Закарпатці вклонилися подвигу героїв Карпатської України (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 15 березня на території Меморіального парку «Красне Поле» що поблизу Хуста, вже зранку було велелюдно. Сюди з’їжджалися громадські активісти, молодь, депутати різних рівнів, духовенство. Багато кошиків з квітами, трояндових букетів, перев’язаних жовто-блакитними стрічками, юнаків і дівчат в національних костюмах, духовий оркестр та почесна варта біля Пам’ятного Хреста – усе говорило про велич події 1938-1939 років, пов’язаних із Карпатською Україною, 75- річчя яких відзначає нині вся прогресивна крайова спільнота.

Закарпатці вклонилися подвигу героїв Карпатської України (ФОТО, ВІДЕО)

Серед присутніх тут були голова облради Іван Балога, в.о. заступника голови ОДА Михайло Попович, голови районних рад, міські голови та депутати різних рівнів.

З вітальним словом до присутніх звернулися Хустський міський голова Володимир Кащук та доктор історичних наук, професор, колишній ректор Ужгородського національного університету, голова профільної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики Микола Вегеш.

Володимир Кащук зазначив, що 75 років тому у центрі Європи зародилася, постала, заявила про себе на увесь світ зовсім юна держава – Карпатська Україна.  Він зазначив, що сьогодні Україна знову воскресає серед європейських держав. Дух предків додає нам сили і почуття єдності в тяжкій боротьбі за своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.

Микола Вегеш наголосив, що у контексті подій 1938-39 років, пов’язаних із проголошенням Карпатоукраїнської держави, ця дата має особливо  важливе значення.

«Сьогодні важко розповідати про Карпатську Україну, бо постійно наштовхуєшся на думку, що йдеться про теперішній час. Пишеш про Карпатську Січ й бачиш перед собою «небесну сотню», яка прийняла смерть за Україну. В 39-му захисники Карпатської України показали поставу гідності, бо не хотіли бути рабами на своїй землі, а в ці дні, коли твориться сучасна історія України, революція гідності поклала кінець диктатурі, сподіваємося, що назавжди. Останні чотири роки в Україні не тільки панувала корупція, принижувалася гідність українців, здавалися державні інтереси, але й нищилася історія. Не оминула ця доля й історію Карпатської України. Останніми роками в шкільних і вузівських підручниках зникали цілі розділи присвячені національно-визвольним змаганням українського народу в 20-30-х роках минулого століття, позбавляли звання «Героя України» величні постаті вітчизняної історії, планувалося це зробити і з спадщиною Августина Волошина.

Сьогодні ми маємо українську демократичну владу, яку виборено в кривавій боротьбі з диктаторським режимом. Думаючи про реформи і буденні справи, які необхідно вирішувати, не забуваймо й нашу історію, адже Карпатська Україна, як і ЗУНР та УНР – це етапи української державності. Завдяки таким подіям ми і маємо сьогодні соборну, єдину і демократичну Україну. Саме про таку державу мріяв Августин Волошин. Коментуючи долю Карпатської України, він сказав:  «Ми були зацікавлені лише в ідеї Великої України – і ця ідея все ще жива»», - зазначив Микола Вегеш.

Учасникам національно-визвольних змагань було вручено відзнаки до 75-річчя Карпатської України.

Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконав в’язанку стрілецьких пісень. Учасники мітингу-реквієм  хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв. Відтак представники різних конфесій провели панахиду за загиблими.

Згодом присутні поклали квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста, низько вклонившись героям Красного Поля, що у запеклій боротьбі за незалежність Карпатської України «положили душу й тіло».

 

Прес-служба Закарпатської облради

15 березня 2014р.

Теги: Карпатська Україна, Красне Поле

Коментарі

муза 2014-03-16 / 13:07:21
Я згідна щодо символіки - мав бути один стяг,той під яким вмирали наші захисники-блакитно-жовтий.Щодо виступів- запам"яталися декілька(з якими я згідна)-В.Піпаша та єпископа Кирила-дещо різкувато,але він один звернув увагу на зраду "русинів".А взагалі-то цей день для нас священний!Слава Україні!Героям Слава!

виборець 2014-03-16 / 11:50:58

Попри всі «нюанси» мені особисто не зрозуміло інше: замість себе В.Лунченко відправив на цей урочистий захід М.Поповича, колишнього заступника В.Ледиди? Це повага до хустян?
А що В.Губаль забув поряд з І.Балогою?

Це як розуміти? Піар «перефарбованої» ПР та їх «засланих козачків»?

Не дивно, що на Тячівщині знову піднімає голову І.Бринзяник, колишній «тигіпковець», як і М.Попович.

Якщо так і далі піде, то буде мати те, що мали у 2005 році!

БАМчик 2014-03-16 / 10:50:50
десь гірше десь краще ,але ідеально закарпатці не жили за жодної влади .

Українець 2014-03-16 / 10:24:15
Русини зараз свої мосвофільські голови піднімуть. :-)
Русинство прийшло на заміну русофілству, москвлфілству - як хочете так це називайте.
Чого тільки вартий русин священник сидор :-) , який проводить зібрання та радиться із Москвою.
Почитайте про русинство, яке є збоченням москви
http://dhost.info/newbabilon/forever/rusyny.html

А для русина.
Молоді хлопці йшли на смерть за проголошену Карпатську Україну!
Думаю, що тобі буде важко "переварити" русинськими мізками слово "Україну".
Я виріс на Закарпатті, знайомих маю багато Закарпатців, а русина між ними не маю :-)
Де їх шукати?

БАМчик 2014-03-16 / 10:22:41
не треба брехати місце під сонцем за мадярської влади було далеко не для всіх...

БАМчик 2014-03-16 / 10:16:21
в австро-мадярському соймі бьіла фігля: русин середньоє межи мавпов и людинов...

Спостерігач 2014-03-16 / 10:06:37
БАМчику ти што обкурений чи п"яний?....

БАМчик 2014-03-16 / 09:56:19
што вьі туй брешете постоянно про якьійсь рай до 44-го! фрац бьі вас узяв з брихачами !

Тому щр 2014-03-16 / 09:49:59


Коментар видалено. Адмін


))) 2014-03-16 / 09:20:47
спостерігачу: той що кликав до зброї був якраз не католицький,а православний отець кирил)))розберіться в собі
русину: ти провокатор,шухевич роман там ся бив за нас із нашими легінями,а такі уроди як ти з бушком підтримали звернення до польського сейму проти наших героїв.такі як твій жалива та й ти підтримують москаля,бодай би під вами земля горіла!!!

Спостерігач 2014-03-16 / 09:01:41
Я згідний з "Українцем" на всі 100% Я там вчора був. За символіку краще нічого не буду говорити. Найбільше вразило мене проповідь після першої панахиди (кожна конфесія відправляла свою панахиду) католицького священнослужителя, який звернувся до присутніх із закликами "не спати", а брати зброю і йти воювати. І тому саме по-собі виникає просте, елементарне питання - а куди поділись 10 Заповідей Божих?...", основна з яких "Люби ближнього свого...." а така заповідь як "Не вбий!".....???....
P.S. Сподобалась проповідь православного священнослужителя, який жодним висловом не згадав про складну ситуацію в Україні, а говорив виключно за "Божим Писанням".

Русин 2014-03-16 / 08:58:25


Коментар видалено. Адмін


Українцю 2014-03-16 / 07:46:35
Патріотичним прапорам Свободи якраз там місце,а за ганчіря ЄЦ з Вами згоден.

Українець 2014-03-15 / 23:59:01
Може хто розуміється - для чого було стільки ганчір'я єдиного центру звозити на святе для Українців місце? А прапори свободи?
І ще страшенно не сподобалось, що священники не можуть домовитись і кожен з них окремо проводив на свій лад службу. Мене, як простого Українця оті попівські речі сьогодні на Красному Полі вже були дістали в корінь.

Про молитву 2014-03-15 / 22:27:59
Означає що ті які повинні вести інших самі не дозріли.

До копчі 2014-03-15 / 22:23:34
Навіть не всі й молилися на державній мові, то про яку державність може йти мова. Чи не можна на токому місці молитися на державній мові, переклади текстів є бажання немає. Ганьба.

Копча 2014-03-15 / 22:11:42
Невже на вшануванні цих трагічних подій не можна обійтися виключно державною символікою бо партійні прапори як завжди засрали усю картину.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 21
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади