Закарпатські пластуни активно долучаються до святкувань з нагоди 100-ї річниці організації (ФОТО, ВІДЕО)

Для національної питомо української організації Пласт 2012 рік – рік визначний: цьогоріч пластуни святкують 100-ліття від заснування організації, яка свого часу виховала і продовжує виховувати свідомих і достойних громадян України. Сьогодні ж у прес-центр «Закарпаття» завітали представники крайової організації Пласту, аби розповісти про масштабні акції, що їх було проведено на честь столітнього ювілею скаутського руху.

Закарпатські пластуни активно долучаються до святкувань з нагоди 100-ї річниці організації (ФОТО, ВІДЕО)

Святкування з нагоди 100-річчя з дня заснування організації проходили впродовж року, до акцій за цей час було залучено багато дітей і батьків, молоді, пластунів з іних країн, розповів голова обласного осередку Пласту Андрій Ребрик. «І нам дуже приємно, що Пласт був спозиціонований як організація, яка всупереч усьому не зламалась, не зрадила своїх ідей, завжди наслідувала принципи, які було сформовано ще у 1912 році засновниками Пласту», – додав він.

Однією із перших потужних акцій в рамках святкування стала експедиція на материкову частину Антарктиди, яку здійснив друг Пласту, львів’янин Ігор Дикий. «З цією експедицією 5 лютого 2012 року ми отримали «Пік 100-ліття Пласту», який буде позначений на всіх картах», – розповів Андрій Ребрик. 

Загалом заходи в рамках святкування ювілею Пласту проходили в Україні, а також іще у 8 країнах світу (в яких також є осередки організації) впродовж усього року. Всього таких акцій можна нарахувати близько 300, розповів голова обласного осередку організації. В Україні ж з початку року під егідою Пласту тривали три масштабні акції. «Ідеться про акцію «100 добрих діл», в рамках якої по всій країні і за її межами пластуни робили добрі діла, як то допомагали дитбудинкам, людям старшого віку, пенсіонерам. Ще одна акція – це марафон до століття Пласту: під час проведення святкових заходів учасники Пласту складали цифру 100 (чи люди формували цифру собою, чи оформляли у вигляді святкового торта), фотографували і відправляли на портал організації. Ще один проект, який, власне, триває вже впродовж півтора року, – це проект історичний, який називається «100 років: крок за кроком до століття Пласту». У рамках цього проекту віднаходяться архівні данні про організацію, публікуються матеріали з історії Пласту», – розповів Андрій Ребрик.

Оскільки офіційною датою створення національної організації Пласт вважається 12 квітня, саме на цей день припали масштабні акції в рамках святкування: «у Львові акція «День Пласту і пластової присяги» зібрала близько 1 тис. людей, приблизно стільки ж людей відзначали ювілей у Києві. Ще одна масштабна мистецька акція «День пластуна» об’єднала близько 2 тис. однодумців», – розповів голова обласного осередку організації.

Власне ювілейна міжпластова зустріч, на яку з’їхались близько 2,5 тисяч пластунів з 9 країн світу, тривала з 18 до 25 серпня. Зустріч була поділена на 2 етапи, перший з яких був таборовим – табори проходили з 8 по 18 серпня по всій Україні, переважно, в Західних її областях.

Своїми враженнями від перебування у пластових таборах, а також від святкування загалом, поділились члени Пласту Юлія Воротняк та Оксана Ажнюк. Обидві дівчини розповіли: найяскравіше відчуття – це відчуття того, що «ти є частиною чогось дуже великого, чогось, що може насправді змінити щось у світі. Під час таких зустрічей ти знаходиш нових знайомих, сповнюєшся масою позитивних вражень від перебування серед однодумців». Табори, розповіли дівчата, були кількох спрямувань – спортивні, мистецькі, туристичні, кінні. В кожному з них, окрім українських дітей, відпочивали і діти з української діаспори різних країн: «хоч ці діти і народились поза межами країни, вони так само спілкуються українською, так само ночують у наметах і куштують страви польової кухні. Приємно було когось чомусь вчити і самій чомусь вчитись, руйнувати стереотипи про іноземців», – розповіла Оксана Ажнюк. 

По завершенні таборування розпочався наступний етап святкувань: урочистості проходили на базі Українського католицького університету у Львові, апогеєм же стала міжнародна конференція до 100-ліття Пласту. «До участі в конференції були запрошені відомі пластуни, люди, які добились значних успіхів і визнання. Наприклад, професор, доктор філософії з Канади Орест Субтельний, доктор фізико-математичних наук, профессор, людина, яка фактично відновила Пласт у Львові на межі 80-90-х років Ігор Юхновський, доктор права, довголітній радник кількох президентів Богдан Гаврилишин», – зауважив Андрій Ребрик.

Під час прес-конференції голова обласного осередку Пласту також презентував кілька книг, вихід яких було приурочено до 100-ліття з дня заснування організації. Це – і методичні матеріали, які можуть знадобитись у роботі вчителям, педагогам: «Порадник виховникам» й «Ідеологія Пласту – українського скаутингу». І книга «з історії організації в ігровій формі, з тематичними ілюстраціями і гарними фотографіями» під назвою «100-літнім шляхом: Історія Пласту в деталях». І ґрунтовні історичні видання, як то «Пласт на Закарпатті в минулому і сьогодні», «Митрополит Андрій Шептицький і Пласт», альманах «100-ліття Пласту».

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

11 вересня 2012р.

Теги: Пласт, ювілей, святкування, акція

Коментарі

Довбуш 2012-09-11 / 19:26:45
Буду мати дітей, обов'язково віддам їх до Пласту. Бо саме Пласт із мене, нічим не цікавлячогося дітвака, виховав перш за все українця, що згодом повпливало на утвердження моїх націоналістичних поглядів.
СКОБ!

НОВИНИ: Соціо

15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
» Всі новини