Слово "жид" в Україні не заборонене – Міністерство юстиції

Після того, як народні депутати Верховної Ради Мірошниченко і Фаріон заявили, що слова «жид», «жидівка» і «жідівочка» правильні слова для називання українською мовою євреїв, медіа-проект Елеонори Гройсман «Київ єврейський» звернувся за роз'ясненням до Міністерства юстиції України.

Слово "жид" в Україні не заборонене – Міністерство юстиції

 

Проведений Міністерством юстиції аналіз не виявив застосування в актах законодавства України термінів «жиди», «жид» і «жидівка», а також норм, якими б заборонялося вживання зазначених слів.
  
18 грудня 2012р.

Теги: єврей, жид, Міністерство юстиції

Коментарі

патрон9.99 2013-01-05 / 17:30:48
жид чи єврей, яка різниця? Від назви їхня сутність не зміниться.

Слов'янин 2012-12-30 / 18:27:34
Вінігретом легше правити, тому Європі активно нав"язують мультикультурщину.

Доберман 2012-12-30 / 10:06:49
Тому у мене відібрали право в паспорті визначити свою ідентичність. Це потрібно було не мені, а на вимогу тих,кому це не треба. Буде як в Америці-вінігрет. Навіщо тоді самобутність?

Доберман 2012-12-30 / 09:53:51
Долбані українофоби, вони не знають,що ЖИД- це ЖИТЕЛЬ ИОРДАНСКОЙ ДОЛИНЫ!!!! Гратися в "избранных"-це занадто.

Слов'янин 2012-12-21 / 21:07:38
Слава Богу, українці в Україні ще мають право називатись українцями

Рутенія 2012-12-20 / 17:58:51
а цікаво , чи як жидам тепер називатися у Польщі чи Чехії ? Може полякам та чехам теж заборонять вживати слово жид ? Бо саме так юдеїв там так і називають і саме так називали у нас поки комуняки не заборонили і не запровадили слово єврей.

суть відповіді? 2012-12-20 / 17:03:03
Доти поки держава не навчиться давати чітку позицію щодо таких закидів радикальних націоналістів, доти вони буду почувати свою безкарність та вседозволеність. Одним з інструментів держави є органи примусу. А якщо, ці державні інституції бояться купки "хворих на голову" питання навіщо вони потрібні в такому вигляді?
За логікою відповіді Мінюста, можна казати хохол, кацап, чурка, америкос, мамалижник, спагетник - ці ж ласкаві "назви" національностей теж не заборонені жодним Законом для вживання.....

Георгій 2012-12-19 / 05:30:23
А саме Міністерство юстиції не знає, що в українській абетці немає літери Э? В самому зверненні написали "Элеонорі". Грамотії...

Читач 2012-12-18 / 19:15:37
А раніше так їх тільки і називали. Назву "Єврей" ніхто не вживав. Що тут дивного? Перекладіть слово "єврей" на чеську, словацьку, угорську, польську - жид. Ці вимоги є витребеньками сучасних жидів.

НОВИНИ: Різне

15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
17:13
Переваги вертикальних пресів для макулатури
22:19
Пневматичний пістолет для спорту та тренувань
22:17
Чому виникає запалення нирок і які аналізи допоможуть діагностувати нефрит?
22:15
Чоловічі ремені: Різновид матеріалів, як правильно обирати
00:48
/ 2
У першому турі виборів президента Словаччини виграв прозахідний кандидат
20:59
Оптові продажі промислової фурнітури в Україні: виклики та можливості для бізнесу в 2024 році
21:21
Колористика меблів: дивани яких кольорів виглядають дорого?
22:58
/ 11
Військовий з "Азова" запропонував дозволити бойовим бригадам самим мобілізовувати "ухилянтів"
15:29
Найкращі місця для подорожі в Японію
23:02
/ 2
Макрон: У нас немає лімітів, ми будемо реагувати на поведінку росії
17:10
Блендер на кухні - чому це обов'язкова річ
» Всі новини