В Ужгороді обговорювали проект Генплану

Попередній Генеральний план Ужгорода був затверджений у 1967 році і діяв протягом 30 років. Наприкінці 2004-го року Інститут "Діпромісто" (організація, котра єдиною в Україні розробляє Генеральні плани міст) запропонував кілька напрямків розвитку для Ужгорода. Опісля громадських обговорень й затвердження на сесії міськради Інституту були подані завдання на розробку нового Генплану – стратегії розвитку міста.

В Ужгороді обговорювали проект Генплану

Нині ж міська влада продовжує цю роботу і на зустрічі з проектантами "Діпроміста" цього тижня міський голова, його заступники, депутати міськради, галузеві фахівці, архітектори та представники громадськості вислухали пропозиції від спеціалістів Інституту.

Насамперед міський голова Віктор Погорєлов висловив своє бачення розвитку міста на подальші десятиліття. Він зазначив, що, на його думку, Ужгород має лишатися адміністративним, науковим, культурним і туристичним центром і розвиватися в напрямку створення комфортних умов проживання мешканців без організації в місті великих промислових виробництв, шкідливих для довкілля. Відтак фахівці "Діпроміста" висловили свої пропозиції стосовно трьох напрямків – екологічної ситуації, розвитку територій та транспортної інфраструктури Ужгорода. Володимир Муха, начальник інженерно-планувального відділу "Діпроміста" вів мову, зокрема, про потребу збільшення потужності очисних споруд, про врахування у містобудуванні сейсмічності території і про те, що місту потрібне сміттєпереробне підприємство. Звісно, йшлося і про зелені насадження загального користування. Згідно з нормативами, наше місто наразі забезпечене парками, скверами і зеленими зонами на понад 60%. Ця цифра, власне, вельми позитивна (до прикладу, у багатьох містах цей показник не сягає і 15%, а, скажімо, в Бердянську становить 5 відсотків) утім, за розрахунками проектантів маючи 83 га зелених насаджень загального користування, потребуємо усього 140 гектарів.

Володимир Токар – головний архітектор проекту – переважно зупинився на розвитку житлової інфраструктури. Проектанти прогнозують збільшення чисельності населення в місті і враховуючи це, а також наявні черги на отримання житла – як квартир так і ділянок під забудову, ця проблема на перспективу – одна з найважливіших. Місто потребує більше 350 гектарів площі під будівництво. Пропозицією фахівців є розвиток мікрорайонів на околицях та інтегрування прилеглих сіл.
Дмитро Жуков, головний інженер проектів, запропонував кілька рішень, котрі б зарадили перевантаженню міста транспортом. Серед них передовсім зведення нового мосту паралельно існуючому головному транспортному, адже пропускна спроможність мостів – на грані колапсу – Ужгород нині має дуже високий показник так званої "автомобілізації" – 220 одиниць легкового транспорту на тисячу мешканців і відповідно чи не найвищу щільність транспорту в Україні. З пропозицій – й кілька естакад через залізницю, нова розв'язка на північному заході міста та розробка нової транспортної схеми в центрі із застосуванням одностороннього руху. Щодо доволі резонансної теми – потреби міста в аеропорті - фахівці "Діпроміста" наполягають: аеропорт в Ужгороді слід зберегти (принаймні, до появи в краї альтернативи для організації повітряного сполучення).

Проектанти наголошують: як щодо планування територій, так й інфраструктурних проектів розробляють і закладають Генплану максимальну кількість варіантів – для того, аби при втіленні конкретних програм місто мало вибір. Генеральний план – це стратегія, це комплексне бачення перспектив на найближчі 30 років. Затвердження Генплану (який, звісно, відтак передбачає розробку детальних планів)  – це перший крок до реалізації програм розвитку міста. Обговорення проекту триватимуть, пропозиції проектантів вивчатимуться детально, і наступна зустріч фахівців має відбутися вже за картами крупнішого масштабу, - інформує прес-служба міської ради.

06 квітня 2011р.

Теги: генплан, Ужгород, обговорення

Коментарі

анонім 2011-04-06 / 20:05:00
Нащо на таке не такий малий город четвертий міст??? Тоди треба і метро! Якщо власть незнає де списати люські гроші, то най ліпше построїть у городі туалети, бо як припече, то хоть под дерево ся пряч, а євро 2012 прийде..., де тоті засранці з Європи будуть нужду справляти? Под деревом, чи в корчи? вони так не можеть!!!!

НОВИНИ: Соціо

23:40
Спостерігати вагітність безоплатно можна у 23 медзакладах Закарпаття – НСЗУ
19:44
В парках Ужгорода відновили роботу частини атракціонів, зупинених після НП в мотузковому парку
18:54
/ 1
На війні полягли Олександр Костриця з Ракова і Олексій Тирпак з Тур'я Пасіки Тур'є-Реметівської громади
15:54
У Великому Раківці Білківської громади провели в останню дорогу Володимира Поповича
01:26
/ 2
У Руській Мокрій Усть-Чорнянської громади попрощалися з Генадієм Лісовенком, який вважався зниклим безвісти з вересня 2022 року
00:14
Оприлюднено графік літніх канікул в усіх школах Ужгорода
00:10
"Укрзалізниця" призначила на 1-2 червня "гірський шатл" зі Львова до Рахова
21:54
В Ужгороді проходить Всеукраїнський з’їзд серцево-судинних хірургів
21:22
/ 1
На Запоріжжі поліг Едуард Федор з Перечина
20:40
На румунський берег Тиси навпроти Великого Бичкова винесло 10-го з початку травня потопельника
19:45
/ 2
У п'ятницю на КПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" запрацює модернізований пасажирський напрямок
18:13
/ 5
В Ужгороді повертатимуть громаді стоянку для літаків в аеропорту, передану в приватну власність
14:36
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті влаштувалися на роботу 5 італійців, 5 румунів і 3 британці
11:29
Ляльковий театр та безкоштовна солодка вата: у "Світі Велетнів" відзначать День захисту дітей
10:58
/ 1
У Великому Раковці Білківської громади попрощаються з полеглим на війні з росією Володимиром Поповичем
21:10
/ 4
Закарпатська обласна станція переливання крові повідомила про "велику потребу в крові всіх груп Rh- для ЗСУ"
19:52
/ 1
На Донеччині поліг Юрій Бойчак з Розтоків Богданської громади
17:45
/ 1
На Харківщині поліг Андрій Малицький з Невицького Оноківської громади
16:01
У вівторок у Сасівці Неліпинської громади, що на Мукачівщині, прощатимуться з Віталієм Хомою
15:56
У Мукачеві відновлюють роботу роботу комунальні термальні басейни
20:31
У Ясіні на Рахівщині зареєстровано ще одну громаду ПЦУ
16:22
/ 2
Брати Рамачі і сербські руснаки
11:12
/ 1
Внаслідок ран, отриманих у бою, і після операцій, що тривали місяць, помер Олександр Трощак із Верхнього Коропця на Мукачівщині
11:27
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Василем Канайлом
20:55
/ 1
У Тисі виявили ще одного потопельника – закарпатця 1975 року народження
» Всі новини