Громадянство колишньої Чехословаччини не є підставою для отримання статусу закордонного словака

Генконсульство Словаччини в Ужгороді каже, що законодавство про статус закордонного словака не змінювалося з 2005 року. І народження в колишній Підкарпатській Русі само по собі не є підставою для отримання громадянства Словацької Республіки. Принаймні, станом на сьогодні. Про це йдеться у листі Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді, що надійшов на адресу редакції Закарпаття онлайн у відповідь на публікацію «Словаччина синхронно з Росією спрощує процедуру отримання статусу закордонного словака»

Громадянство колишньої Чехословаччини не є підставою для отримання статусу закордонного словака

"Надання статусу закордонного словака регламентується Законом № 474/2005 Зб.з. "Про словаків, що проживають закордоном». Це означає, що умови надання статусу закордонного словака залишаються незмінними з 2005 року. Одночасно хочемо зазначити, що з початку 2013 р. не відбулося жодних змін", - кажуть у генконсульстві.

"Основною умовою для отримання статусу закордонного словака явялється надання документу, яким підтверджується словацька національність заявника або одного з його предків по прямій лінії. Рік та місце народження не мають значення, незалежно від того чи це Ужгород, або Детройт в США", -- констатують в Генеральному консульстві Словацької Республіки в Ужгороді.

Нагадаємо, що в статті "Словаччина синхронно з Росією спрощує процедуру отримання статусу закордонного словака" йшлося не про вже прийняті, а про запропоновані зміни до законодавства Словацької Республіки.

07 лютого 2013р.

Теги: словак, Словаччина, консульство

Коментарі

Таня 2021-02-10 / 00:26:50
Якщо у свідоцтві про народження пише русин ( баба , дідо , прабаба ) народженні 1921 року під Чехословаччиною , то чи можна на цій підставі робити документи словака ?

Назар 2016-12-30 / 12:23:02
Я народився в Словакії місто зволен проживав 4 років чи можу я отримати громадянство Словакії

!!! 2014-01-20 / 14:14:14
Скажить будь-ласка чи можу пересикати границю из самим статусом чи потрибна якась ище виза!!!

Ужгородка 2013-02-08 / 09:48:10
Єдине,що дійсно має користь від цього статусу,що можна відносно недорого купити в Словаччині хороше авто і користуватись ним в Україні не розмитнюючи.

Брунн 2013-02-08 / 07:33:48
То ???
Если Вы спрашиваете о словацком гражданстве, то со словацким паспортом работать в Австрии можете без проблем (если Вам не мешает низкая зарплата и высокие цены, потому что Австрия- это не Германия)
Если речь о статусе заграничного словака и об удостоверении упомянутого- то не можете.

Адмін 2013-02-07 / 21:40:00
Ужгородка, навряд чи ми можемо вам чимось зарадити, якщо ви читаєте тільки заголовки. Відкриємо вам велику таємницю: крім заголовків інформацій на сайті Закарпаття онлайн є ще й іх тексти, де викладено ширшу суть.

Ужгородка 2013-02-07 / 21:31:00
Адмін,знову вводите людей в оману.Назва матеріалу-нонсенс.Краще б її редагувати.Поясню.
Žiadosť o priznanie postavenia zahraničného Slováka.



Písomnú žiadosť o priznanie postavenia zahraničného Slováka podáva žiadateľ na zastupiteľských alebo konzulárnych úradoch SR v zahraničí alebo na útvare konzulárneho odboru MZV SR.

Na zastupiteľských alebo konzulárnych úradoch SR v zahraničí ju môže podať osobne alebo z dôvodov hodných osobitného zreteľa (zdravotné postihnutie, vek, vzdialenosť...) poštou.

Na útvare konzulárneho odboru MZV SR ju môže podať len osobne.

K žiadosti priloží potrebné doklady (originály, príp. overené fotokópie), a to:

... - doklad potvrdzujúci slovenskú národnosť alebo skutočnosť, že slovenskú národnosť mal niekto z jeho priamych predkov až do tretieho pokolenia ...
Судяи з заголовку, якщо мій батько або дідо був громадянином Чехословаччини і був, відповідно, словаком, то я немаю право отримувати цей статус..

Ужгородка 2013-02-07 / 17:34:29
до ????
Так і є.Мова не про громадянство.Іншими словами,мова про документ,що буде підтвержувати в Україні,що ти етнічний словак,при громадянстві України.

???? 2013-02-07 / 15:30:52
До Ужгородки .. виходить це не громадянство Словакії а тильки те як у Мадяр є мадйарігазолвань!

Словак 2013-02-07 / 15:24:54
Мова йде про теперішню зміну словацького аконодавства, яке регулює порядок отримання сттатусу закордонного словака.

Ужгородка 2013-02-07 / 14:37:20
до ????
Ні,не можеш.Але інформація всеодно не відповідає дійсності,йдеться про статус закордонного словака а не про громадянство.Отримавши такий статус стаєш рівноправним зі словаками,не більше.Відповідно працювати можеш тільки на території Словаччини,решта країн як і для всіх,з відповідними дозволами.

???? 2013-02-07 / 14:27:34
А є ризніця в плані того що якіми благами супроводжуєтся Угорське громадянством і Словацке громадянство!Чи можу я отримавши Словацке громадянство вильно працювати в Австрии!

Ужгородка 2013-02-07 / 14:11:48
Саме про це я писала раніше:
Ужгородка 2013-01-29 / 16:37:49
Основним критерієм для отримання статусу закордонного словака є наявність в родині корінних словаків (до "третього коліна" включно),що можна підтвердити документально (включаючи запит випису з архуву Братіслави).Як ще спростити можна?здається це несинітниця,адже з 01.01.2012 вступили в дію зміни до закону (в Словаччині),котрі в рази суворіші,ніж були до цього.

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку