“Шахтар” в Ужгороді розгромив “Говерлу” – 1:4

У 1/8 фіналу Кубка України ужгородська “Говерла” поступилася донецькому “Шахтарю" з розгромним рахунком. Однак заслужили вдячність своїх вболівальників

У першому таймі ужгородці змогли протистояти класу іменитих суперників, але в другому "шахтарі" забили одразу чотири м'ячі, яким господарі змогли протиставити лише один.

Кубок України - 2012/13. 1/8 фіналу

31 жовтня 2012. Ужгород. Стадіон «Авангард». +2 градуси

«Говерла» (Ужгород) - «Шахтар» (Донецьк) - 1:4 (0:0)

Голи: 0:1 Фернандіньо (49), 1:1 Лопес (55, з пен.), 1:2 Тейшейра (68), 1:3 Адріано (73), 1:4 Вілліан (75, з пен.)

На 64-й хвилині Мхітарян не реалізував пенальті (воротар)

«Говерла»: Яшков, Бордіян, Щедраков, Малішіч (к), Макаренко, Ситник, Лопес, Трухін (Мелікян, 80), Едігарян (Печонкін, 46), Балафас, Ле Таллек (Міщенко, 71)

Запасні: Бабенко, Допілка, Тодоров, Трішовіч

Головний тренер: Олександр Севідов

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Чигринський, Кривцов, Шевчук, Хюбшман, Гай (Фернандіньо, 46), Мхітарян, Тейшейра (Коста, 78), Дентіньо (Вілліан, 46), Адріано

Запасні: Каніболоцький, Степаненко, Полянський, Девіч

Головний тренер: Мірча Луческу

Попередження: Едігарян (21), Малішіч (49)

Арбітр: Костянтин Труханов (Харків)

Справжнє свято чекало на ужгородців цього прохолодного вечора. Попри мінус два на термометрі, стадіон зібрав у собі більше восьми тисяч вболівальників. Одразу ж кинулось в очі те, що Мірча Луческу привіз до Ужгорода основний склад.

З перших хвилин на полі з’явилися Срна, Хюбшман, Адріано, Мхітарян. Після травми поновлюється Чигринський.

Ситуація у нашої команди перед матчем ускладнилася. Мікротравми отримали Райчевіч та Одонкор. Поберіг Олександр Севідов і деяких гравців основи. Бабенко поступився своїм місцем молодому Яшкову, на зміну Елісеєву прийшов Щедраков, який відновлюється після травми. Основним завданням підопічних Севідова була гідна гра проти іменитого суперника.

В перші хвилини футболісти «Говерли» взяли ініціативу в свої руки. Перший удар та перший кутовий залишився за нашими хлопцями. Навіть склалося враження, що без своїх провідних гравців ужгородці грали краще. Футболісти почували себе проти «Шахтаря» вільно. Намагалися комбінувати, грати в пас, у команди починав проявлятися малюнок гри. Донецької команди зовсім не було на полі перші двадцять хвилин.

У другій половині першого тайму гравці «Шахтаря» почали показувати свою гру. Робота з’явилася у нашого молодого голкіпера. Але з нею Яшков справлявся на п’ять. Правда, були і моменти, коли голкіпера підстраховували наші захисники. В основному це відбувалося після стрімких проривів Мхітаряна.  Після першого тайму на електронному табло світилися два нулі, а в графі удари була нічия- 5-5.

Друга половина розпочалась з вливання нових сил від Мірчі Луческу. Зрозумівши, що легкою гра в Ужгороді не буде, містер випустив Фернандіньо та Вілліана. Дует бразильців одразу ж почав демонструвати нашим футболістам свою майстерність. На 50 хвилині Мхітарян пасом в розріз вивів Фернандіньо на побачення з Яшковим. Бразилець був сильнішим за нашого голкіпера - 0:1. «Говерла» програвала всього п’ять хвилин. На 55 хвилині Ле Таллек на собі заробив пенальті, яке чудово реалізував Лопес – 1:1. Гра відверто почала набирати обертів. Ужгородці завели публіку на стадіоні своїм виконанням. В деяких моментах наші хлопці грали в дуже комбінаційний футбол. Але на 64 хвилині Щедраков у штрафній зніс Срну. Арбітр без вагань показав на точку. Виконувати пенальті взявся Мхітарян і не переграв нашого голкіпера. Такий перебіг подій лише посилив інтригу в матчі. Ужгородці намагалися грати проти «Шахтаря» на рівних, але фізичних сил на це не вистачило.

На 68 хвилині бразильська зв’язка Вілліан – Алекс Тейшейра закінчилась голом. Через п’ять хвилин бразилець Фернандіньо оформив дубль. А крапку в грі поклав з одинадцятиметрового Вілліан.

Сказати, що рахунок не по грі, буде неправильно, але ужгородська команда дала бій чемпіону України. Дорікнути команді Олександра Севідова можна лише в одному: що футболісти не демонструють саме такої гри проти таких колективів, як «Кривбас», «Іллічівець» та інші. З Кубка ми вилетіли, тож нам залишається тільки більше сконцентруватися на чемпіонаті.