Через політиків на Закарпатті мова стала засобом конфронтації і розколу

На Закарпатті мовної проблеми немає: люди споконвіків спілкуються усіма представленими там мовами. Через політиків на Закарпатті мова стала засобом конфронтації і розколу суспільства.

Через політиків на Закарпатті мова стала засобом конфронтації і розколу

 

Про це Gazeta.ua розповів депутат Закарпатської обласної Ради від "Фронту Змін" Богдан Кинів, коментуючи рішення облради щодо надання угорській, румунській та русинській мовам статусу регіональних.

Кинів розповів, що 21 грудня на розгляд сесії Закарпатської обласної ради був винесений проект рішення щодо мовного питання. Загалом таких проектів було 3 і в одному з них чітко йшлося про надання регіональним мовам, зокрема угорської, статусу регіональної на території Закарпаття. Ініціаторами проектів виступили представники угорських партій КМКС і УМДС.

"На жаль, питання мови як в Україні загалом, так, зокрема, і в регіонах, продовжує залишатися спекулятивним. Вирішив сколихнути громадськість і нагадати про себе – закинь на розгляд сесії "мовне" питання. До того ж, воно завжди носить політичне забарвлення. Люди на Закарпатті споконвіків спілкуються всіма представленими тут мовами, в одній сім'ї проживає декілька представників різних національностей, і ніяких конфліктів через це ніколи не виникало. А от завдяки політикам мова стала засобом конфронтації і розколу суспільства", – наголосив він.

Депутат розповів, що обговорення цього питання викликало в облраді суперечки. Серед виступаючих депутатів на сесії дискусійні висновки звелися в основному до того, що надання мові статусу регіональної – це компетенція не Закарпатської обласної ради, а органів самоврядування тої чи іншої адміністративно-територіальної одиниці.

В результаті депутати проголосували за те, щоб взяти до відома дію Закону та рекомендували органам місцевого самоврядування за наявності законних підстав вжити заходи щодо його реалізації. За відповідне рішення проголосували 78 депутатів, 5 – утримались, жодного не було проти, 14 не голосували.

"В Україні є єдина державна мова – українська. Ми поважаємо культуру, традиції і мови інших народів, що проживають на території держави, не чинимо перешкод у функціонуванні і поширенні мов на територіях їх вживання, але державна мова повинна залишатися офіційною і знати її повинен кожен громадянин України, - підкреслив він. – Без урахування думки громадськості президент підписав "колесніченківський" мовний закон і він набув чинності. Тепер слово за депутатами нового парламенту".

23 грудня 2012р.

Теги: Кинів, мови

Коментарі

Читач 2012-12-27 / 11:56:16
Щось я не чув щоб в Російській Державній думі депутати виступали іншою ніж російською мовами ! Мова там державна одна - російська, і ніхто там з цим і не спорить! Що було б якби хтось виступив на українській мові в Держдумі Росії?

Тавр 2012-12-26 / 20:47:12
Чоп теж прийняв сьогодні угорську. Ну то що далі, панове угорці?

Косма 2012-12-25 / 12:54:25
Всі, хто тут бє себе у груди, що русин, угорець чи румун, ці мови толком письмові і не знають, просто їм нічим ся заняти дома, от і коментують схвально провладні рішення обласної ради. Подивіться краще у власні порожні кармани закарпатські підлабузники Колісниченка і тоді переконаєтесь, що мова зараз має бути просто в задньому проході кожного, а на передній план виходить елементарне виживання в умовах панування донецького капіталу!

верховинець 2012-12-24 / 22:25:14


Не проблема, але напишіть те саме під власним іменем. Наразі коментар видалено. Адмін


Горець 2012-12-24 / 21:08:55
До Олега.А який саме діалект угорської мови ви хочете на Закарпатті?Яким діалектом ви володієте особисто?Західний (nyugati),Задунайський (dunántúli)
Південний (déli),
Тиський (tiszai, alföldi),
Північно-західний (palóc),
Північно-східний (északkeleti),
Середньо-семигородський (mezőségi),
Секейський (székely),
Чанґо (csángó).??? :)

Олег 2012-12-24 / 19:15:20
буревій 2012-12-24 / 18:16:15
На закарпатті живуть три етнічні групи Українців бойки лемки і гуцули .Памятай чужинець тут господар українець.Слава Україні.?????Та ну шановний господар щось ви якийсь поганий господар!Не тільки кричати треба що хто господар а щось робити треба корисного!А насправді на Закарпатті господар як і в Україні Олігархи !

Олег 2012-12-24 / 19:12:42
Через політиків на Закарпатті мова стала засобом конфронтації і розколу!!!А що не правда ніколи тут не було проблем що хто на якій мові говоре!

буревій 2012-12-24 / 18:16:15
На закарпатті живуть три етнічні групи Українців бойки лемки і гуцули .Памятай чужинець тут господар українець.Слава Україні.

Олег 2012-12-24 / 12:46:59


Хамство. Коментар видалено. Адмін


правидник 2012-12-24 / 11:02:04


Коментар видалено. Адмін


для Олега 2012-12-24 / 07:07:27
друже, ти дурень дурнем. подумай що ти кажеш? державна мова має бути одна і тільки одна( у жодній країні світу немає двох державних мов). а згідно твоїх слів, то крім угорської, на закарпатті державними мовами треба зробити ще й румунську, русинську,циганську.... іди лікуйся

Олег 2012-12-24 / 00:29:40
Я вважаю що мовний закон демократичний Україна багато національна держава де майже половина населення говоре Російскою мовою !То чому російська мова не може бути другою державною???Так само і на Закарпатті що змінется і що буде поганого якщо друга державна мова буде Угорська?

Читайте документи! 2012-12-23 / 22:50:10
Статуса регіональної жодній мові на території всієї Закарпатської області не надали. Читайте документи! Все залишилося так, як і було досі.

Бувалий 2012-12-23 / 22:19:43
правидник, і усьо? з того тільки й починається! особливий статус, потім регіональний рівень, потім автономія...

правидник 2012-12-23 / 20:41:38
Де роскол на Закарпатті? Якшо комусь шось привижаєся найся перехристить. У нас як хочуть так говорять, просто трьом мовам надали особливого статусу і всьо.

Імунітет 2012-12-23 / 16:01:10
Де взагалі опозиціонери? Чому не видно тих "демократів"? Що? Поділились із вами фінансами і ви тепер на їхньому полі граєте?

ДЕЯ 2012-12-23 / 15:10:37
Підтримую, де був Кинів, коли розглядали це рішення?
Коли приймали бюджет області?
І взагалі де реакція ФЗ?

Бувалий 2012-12-23 / 14:46:39
Кинів! Вирішив тепер з"їхати з теми своїми підлабузними статтями? а сам там сидить і нічого не зробив щоб це питання взагалі не піднімалося! Після громадського непорядку під стінами ОДА ви вирішили піти по іншій схемі, надавши мовам нац меншин особливий статус! Говоріть і пишіть правду!

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07