще раз прохання назвати прізвища і імена цих Ваших багатьох знайомих, які отримали компенсацію за участь на примусових роботах у Варюлапоші...
Відсутність цих прізвищ буде ДОКАЗОМ того, що Ви дійсно є жалюгідним брехуном...

Йонко 2014-04-20 / 08:05:46
Краще би ця падла ригго аннальна Іштван мовчав! А де ун бив коли янеку куфер із баблом носив на київ і тітушок прикривав на. Майдані?

Це я 2014-04-19 / 22:40:31
до С.Ф.

1992. évi XXXII. törvény

az életüktől és szabadságuktól politikai okból jogtalanul megfosztottak kárpótlásáról

А на твої провокації реагувати не стану, бо ти того не вартий.

С.Ф. 2014-04-19 / 15:22:01
Це я 2014-04-18 / 18:44:18
в Угорщині вже двадцять років назад був створений закон, за яким всі репресовані за час угорської влади мали можливість отримати компенсації. Багато моїх знайомих українців виробляли в той час ці компенсації, даючи один одному папіри-підтвердження, що були разом на примусових роботах у Варюлапоші.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Так дайте посилання на цей закон і назвіть прізвища і імена цих Ваших багатьох знайомих, бо без цього Ви знову виглядаєте жалюгідним брехуном...

С.Ф. 2014-04-19 / 15:09:29
Це я 2014-04-18 / 19:16:41
Правда, мій дід розказував, коли його записувала "тройка" на відправлення, один з них хотів йому допомогти, просив діда, аби він зголошувався русином, бо тих не чіпають. А дід гонорово, "чому я маю збрехати, коли я мадяр". Так він через пекло у Сваляві попав до Макеєвки. Він казав, поки совети не прийшли, навчитися брехати не було потреби.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Тобто, це Сталін винний в тому, що Ваш дід почав брехати Вам і що зараз Ви брешете нам...

гуцул 2014-04-19 / 13:25:42
А чому лише німців та угорців а українців???

Історик 2014-04-19 / 10:50:35
Для українців він не Гайдош, а "Бейла Кун з Маріїнського парку". Виступав там перед покидьками-тітушками, 18-19 лютого, коли парк був залитий кров'ю патріотів України. Також прославився як "знавець" історії УПА. Може варто розказати трагедію Корюківки, щоб він заткнувся.

О.Д. 2014-04-19 / 00:12:44
2 Олег, Берегово

Чим менше звертати увагу на цей плід марення кремлівського аґента Петі Гецка, тим краще ))

Угорец 2014-04-18 / 22:29:53
Але це правда що Гайдош займаєтся ху....ю !

Угорец 2014-04-18 / 22:28:25


Коментар видалено. Адмін


шойт 2014-04-18 / 21:19:04
запахло смаленим і гайош хоче реабілітуватись? бо авторитет у берегівчан він втратив . це однозначно.

сорри 2014-04-18 / 21:02:14


Справді, якого хрена Україна має засудити окремий злочин СРСР, якщо вона в СРСР була сама окупованою територією, і засуджує злочини радянської імперії в комплексі

Хай Гайдош звертається з цією вимогою до своїх працедавців у Росії. Або, вимагає, паралельно, від Угорщини засудження її дій в Карпатській Україні.

А взагалі, все зрозуміло. Ця ригівська шавка знайшла чергову тріщинку, за допомогою якої пробує розколоти український державний моноліт. Хтось тепер сумнівається, на кого працює ця потворка?


НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"