Єдиний Центр з власної ініціативи запросив іноземних спостерігачів на вибои

Єдиний Центр звернувся до впливових міжнародних організацій, неурядових структур, дипломатичних представництв низки зарубіжних держав із проханням направити своїх представників для контролю за ходом виборів до місцевих органів влади в Україні. Про це сьогодні повідомив лідер політичної сили Ігор Попов.

Єдиний Центр з власної ініціативи запросив іноземних спостерігачів на вибои

За його словами, ініціатива запросити іноземних спостерігачів виходила саме від Єдиного Центру, оскільки партія вважає надзвичайно важливим неупереджений моніторинг перебігу виборчої кампанії, стану дотримання правових і демократичних норм, встановлення об'єктивних результатів голосування. "Ми переконані, що присутність делегацій від авторитетних міжнародних інституцій мала б забезпечити держава. Тому народні депутати України від Єдиного Центру офіційно звернулися до Президента Віктора Януковича із закликом зробити відповідне запрошення. Однак Банкова явно не поспішає із таким дипломатичним кроком, хоча виборча кампанія вже кілька днів як розпочалася. Тому наша партія взяла на себе цю місію, і офіційні листи-запрошення були розіслані".

У документі, зокрема, прогнозується "проблемна виборча кампанія" через досить напружену політичну ситуацію в країні, публічні звинувачення влади в обмеженні свободи слова та свободи зібрань. У зв'язку з тим наголошується, що присутність міжнародних спостерігачів завжди була корисною для неупередженої оцінки та запобігання порушенням. Тому Єдиний Центр звертається з проханням направити спостерігачів як для відстеження ходу голосування безпосередньо 31 жовтня, так і для моніторингу всієї кампанії, підрахунку голосів, підведення підсумків і розгляду виборчих спорів. Зі свого боку, партія висловлює готовність надати всю необхідну інформаційну підтримку.

Лист за підписом лідера Єдиного Центру І.Попова надіслано в посольства держав "великої вісімки" та країн, що межують із Україною. Адресатами послання також є такі міжнародні структури, як Європарламент, Парламентська Асамблея Ради Європи, Парламентська Асамблея та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Парламентська Асамблея НАТО, Міжпарламентська Асамблея країн-учасниць СНД, низка поважних неурядових організацій: Європейська мережа організацій, що спостерігають за виборами (ЕНЕМО), Міжнародна організація спостереження за виборами "CIS-ЕМО", Світовий конгрес українців, Фонд Конрада Аденауера, Міжнародний республіканський інститут, Український конгресовий комітет Америки та інші.

"Єдиний Центр сподівається, що його запрошення не залишиться поза увагою світових столиць. Адже це перші вибори, які будуть проводитися після повної зміни влади в Україні. Українське суспільство і світове співтовариство ще не впевнені, що нова влада здатна забезпечити чесні, відкриті вибори з рівними можливостями всіх учасників. Підтвердженням цього має стати прозорий, законний перебіг кампанії".

Додатковим аргументом на користь направлення спостерігачів І.Попов назвав той факт, що офіційний Київ зволікає із запрошенням від свого імені.  "Звісно, Єдиний Центр вітає запрошення іноземних спостерігачів Партією регіонів і її зацікавленість у проведенні виборів чесно і прозоро. Однак це зовсім не означає, що спостерігачів на вибори кличе Українська держава, оскільки міжнародним організаціям потрібне офіційне звернення від уповноважених державних органів. Навіть не ясно, кого саме запросила правляча партія – представників авторитетних структур, що мають досвід такої роботи, чи "кишенькових" спостерігачів". 

За словами І.Попова, Єдиний Центр як учасник виборів зацікавлений у якнайширшому контролі за виборами, що має запобігти можливим порушенням і фальсифікаціям. "Три останні виборчі кампанії проходили під пильним наглядом іноземних спостерігачів. Світ визнав їх демократичними, а результати – об'єктивними. Ми розраховуємо, що такими ж будуть і вибори 31 жовтня", - зазначив політик.

Прес-служба Єдиного Центру

14 вересня 2010р.

Теги: Єдиний Центр, вибори, спостерігачі

НОВИНИ: Різне

20:52
Крани та вентилі: основні відмінності
00:57
Уряд підтримав збільшення штрафів за джипінг у заповідниках у 50 разів
17:04
Як вибрати чоловічий смарт годинник на подарунок
16:19
Уряд майже вдвічі підвищив тариф на електроенергію для населення
05:33
/ 2
Опитування: Майже 50% жителів угорщини проти, аби ЄС надавав Україні будь-яку допомогу
05:12
Politico: Байден таємно дозволив Україні завдавати ударів по території росії американською зброєю
22:48
Професія мебляра: будуємо кар'єру з нуля
22:45
Добірка популярних моделей напівавтоматичних пральних машин
22:41
MacBook Air - чому це ідеальний вибір
23:03
Фіцо йде на поправку, але дуже повільно – його заступник
16:26
/ 1
угорщина блокує рішення для початку переговорів про вступ України до ЄС – ЗМІ
11:21
У Вилоку на Берегівщині через варіння їжі для худоби вигоріла літня кухня
20:19
Топ-5 особливостей Range Rover Velar, що роблять його унікальним
20:11
Практичність та комфорт: переваги використання Ford Puma
22:56
Зелений стиль: Bentley Bentayga Hybrid як символ вишуканості
15:35
Яку садову техніку потрібно мати вдома
15:31
Вибір матеріалу для конференц-крісла: Довговічність і комфорт
21:46
Де замовити футболки з логотипом?
21:35
Переваги та недоліки безпровідних навушників
12:24
Як вибрати шоколад на подарунок
12:21
Підбираємо ліжко-подіум у спальню: ключові параметри
11:44
Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
15:06
Фіцо після замаху у "стабільному, але важкому" стані
01:01
Набув чинності оновлений закон про мобілізацію
22:03
сійярто похвалився, що ветував у Раді Європи українську "формулу миру"
» Всі новини