Вітання куратора Закарпаття від кабміну закарпатців з Днем Конституції завершилося скандалом

Скандалом завершилися обласні урочистості з нагоди відзначення Дня Конституції, які сьогодні відбулися в Закарпатській облдержадміністрації. Міністр екології та природніх ресурсів України, куратор Закарпатської області в уряді Олег Проскуряков привітав закарпатців російською мовою.

Вітання куратора Закарпаття від кабміну закарпатців з Днем Конституції завершилося скандалом

Його виступ викликав неоднозначну реакцію та обурення в присутніх.  «Я не очікував на таку неповагу до закарпатської громади з боку представника уряду Азарова. На урочистих зборах з нагоди Дня Конституції міністр з листочка вичитував російською. І це при тому, що в Конституції записано, що державною мовою в Україні є українська! Це не робить честі ні Кабінету міністрів України, ні виконавчій владі в області. Таким посадовцям краще на урочистостях слухати, а не виступати. Державні посадовці, які не знають державної мови є пристосуванцями влади, які не роблять честі країни», – вважає Іван Балога.

Член українського уряду  Олег Проскуряков не знає української – такий висновок робить заступник голови обласної ради Андрій Сербайло. «В своєму виступі він закликав всіх присутніх шанувати Конституцію, при цьому у всіх бідах в країні він звинуватив опозицію. Я висловив своє обурення міністру – чого він виступає російською мовою. Міністр у виправдання сказав, що не взяв з собою на Закарпаття репетитора і взагалі українською не розмовляє! Це прикро і ганебно, адже не може йти мова про розбудову правової держави, якщо вищі посадовці України не поважають державну мову», – каже Андрій Сербайло.

27 червня 2013р.

Теги: Проскуряков, міністр

Коментарі

проффесор 2013-06-29 / 12:08:52
ай бо "куратор"

Хведір 2013-06-29 / 09:01:12
Не всім плюнула, пане Гуцул, бо більше половини Закарпатців голосували за цю владу і раді коли з ними спілкуються взагалі!

Anatoliy 2013-06-28 / 14:09:58
Сімейні традиції
http://cenzoriv.net/index.php?name=news&topic=34

вася 2013-06-28 / 09:47:28
ну шо ви понімаєте!це ж самі интелектуальні кадри нашої влади.22 роки незалежності!!!це де ж його знайшли.

закурений 2013-06-28 / 09:15:08
Но і шо шо ун говорив мовою великого Леніна?? Мені молдованину навіть дуже всьо було ясно шо ун повів без перекладача

0000 2013-06-27 / 15:36:41
Ч*о дурноє, нивто ош низнає по закарпатськи говорити ай неговорить по українськи. Могли покласти дипіла куратором єнакієво а не закарпаття.

"Молитва до мови"(за Катериною Мотрич) 2013-06-27 / 15:22:48
Цитата із молитви про мову:
...Прости нас, Мова! Прости грiхи нашi вiльнi й невiльнi, великi й малi, прости той звабний плiд та отруйне зiлля, що увiйшли у нашу кров та плоть і густо вродили, на горе нащадкам. Прости i онови цю велестраждальну землю, на якiй диявол правив свій бенкет, де здичавiлi й сп’янiлi янголи забули Бога свого та Святi закони. Прости нас, звироднiлих нащадкiв великого козацького роду, що увiрили лукавим пророкам землi чужої, зрадивши самих себе....

сорри 2013-06-27 / 15:20:15
Ти, АндрейКа, дома говори як хочеш. А міністра, як держчиновника, Конституція зобов'язує говорити виключно державною, тобто українською мовою.

пенсіонер 2013-06-27 / 15:13:16
Неповага до своїх співгромадян, нехтування елементарними нормами Конституції,головною вимогою в якій є володіння та спілкування державними чиновниками виключно державною мовою, тобото українською!
Про що може іти в подальшому мова, якщо такі як міністр Проскуряков свідомо зловживають своїм положенням на державній службі!Він має усвідомити, що він є на службі у народа України і крапка.

АндрейКа 2013-06-27 / 15:10:33
Тогда и президента надо гнать в шею. Он же тоже по украински говорить не умеет.
А Конституция, если вы её почитаете, даёт право говорить и получать информацию на русском и др. региональных языках.

Читач 2013-06-27 / 14:13:49
Це неперевершена неповага до країни та її Конституції !!! Цікаво, чи Азіров та його партРиги могли б виступати в Думі Росії українською мовою та в Сенаті США китайською та вітати усіх громадян країни з днем її Конституції ??? Як би говорив би довбаний Колєсніченко про утиски мови в думі Росії ??? То виникає питання - нацоналісти, що відстоюють своє українське - погані ??? А російськомовні громадяни України типа Колєсніченка , що відстоюють свою мову - що, не є націоналістами ???

Эфтехар А. Хатак 2013-06-27 / 13:49:09
C Днем Конституции Украины

Конституция у нас хорошая. Просто Конституцию Украины и законы Украины надо соблюдать!

" Конституция Украины содержит достаточно положений, которые гарантируют соблюдение прав и свобод человека, независимость и территориальную целостность государства, которые, при условии добросовестного их соблюдения, способны поддерживать стабильность политической, экономической и социальной жизни в обществе".

Я убежден, что главным условием эффективности Конституции является беспрекословное соблюдение ее норм.

У государства есть устав.
Просты и строги его фразы:
Ведь каждый обладатель прав
Одновременно с тем обязан
Знать всё, что можно, что нельзя,
Блюсти законы неуклонно…

С Днем Конституции, друзья!

Пусть будет всё у вас законно!

С уважением,

Эфтехар А. Хатак
ПРЕЗИДЕНТ ГО “ Центр Міжнародного Правового Захисту ”

Громадянин Украіни 2013-06-27 / 12:40:31
Яка влада такі і іі представники.Якщо всі нац меншини начнуть говорити своею мовою..Шо з того буде? Думаю ...то шо і е..Повний бардак...

Генек 2013-06-27 / 12:11:59
Най би у ВРУ на трибуну виліз дакий мадяромовний депутат від Закарпаття і пувів там дашто на камеру по мадярськи, а пак оправдався, шо забув дома репетитора і взагалі дуже не розуміє української) то рівнозначно вчинку міністра...

нечисть понаїхала 2013-06-27 / 12:08:52
приплівся сюди збирати данину, бо за перший раз щось мало видоїв, падло!

Челядник 2013-06-27 / 12:07:01
Да пішли часи а шо Ледида Баранинський каже?? Тоже на расейському говорить бо уже на Ранчо Расейський прапор увісив на флагштокові

Гуцул 2013-06-27 / 12:02:00
Ця падлюка плюнула в душу як і вся Ригго Аннальна влада всьому Закарпаттю говорячи мовою оккупантів

НОВИНИ: Політика

23:38
В Ужгороді відбулося громадське вшанування полеглих під час виходу із Дебальцевого
12:43
/ 8
Усім зацікавленим сторонам представили "Дорожню карту імплементації мовної статті закону "Про освіту", Угорщина бреше і маніпулює – МОН
21:05
/ 7
Від шантажу до інсинуацій: Глава МЗС Угорщини звинуватив Україну в "міжнародній кампанії брехні проти Угорщини та закарпатських угорців"
07:39
/ 6
Клімкін: угорці мабуть плутають угорську мову з російською
07:06
/ 4
Кабмін вніс до ВР законопроект про зміни до закону про освіту
23:04
/ 12
Спробу підпалу офісу угорської організації в Ужгороді здійснили пропутінські праворадикали однієї з країн ЄС – Москаль
17:48
/ 38
Низка організацій звернулися до президента щодо звільнення голови Закарпатської ОДА через його антиукраїнську діяльність
15:25
/ 9
Уряд України відреагував на "хамство і маніпуляції" з Угорщини та схвалив зміни до мовної норми
14:53
/ 11
Заступник голови Закарпатської ОДА Москаля уникнув люстрації, бо "немає запису в трудовій" – "Схеми"
14:21
/ 11
Представники угорської громади Закарпаття відмовилися від консультацій з Міносвіти України
05:36
/ 2
Екс-в.о. начальника Закарпатської митниці і екс-помічник нардепа Горвата Крутяк має $130 тис, "подарованих дідусем", і їздить на Infinity "від мами"
18:01
/ 26
Угорщина під приводом "захисту закарпатських угорців" обіцяє продовжити шантажувати Україну
16:56
/ 9
Ужгородом пройде Марш слави Героїв Карпатської України
06:45
/ 9
Благодійний фонд радника Авакова отримав від Закарпатської митниці конфіскату на 1,5 мільйона
20:02
Закарпатці ініціюють всеукраїнське відзначення подвигу героїв Карпатської України
03:51
Закарпатська ОДА опинилася у п'ятірці аутсайдерів рейтингу прозорості держзакупівель (ІНФОГРАФІКА)
17:45
/ 22
Угорщина таки заблокувала комісію Україна-НАТО з питань оборони
03:30
/ 21
МЗС Угорщини заперечило досягнення домовленості під час двосторонніх політичних консультацій в Ужгороді
20:58
/ 11
Польський тероризм на Закарпатті
19:41
Комісар ОБСЄ після візиту на Закарпаття підтримав двомовний підхід в українській освіті
16:16
/ 5
У Москаля кажуть, що Україна зобов'язалася не здійснювати зміни в системі освіти без згоди керованої з Будапешта угорської меншини Закарпаття
12:53
/ 1
Кабмін ухвалив рішення щодо утворення представництва МЗС в Ужгороді
20:35
/ 8
Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин закликав запобігти спробам політизації впровадження Закону про освіту, Москаль тут же політизував