"Говерла" в Туреччині здолала казахстанський "Спартак" - 3:0

Завдяки м'ячам Кадимяна, Шацьких і Родини ужгородці здобули першу перемогу цього року

Тепер уже справді на тлі величезних навантажень (виходити на поле підопічним В'ячеслава Грозного довелося третій день поспіль) "Говерла" без особливих проблем переграла казахстанський "Спартак" з міста Семей.

Склади. У цьому спарингу Грозний надав велику частину часу гравцям, які знаходяться на перегляді. Їх розбавили лише гравці основи (або максимально наближені до неї) Бабенко, Лазевскі, Ле Таллек, Балафас і Шацьких. Також під кінець першого тайму мав вийти Нікулае, так як Кадимян отримав потужний удар по гомілкостопу і не зміг продовжити гру. Після ж перерви в бій пішло більше перевірених бійців (Лисицький, Дандеа, Кочіш, Фещук), що дозволило повністю захопити нитки гри в свої руки і не дозволяти казахам огризатися.

Хід гри. По суті, перемогу ужгородцям забезпечив бліцкриг на початку поєдинку . На старті матчу спочатку Кадимян відгукнувся на хороший пас врозріз і без проблем лівою ногою пробив у дальній кут. Хвилин через п'ять Галюза і Шацьких зуміли розіграти комбінацію, в результаті якої Ілля скинув м'яч Максиму, який обійшов захисника і чітко пробив повз воротаря. Після цього команди багато боролися, намагалися одна одній нав'язати свою гру, однак більшого ні "Говерла", ні "Спартак" досягти не змогли. Правда, команда Грозного пару раз сама ледь не привезла собі гол, але обійшлося .

У другому таймі Грозний почав проводити ротацію, все більше випускаючи на поле основних футболістів. Це дозволило притиснути казахів до їхніх воріт, заволодіти ініціативою в середині поля і спокійно атакувати як по центру, так і через фланги. Це принесло плоди на 58 -й хвилині, коли після подачі з флангу і сум'яття у штрафному Спартака Родина опинився в потрібному місці і в потрібний час, добивши м'яч у дальній кут. 3:0. Нікулае міг зробити рахунок 4:0, проте не обіграв воротаря тет-а-тет, з яким після цього ледь не побився, але судді і партнери встигли розняти.

А тепер пройдемося по лініях команди В'ячеслава Грозного.

Воротар. Всі 90 хвилин в рамці провів Дмитро Бабенко, до якого питань не виникало. Єдина претензія тренерів до Дмитра - не поспішати і більш точно вводити м'яч у гру, на що Бабенко деколи відповідав: «Так ніхто ж не відкривається!..»

Захист. У першому таймі оборона "Говерли" часом давала збій і кілька разів ужгородці дозволяли казахам пробивати з забійних позицій, але суперники їх прощали. Загалом же непогано в захисті проявив себе Родина, також праворуч дуже добре контролював всю брівку і підключався до атаки африканець на ім'я Ніл, який в "Говерлі" зараз перебуває на перегляді. А коли на полі з'явився Лисицький, питань до оборони закарпатців майже не залишилося.

Півзахист. Тут сьогодні Грозний застосував найбільшу ротацію, але два гравці провели на полі від свистка до свистка - Вечурко і Шацьких. Перший більшу частину часу грав свого роду чистильника, головна мета якого була забезпечити всі підбори і не давати розігратися атакер "Спартака" в центрі поля. Ну а Шацьких з кожним днем стає для закарпатців все більш значущою фігурою. Грозний дуже часто говорить своїм підопічним «слухайте, як Макс говорить», а сам Максим з капітанською пов'язкою на руці не соромився командувати і вчити молодих. Адже повчити є чому.

Напад. У першому таймі до отримання травми Кадимян дуже добре виглядав на позиції центрфорварда, проте деколи трохи загравався, що викликало незадоволення у тренерів. Однак на гол Гегам напрацював сповна.  Нікулае, що замінив ж його, теж мав забивати, проте розбазарив свої моменти. А Чечеленко, що допомагав йому після перерви, запам'ятався лише боротьбою і старанням.

Висновок. Грозний продовжує переглядати безліч гравців  намагаючись визначити, кому з ним далі по дорозі. Однак, коли це проходить на тлі великих навантажень, не так вже й легко зрозуміти, хто чого вартий. Тим більше, команда зараз явно грає не на максимумі, що не приносить бажаного результату.