Вітання куратора Закарпаття від кабміну закарпатців з Днем Конституції завершилося скандалом

Скандалом завершилися обласні урочистості з нагоди відзначення Дня Конституції, які сьогодні відбулися в Закарпатській облдержадміністрації. Міністр екології та природніх ресурсів України, куратор Закарпатської області в уряді Олег Проскуряков привітав закарпатців російською мовою.

Вітання куратора Закарпаття від кабміну закарпатців з Днем Конституції завершилося скандалом

Його виступ викликав неоднозначну реакцію та обурення в присутніх.  «Я не очікував на таку неповагу до закарпатської громади з боку представника уряду Азарова. На урочистих зборах з нагоди Дня Конституції міністр з листочка вичитував російською. І це при тому, що в Конституції записано, що державною мовою в Україні є українська! Це не робить честі ні Кабінету міністрів України, ні виконавчій владі в області. Таким посадовцям краще на урочистостях слухати, а не виступати. Державні посадовці, які не знають державної мови є пристосуванцями влади, які не роблять честі країни», – вважає Іван Балога.

Член українського уряду  Олег Проскуряков не знає української – такий висновок робить заступник голови обласної ради Андрій Сербайло. «В своєму виступі він закликав всіх присутніх шанувати Конституцію, при цьому у всіх бідах в країні він звинуватив опозицію. Я висловив своє обурення міністру – чого він виступає російською мовою. Міністр у виправдання сказав, що не взяв з собою на Закарпаття репетитора і взагалі українською не розмовляє! Це прикро і ганебно, адже не може йти мова про розбудову правової держави, якщо вищі посадовці України не поважають державну мову», – каже Андрій Сербайло.

27 червня 2013р.

Теги: Проскуряков, міністр

Коментарі

проффесор 2013-06-29 / 12:08:52
ай бо "куратор"

Хведір 2013-06-29 / 09:01:12
Не всім плюнула, пане Гуцул, бо більше половини Закарпатців голосували за цю владу і раді коли з ними спілкуються взагалі!

Anatoliy 2013-06-28 / 14:09:58
Сімейні традиції
http://cenzoriv.net/index.php?name=news&topic=34

вася 2013-06-28 / 09:47:28
ну шо ви понімаєте!це ж самі интелектуальні кадри нашої влади.22 роки незалежності!!!це де ж його знайшли.

закурений 2013-06-28 / 09:15:08
Но і шо шо ун говорив мовою великого Леніна?? Мені молдованину навіть дуже всьо було ясно шо ун повів без перекладача

0000 2013-06-27 / 15:36:41
Ч*о дурноє, нивто ош низнає по закарпатськи говорити ай неговорить по українськи. Могли покласти дипіла куратором єнакієво а не закарпаття.

"Молитва до мови"(за Катериною Мотрич) 2013-06-27 / 15:22:48
Цитата із молитви про мову:
...Прости нас, Мова! Прости грiхи нашi вiльнi й невiльнi, великi й малi, прости той звабний плiд та отруйне зiлля, що увiйшли у нашу кров та плоть і густо вродили, на горе нащадкам. Прости i онови цю велестраждальну землю, на якiй диявол правив свій бенкет, де здичавiлi й сп’янiлi янголи забули Бога свого та Святi закони. Прости нас, звироднiлих нащадкiв великого козацького роду, що увiрили лукавим пророкам землi чужої, зрадивши самих себе....

сорри 2013-06-27 / 15:20:15
Ти, АндрейКа, дома говори як хочеш. А міністра, як держчиновника, Конституція зобов'язує говорити виключно державною, тобто українською мовою.

пенсіонер 2013-06-27 / 15:13:16
Неповага до своїх співгромадян, нехтування елементарними нормами Конституції,головною вимогою в якій є володіння та спілкування державними чиновниками виключно державною мовою, тобото українською!
Про що може іти в подальшому мова, якщо такі як міністр Проскуряков свідомо зловживають своїм положенням на державній службі!Він має усвідомити, що він є на службі у народа України і крапка.

АндрейКа 2013-06-27 / 15:10:33
Тогда и президента надо гнать в шею. Он же тоже по украински говорить не умеет.
А Конституция, если вы её почитаете, даёт право говорить и получать информацию на русском и др. региональных языках.

Читач 2013-06-27 / 14:13:49
Це неперевершена неповага до країни та її Конституції !!! Цікаво, чи Азіров та його партРиги могли б виступати в Думі Росії українською мовою та в Сенаті США китайською та вітати усіх громадян країни з днем її Конституції ??? Як би говорив би довбаний Колєсніченко про утиски мови в думі Росії ??? То виникає питання - нацоналісти, що відстоюють своє українське - погані ??? А російськомовні громадяни України типа Колєсніченка , що відстоюють свою мову - що, не є націоналістами ???

Эфтехар А. Хатак 2013-06-27 / 13:49:09
C Днем Конституции Украины

Конституция у нас хорошая. Просто Конституцию Украины и законы Украины надо соблюдать!

" Конституция Украины содержит достаточно положений, которые гарантируют соблюдение прав и свобод человека, независимость и территориальную целостность государства, которые, при условии добросовестного их соблюдения, способны поддерживать стабильность политической, экономической и социальной жизни в обществе".

Я убежден, что главным условием эффективности Конституции является беспрекословное соблюдение ее норм.

У государства есть устав.
Просты и строги его фразы:
Ведь каждый обладатель прав
Одновременно с тем обязан
Знать всё, что можно, что нельзя,
Блюсти законы неуклонно…

С Днем Конституции, друзья!

Пусть будет всё у вас законно!

С уважением,

Эфтехар А. Хатак
ПРЕЗИДЕНТ ГО “ Центр Міжнародного Правового Захисту ”

Громадянин Украіни 2013-06-27 / 12:40:31
Яка влада такі і іі представники.Якщо всі нац меншини начнуть говорити своею мовою..Шо з того буде? Думаю ...то шо і е..Повний бардак...

Генек 2013-06-27 / 12:11:59
Най би у ВРУ на трибуну виліз дакий мадяромовний депутат від Закарпаття і пувів там дашто на камеру по мадярськи, а пак оправдався, шо забув дома репетитора і взагалі дуже не розуміє української) то рівнозначно вчинку міністра...

нечисть понаїхала 2013-06-27 / 12:08:52
приплівся сюди збирати данину, бо за перший раз щось мало видоїв, падло!

Челядник 2013-06-27 / 12:07:01
Да пішли часи а шо Ледида Баранинський каже?? Тоже на расейському говорить бо уже на Ранчо Расейський прапор увісив на флагштокові

Гуцул 2013-06-27 / 12:02:00
Ця падлюка плюнула в душу як і вся Ригго Аннальна влада всьому Закарпаттю говорячи мовою оккупантів

завантаження...

НОВИНИ: Політика

23:18
Андрій Балога спростував "качку" про закордонний паспорт і назвав список інтернетних "маргінальних говнометів"
20:59
/ 1
З Закарпатської ОДА звільнився і головний освітянин Михайло Мотильчак
18:07
Балога готовий йти на поліграф з представниками вищих ешелонів влади, щоби визначити, хто корупціонер
11:24
Нардеп і очільник КМКС Брензович закликав ігнорувати повістки, що вручаються "де заманеться"
07:06
/ 7
"Закарпаття онлайн": АТАКА КЛОНІВ
03:11
/ 1
Хто може виховати українську суспільність, або Чому закурив прем’єр-міністр?
00:38
/ 8
Закарпатський Бідолах з наліпкою "Закарпатская республика" на бампері авто "не знав", що це сепаратизм (ДОКУМЕНТ)
17:40
/ 4
На Закарпатті під виглядом боротьби з контрабандою повістки вручають громадським активістам і неугодним, а не тим, хто в схемах – Балога
12:43
/ 3
Москаль вирішив посилити покарання за контрабанду, що в вигляді законопроекту вже давно запропонував президентові Балога
21:17
/ 1
Порошенко наполягає на розробці доповнень до закону про вибори, які вже вніс до парламенту Балога
19:58
/ 3
Степан Хмара оголосив остаточний вирок проросійському режиму Порошенка
13:56
/ 1
Медведчуківський куратор Шаранича Чеботар займався розкраданням у великих розмірах та зловживав службовим становищем
22:39
Сепаратизм на Закарпатті є продуктом російської пропаганди та уяви продюсерів Russia Today" – посол США
22:19
Президент Угорщини позбавив угорського громадянства ще 4 закарпатців
13:25
/ 6
Балога: Перед тим, як планувати якісь провокації по знищенню політичних опонентів, треба думати про головне – про країну
20:44
Москаль дозволив Ледиді перед виборами відпіаритися на фонтані перед Закарпатською ОДА
17:30
/ 3
Найєм зізнався в порушенні закону з оприлюдненням монтованого оперативного міліцейського відео – Правий сектор
12:45
/ 5
Балога розповів про досі не відомі деталі своїх стосунків з Порошенком
03:59
/ 11
ФОТОФАКТ. За півроку роботи на посаді першого заступника мера Ужгорода Іван Волошин встиг "заробити" на новий "Мерседес"
02:58
/ 3
Нардеп Лунченко, ігноруючи закон, проштовхує на посаду очільника виконавчої служби на Закарпатті свою помічницю
21:49
/ 5
Призначення екс-начальника УМВС у Закарпатській області Шаранича відкладено - Геращенко
16:53
Банкова розглядала варіант використання конфлікту в Мукачеві як приводу для відставки Авакова
15:51
/ 2
В Ужгороді відбудеться прес-конференція "Правого сектора" Закарпаття