Угорці пропонують вивчати угорську в школах Закарпаття як іноземну

Угорська сторона готова надати допомогу у вивченні угорської мови в різних вузах України. Про це в ході онлайн-конференції на ForUm 'е заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Міхаль Баєр.

Угорці пропонують вивчати угорську в школах Закарпаття як іноземну

«Під час зустрічі з міністром освіти України Дмитром Табачником я запропонував, щоб з вересня цього року, коли в обов'язковому порядку потрібно буде вчити і другу іноземну мову, в закарпатських школах при бажанні цим другою мовою стала угорська», – сказав Байєр.

Крім того, за словами посла, необхідно підписати новий протокол про співпрацю, який довгий час не поновлювався і який передбачає обмін стипендіями, стажуваннями, заохочення науково-дослідного співробітництва між українськими та угорськими вузами і науковими центрами.

«Важливим є також підписання нової угоди про взаємне визнання дипломів і вчених ступенів з урахуванням того, що старі угоди, які зараз в силі, застаріли і не повністю відповідають Болонському процесу і змінам в угорській та українській вищій освіті», – переконаний дипломат.

05 лютого 2013р.

Теги: угорська, Баєр

Коментарі

Саша 2013-02-05 / 21:13:36
До Hungi ....А ще ця "зауральська" мова, була рідною мовою 13 власнтків Нобельівської премії!І таких світових героїв і видатних людей як Янош Гуняди, Ференц Ліст, Ендре теллер.Кельвин Кляйн.Янош Ирини!І до речі ци люди відомі не увесь світ а не тільки в окремих регіонів! http://www.pangea-tour.ru/cities.php?id=201&Spid=45

пшпшп 2013-02-05 / 20:19:56
Ліпше би словацьку учили у школах чим мадярську. Мадярська нипонятна мова, по словацьки легше мош ся научити говорити.

istvami 2013-02-05 / 20:05:33
Надеюсь настоящие патриоты Украины не имеют ничего общего с паранойей "патріота"...

Hungi 2013-02-05 / 19:22:21
патріот 2013-02-05 / 15:51:32

А з цим : "Вона потрібна тільки HUNGI ...аби сигарети возити їм..." розсмішив :)))))))))))))))))) Дякую тобі, друже! :))))

Hungi 2013-02-05 / 19:17:16
патріот 2013-02-05 / 15:51:32
(ц)"А кому потрібна мадярська "зауральська" мова у Європі?"

Саша 2013-02-05 / 17:29:14
(ц)"...як мінімум 156 тисячам людей потрібна ця мова"

Я би додав, що, частина громадян Австрії розмовляють на цій "зауральській" мові, частина громадян Чехії, Сербії, Хорватії, Словенії, Славакії, Румунії ( крім України )теж ... Так виявляється пів-Європи користується угорською !!

Патріоте, вивчай угорську хоча би для того, щоб знати коли твої "ідейні вороги" хочуть тобі зла а коли добра!

Саша 2013-02-05 / 17:29:14
До патріота....А кому потрібна мадярська "зауральська" мова у Європі?Шановний патріот Угорцям потрібна і як відомо Угорці живуть і на Закарпатті такщо як мінімум 156 тисячам людей потрібна ця мова!Думаю це поважна причина а кому не потрібна то нехай не вчать Угорську мову! Чи Увас на Україні все дозволено тільки Росіянам?А про автономію я можу сказати те що це нормальне явище всі хочуть жити краще і як бачемо тут покращання тільки обіцяють!

Ужгород 2013-02-05 / 17:28:40
Мадяри вже півголоса говорять, що Закарпаття буде угорським. От і перші кроки.
Насправді треба вчити англійську. Тоді з мадярами порозумієшся :)

тамара 2013-02-05 / 16:52:18
Розумні люди давно віддають дітей в угорські садки ,школи. А тут така пропозиція.

Вася 2013-02-05 / 16:10:14
І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь (Т. Шевченко)

Пан Баклажан 2013-02-05 / 15:58:16
Зазвичай, проти вивчення інших мов виступають ті, хто жодної не знає. Я радів, коли дізнався, що моя дитина буде вивчати в школі в якості другої угорську. Але рівень навчання виявився дуже слабим, біда в тому, що майже нема методик навчання - тут би допомога мадярів стала б в пригоді (якщо, звісно, "Сабачнік" гроши не розпилить). Тому згодом угорську замінили на німецьку.
Втім, не завадила б і третя мова.
По суті, все одно майже нічого корисного сучасна школа на дає, діти в кращому випадку записують на свою "оперативну память" те, що вимагають, а потім одразу ж забувають. А от мови залишаються.

патріот 2013-02-05 / 15:51:32
HUNGI/////
А кому потрібна мадярська "зауральська" мова у Європі? Вона, що є міждержавною, як німецька, або французька"? Хай угорський посол у Німеччині, Румунії чи Австрії запропонує і що буде? Вона потрібна тільки HUNGI та піштійови аби сигарети возити їм та зад підтерати за форінти

Hungi 2013-02-05 / 15:04:56
патріот 2013-02-05 / 14:16:37
(ц)"Це пряме втручання у внутріші процеси держави та стратегічно законспірована акція мадяризації Закарпаття".

:))))))))

А вивчаючи другу мову - чеську/словацьку - це законспірована акція чехословакізації Закарпаття; - англійську - це американізацію ( хоча, може, британізацію чи австралізацію );-німецьку - це германізацію ... :)))

Прокиньтеся ..., 21 століття на вулиці! Українцям, а особливо молодим - треба декілька мов знати, гідний рівень знань і освіти мати, щоб не бути одною з самих нерозвинутих країн світу, хоча би в майбутньому ... А те, що якась країна ще й допомогти готова - так нехай ще якісь країни би допомагали, якщо своя не дуже спроможна ...


Пішті 2013-02-05 / 15:00:42
Ти не нормальний

патріот 2013-02-05 / 14:16:37
Оборзіли мадярони. Це пряме втручання у внутріші процеси держави та стратегічно законспірована акція мадяризації Закарпаття, а потім висунуть питання автономії так-як населення говорить угорською, тому можна автономізувати та відокремити. Чомусь ні українську та інші мови в УР не дозволяють вивчати, а особливо вивішувати державні прапори сусідніх країн заборонено де компактно проживають не угорці. Словакія колись дуже гарно "послала" по таких питаннях.

НОВИНИ: Політика

11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ