В Ужгороді "Душа міста" матиме пам’ятник

Учора у соцмережі Фейсбук громадськість Ужгорода активно обговорювала сумну новину вечора — за наразі невідомих обставин помер найпопулярніший собака міста, якого черз звичку брати участь у всіх масових заходах ужгородці назвали "Душею міста". Йшло активне обговорення ідеї створення чотирилапому герою міста пам’ятника. Портал “Зелене Закарпаття” та інтернет-видання “Закарпаття онлайн” взялися за інформаційну підтримку та благодійний збір коштів на втілення цього проекту.

В Ужгороді "Душа міста" матиме пам’ятник

У телефонній розмові з кореспондентом "Зеленого Закарпаття" скульптор Михайло Колодко погодився реалізувати ідею створення пам’ятника Душі міста у вигляді скульптури собаки у повен зріст. За умови сприйняття такої ідеї чиновницьким апаратом обласного центру, місцем її розташування могла б стати площа Театральна – місце участі собаки у всіх “гарячих” подіях та екскурсіях Ужгорода. Найближчим часом пан Михайло визначитися з макетом скульптури та назве остаточну суму коштів, потрібних на його виконання. Каже, що за активної підтримки горомадськості, до проекту можна приступити уже одразу після закінчення новорічно-різдвяних свят. 

Відзавтра на східцях площі Театральної стоятиме скринька для БЛАГОДІЙНОГО ЗБОРУ КОШТІВ на реалізацію памятника чотирилапому герою Ужгорода. Потім буде оголошено про додаткові місця збору, яких, швидше всього, буде кілька.

До речі, цією скульптурою маємо намір не лише увіковічнити пам’ять собаки, якого знало все місто, але й ще раз привернути увагу громадськості до АКТУАЛЬНОГО по всій Україні, і Ужгород, на жаль, не виняток, питання масового отруєння безпритульних тварин міста. Адже, судячи з усього, “Душу міста” теж отруїли. Попри те, що в соцмережах є інформація, що улюбленця ужгородців загриз котрийсь із чотирилапих суперників, насправді на фото, яке є в розпорядженні редакції "Зеленого Закарпаття", на тілі собаки немає жодного укуса. Натомість саме вчора зоозахисники отримали кілька дзвінків з центру міста, в яких йшлося про факти отруєння собак. Ще з вечора там було кілька трупів тварин, які на ранок були прибрані комунальниками. Одна з собак була з біркою про стерилізацію.

28 листопада 2013р.

Теги: собака, Душа міста, отруєння

Коментарі

Юрій 2013-12-01 / 09:30:21
до любителів собак! зберіть гроші не на пам*ятник, а на стерилізацію тих безпритульних бідолаг, які зараз голодні і холодні збираються у зграї та "свадьбують"! - через пару місяців кожна сучка народить приблизно по 6 цуциків!!! "Ви усі любите собак тільки язиками!!! ніхто з Вас не забрав додому цьго Сірка! збираєте гроші на притулки та пам*ятники, але чомусь ці кошти осідають тільки у ваших кишенях! притулків, як не було, так і нема! а куди ділись гроші які Ви збирали з дітей по школах? вже давно можна було зібрати усіх безпритульних псів і простерилізувати, щоб не плодили безпритульних цуценят!!!

bo100 2013-11-29 / 23:29:55
"а то вiдбуваеться, що треба в серце людей попасти !!!!а не просто "багато робити"! не всiм ставлять пам'ятники i мабудь цей пес запав таки комусь в серце!!!!!!!"

Ви хоч усвідомлюєте, що Ви говорите?! Порівнювати талановиту Людину і тварину-та це взагалі вже ні в які рамки здорового глузду не вкладається!!!
ЖАХ!!!
А тепер, щоб всі, хто так любили цього песика (в ім'я ж цього песика) пішли і позбирали всіх дворняжок(вони також душі міста) до себе додому!Я думаю, "Душа міста" був би радий таким діям!!!

Мариша 2013-11-29 / 22:01:59
Когда уже эти отравления прекратятся(((( Как по мне, нужно не на памятник, а на приют денежку собирать, и не на коммунальный уж точно. А если памятник и будет, нужно на экскурсиях рассказывать КТО и КАК с этими несчастными зверятами поступил и поступал уже не один раз.
Солидарна с Романом. И с ужгородцем насчёт травли догхантеров.

Нік 2013-11-29 / 21:00:31
Не ма за що ставити памятник людям (у владі), то ставте хоч псам!

віктор 2013-11-29 / 08:43:16
так - всі того пса любии. но жоден не забрав його до дому. а увіковічувати здохлого пса - ви ,що точно євромайданулися! не позорьте наш город.

Йони 2013-11-29 / 00:06:16
для мене цей пес дійсно був "Душею міста"!!!
жалко Сірого

uksus 2013-11-28 / 23:48:37
eto pogorelov konkurentov ustran'ayet, esli b pes ne pogib - vyigral by vybory mera

До що відбувається 2013-11-28 / 22:50:46
Збирайте на памятник пану Науму. Ініціюйте. Хто ж заважає? А так...балакати що те і се не зробили, а от могли, - кожен може

таня 2013-11-28 / 22:27:06
i шо тут такого ,шо збирають на пам'ятник? його ж не держава хоче увiковiчити---"що вiдбуваеться"збирайте i Ви кошти хто Вам заважае???

до що вiдбувается 2013-11-28 / 22:15:39
а то вiдбуваеться, що треба в серце людей попасти !!!!а не просто "багато робити"! не всiм ставлять пам'ятники i мабудь цей пес запав таки комусь в серце!!!!!!!

ужгородець 2013-11-28 / 22:13:48
Вірус євромайдана косить наші ряди! Якщо придивитись до коментів у соцмережах, цим псом переймаються переважно ті самі, що й єврогулянкою.

Що відбувається?!!! 2013-11-28 / 21:44:18
Наприкнці минулого тижня помер художник Наум Рєпкін. Його смерть не викликала такого резонансу та коментарів із співчуттям. І знали його більше ніж цього песика, і для міста і людей він зробив багато, і життя гідне прожив... Що відбувається???!

Адмін 2013-11-28 / 21:05:21
Закарпаття онлайн не береться за мініпроекти ))

bo100 2013-11-28 / 20:45:54
не забудьте маленький карликовий пам'ятник зробити

кстати 2013-11-28 / 17:23:35
мать погорелова видели на театральной возле этой собаки с куском мяса

Zoli 2013-11-28 / 16:55:17
Погорелову притулок для собак не потрібний. Гроші виділені на це депутатами вже ним вкрадені

Юрій 2013-11-28 / 15:55:36
у моєму дворі по Заньковецькій здохли три ворони! вони теж душа міста! давайте зберемо і їм гроші на памятник ! і кожен рік будемо покладати вінки...,:) невже ви не розумієте, що безпритульних не повинно бути! ні людей ні тварин! міські депутати повинні прийняти закон, який регулює утримання тварин та відповідальність власників , за своїх підопічних! усіх тварин взяти на облік і після смерті тваринки господар повинен зняти її з обліку, за порушення штраф (5000грн)тоді ніхто не викине тварину на вулицю.

до Юлii Бушко 2013-11-28 / 15:38:36
його отруiли,це очевидно!!!так,на жаль,ми,люди,вирiшуемо проблеми безпритульних тварин!!!!! Я не з Ужгорода,але цього пса добре знала i шкода дуже що так сталося!!!Цей пес як двi краплi води схожий на мого собаку,тому для мене ця "подiя"дуже неприемна!!!!!!!

Роман 2013-11-28 / 15:36:05
Народ,собак в місті труять працівники санепідемстанції за вказівки з мерії.Місто иаленьке і це вже не є секретом.І деякі жеки в ділі.Отруту готує саме санепідемстанція.Додають у мясний фарш.Знайомі бачили якось жіночку яка розкидала фарш біля сміттєвих баків.Шкода що я цього не побпчив.Накормив би її тим фаршем.

Юлія Бушко 2013-11-28 / 15:20:45
Ніхто його не кусав. На даний момент тіло собаки знаходиться у мене. Його єдині відмітки про смерть це піна в роті і вивалений язик.

НОВИНИ: Соціо

18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 2
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 1
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
11:17
/ 1
У Берегові діти принесли додому з річки стару протитанкову міну
» Всі новини