Вітання куратора Закарпаття від кабміну закарпатців з Днем Конституції завершилося скандалом

Скандалом завершилися обласні урочистості з нагоди відзначення Дня Конституції, які сьогодні відбулися в Закарпатській облдержадміністрації. Міністр екології та природніх ресурсів України, куратор Закарпатської області в уряді Олег Проскуряков привітав закарпатців російською мовою.

Вітання куратора Закарпаття від кабміну закарпатців з Днем Конституції завершилося скандалом

Його виступ викликав неоднозначну реакцію та обурення в присутніх.  «Я не очікував на таку неповагу до закарпатської громади з боку представника уряду Азарова. На урочистих зборах з нагоди Дня Конституції міністр з листочка вичитував російською. І це при тому, що в Конституції записано, що державною мовою в Україні є українська! Це не робить честі ні Кабінету міністрів України, ні виконавчій владі в області. Таким посадовцям краще на урочистостях слухати, а не виступати. Державні посадовці, які не знають державної мови є пристосуванцями влади, які не роблять честі країни», – вважає Іван Балога.

Член українського уряду  Олег Проскуряков не знає української – такий висновок робить заступник голови обласної ради Андрій Сербайло. «В своєму виступі він закликав всіх присутніх шанувати Конституцію, при цьому у всіх бідах в країні він звинуватив опозицію. Я висловив своє обурення міністру – чого він виступає російською мовою. Міністр у виправдання сказав, що не взяв з собою на Закарпаття репетитора і взагалі українською не розмовляє! Це прикро і ганебно, адже не може йти мова про розбудову правової держави, якщо вищі посадовці України не поважають державну мову», – каже Андрій Сербайло.

27 червня 2013р.

Теги: Проскуряков, міністр

Коментарі

проффесор 2013-06-29 / 12:08:52
ай бо "куратор"

Хведір 2013-06-29 / 09:01:12
Не всім плюнула, пане Гуцул, бо більше половини Закарпатців голосували за цю владу і раді коли з ними спілкуються взагалі!

Anatoliy 2013-06-28 / 14:09:58
Сімейні традиції
http://cenzoriv.net/index.php?name=news&topic=34

вася 2013-06-28 / 09:47:28
ну шо ви понімаєте!це ж самі интелектуальні кадри нашої влади.22 роки незалежності!!!це де ж його знайшли.

закурений 2013-06-28 / 09:15:08
Но і шо шо ун говорив мовою великого Леніна?? Мені молдованину навіть дуже всьо було ясно шо ун повів без перекладача

0000 2013-06-27 / 15:36:41
Ч*о дурноє, нивто ош низнає по закарпатськи говорити ай неговорить по українськи. Могли покласти дипіла куратором єнакієво а не закарпаття.

"Молитва до мови"(за Катериною Мотрич) 2013-06-27 / 15:22:48
Цитата із молитви про мову:
...Прости нас, Мова! Прости грiхи нашi вiльнi й невiльнi, великi й малi, прости той звабний плiд та отруйне зiлля, що увiйшли у нашу кров та плоть і густо вродили, на горе нащадкам. Прости i онови цю велестраждальну землю, на якiй диявол правив свій бенкет, де здичавiлi й сп’янiлi янголи забули Бога свого та Святi закони. Прости нас, звироднiлих нащадкiв великого козацького роду, що увiрили лукавим пророкам землi чужої, зрадивши самих себе....

сорри 2013-06-27 / 15:20:15
Ти, АндрейКа, дома говори як хочеш. А міністра, як держчиновника, Конституція зобов'язує говорити виключно державною, тобто українською мовою.

пенсіонер 2013-06-27 / 15:13:16
Неповага до своїх співгромадян, нехтування елементарними нормами Конституції,головною вимогою в якій є володіння та спілкування державними чиновниками виключно державною мовою, тобото українською!
Про що може іти в подальшому мова, якщо такі як міністр Проскуряков свідомо зловживають своїм положенням на державній службі!Він має усвідомити, що він є на службі у народа України і крапка.

АндрейКа 2013-06-27 / 15:10:33
Тогда и президента надо гнать в шею. Он же тоже по украински говорить не умеет.
А Конституция, если вы её почитаете, даёт право говорить и получать информацию на русском и др. региональных языках.

Читач 2013-06-27 / 14:13:49
Це неперевершена неповага до країни та її Конституції !!! Цікаво, чи Азіров та його партРиги могли б виступати в Думі Росії українською мовою та в Сенаті США китайською та вітати усіх громадян країни з днем її Конституції ??? Як би говорив би довбаний Колєсніченко про утиски мови в думі Росії ??? То виникає питання - нацоналісти, що відстоюють своє українське - погані ??? А російськомовні громадяни України типа Колєсніченка , що відстоюють свою мову - що, не є націоналістами ???

Эфтехар А. Хатак 2013-06-27 / 13:49:09
C Днем Конституции Украины

Конституция у нас хорошая. Просто Конституцию Украины и законы Украины надо соблюдать!

" Конституция Украины содержит достаточно положений, которые гарантируют соблюдение прав и свобод человека, независимость и территориальную целостность государства, которые, при условии добросовестного их соблюдения, способны поддерживать стабильность политической, экономической и социальной жизни в обществе".

Я убежден, что главным условием эффективности Конституции является беспрекословное соблюдение ее норм.

У государства есть устав.
Просты и строги его фразы:
Ведь каждый обладатель прав
Одновременно с тем обязан
Знать всё, что можно, что нельзя,
Блюсти законы неуклонно…

С Днем Конституции, друзья!

Пусть будет всё у вас законно!

С уважением,

Эфтехар А. Хатак
ПРЕЗИДЕНТ ГО “ Центр Міжнародного Правового Захисту ”

Громадянин Украіни 2013-06-27 / 12:40:31
Яка влада такі і іі представники.Якщо всі нац меншини начнуть говорити своею мовою..Шо з того буде? Думаю ...то шо і е..Повний бардак...

Генек 2013-06-27 / 12:11:59
Най би у ВРУ на трибуну виліз дакий мадяромовний депутат від Закарпаття і пувів там дашто на камеру по мадярськи, а пак оправдався, шо забув дома репетитора і взагалі дуже не розуміє української) то рівнозначно вчинку міністра...

нечисть понаїхала 2013-06-27 / 12:08:52
приплівся сюди збирати данину, бо за перший раз щось мало видоїв, падло!

Челядник 2013-06-27 / 12:07:01
Да пішли часи а шо Ледида Баранинський каже?? Тоже на расейському говорить бо уже на Ранчо Расейський прапор увісив на флагштокові

Гуцул 2013-06-27 / 12:02:00
Ця падлюка плюнула в душу як і вся Ригго Аннальна влада всьому Закарпаттю говорячи мовою оккупантів

НОВИНИ: Політика

05:02
/ 1
Суд повернув Одесі проспект Небесної сотні та імена героїв російсько-української війни на Донбасі
04:25
/ 11
На голову села Великі Береги на Закарпатті балотується громадянка Угорщини (ДОКУМЕНТ)
09:08
Лауреатом щорічної міської літературної премії імені Юрія Мейгеша в Мукачеві став Богдан Сливчук
01:47
В останій день квітня відбудуться вибори міського голови та депутатів Перечинської міської ОТГ
20:03
/ 8
У Ніредьгазькому університеті відкрили кафедру української мови та культури
03:46
/ 12
"Закарпатець" Шуфрич хоче, щоб СБУ скасувала заборону на в'їзд для "мукачівки" Лоліти
14:12
/ 13
"Закарпатку" Мілявську не пустили в Україну за Крим
18:16
/ 2
Країна на паузі, або Місяць на роздуми Порошенка
02:04
/ 43
Угорці в Україні. Проблема подвійного громадянства та мови
22:29
/ 26
У одного з затриманих на хабарі співробітників ДФС виявили угорський паспорт
15:23
Звинувачені по "драгобратській справі" знайомляться з матеріалами справи. Ні свідків, ні потерпілих понині не бачили
04:44
/ 12
В Ужгороді пікетували консульство Угорщини
04:22
У травні-серпні можна очікувати активізації сепаратизму на Закарпатті – Арестович
16:53
/ 52
"Дехто в Угорщині робить нам удар в спину" - заступник голови МЗС України
14:57
/ 7
Обвинувальний акт у справі екс-лідера ПС Закарпаття О. Сачка суд повернув прокурору
05:12
/ 1
У справі екс-керівника ПС Закарпаття Олександра Сачка вирішується питання про повернення обвинувального акту ГПУ
17:43
/ 39
Угорщина хоче "легалізації" подвійного громадянства для громадян України, Україна – проти
13:51
/ 1
В Ужгороді відбудеться публічна дискусія #ВиборчаРеформаChallenge
12:02
/ 7
Верховний Суд вирішив, що Москаль може поплатитися за любов до лайки посадою голови ОДА
03:02
/ 126
На конференції KMKSZ переобрали Брензовича і засудили дії української влади щодо зміцнення статусу державної мови та ліквідації подвійного громадянства
01:32
/ 15
Балога не розуміє, "навіщо Порошенку такі блазні як Москаль"
02:27
/ 19
Під час візиту на Ужгородщину держсекретар Угорщини підтвердив, що фонд Еде Егана підтримуватиме тільки "угорськомовних" закарпатців
19:15
/ 9
Москаль підтвердив, що угорський прапор біля Берегова зірвав вітер, а не вандали
18:53
/ 17
Угорський прапор біля Берегова пошкодили не вандали, а погода – Берегівська РДА
17:29
Неподалік Берегова невідомі пошкодили угорський прапор
» Всі новини