За прикладом УУБА реформують усі духовні школи РПЦ та УПЦ?

17 - 18 червня у приміщенні Московської духовної академії, що розташована на території Свято-Троїцької Сергіївської Лаври (м. Сергіїв Посад, Росія), відбувся семінар для представників та нарада для ректорів духовних навчальних закладів Руської Православної Церкви та Української Православної Церкви з приводу майбутнього переходу на Болонську систему в духовній освіті.

За прикладом УУБА реформують усі духовні школи РПЦ та УПЦ?

Як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Ужгородської української богословської академії, на нараді від академії взяли участь проректор з богословської науково-дослідної роботи, доктор богослов’я, в.о. доцента ігумен Арсеній (Бочкарь) та уповноважений представник УУБА в Російській Федерації магістр богослов’я, ігумен Олександр (Глоба).

17 червня головним доповідачем на семінарі виступила професор Ольга Миколаївна Олейнікова, доктор педагогічних наук, директор Національного офісу програми Tempus у Росії, яка зазначила, що Україна займає в світі друге, після Іспанії, місце з реалізації переходу на Болонську систему. Під час семінару відбулося обговорення практичної сторони впровадження Болонського процесу в богословському освітньому просторі. Виступивши від імені УУБА, о. Арсеній відзначив досягнення духовно-навчально-наукового комплексу (ДННК) "Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина" у справі акредитації та ліцензування спеціальності "магістрів богослов’я, викладачів вищої школи" Міністерством освіти та науки України, які відбулися з ініціативи ректора академії професора, архімандрита Віктора (Бедь) з благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. Довідавшись про досягнення Української Православної Церкви у співпраці з Міністерством освіти та науки України, що реалізувалися на базі Ужгородської української богословської академії, Ольга Миколаївна високо оцінила їх та відзначила, що "від України треба вчитися", бо таких результатів у Російській Федерації поки що немає.

18 червня відбулося розширене засідання Навчального комітету Руської Православної Церкви, на якому були представники з усіх духовних навчальних закладів Росії, України, Білорусі, Молдови, Казахстану. Серед доповідачів, які представили можливі засоби переходу на Болонську систему освіти, були ректор Московської Православної духовної академії кандидат богослов’я, професор, архієпископ Євгеній та голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, ректор загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих Кирила і Мефодія доктор богослов’я, доктор філософії, доцент, митрополит Волоколамський Іларіон. Під час обговорення шляхів реалізації поставленої проблематики з української сторони, зокрема від Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, виступив доктор богослов’я, в.о. доцента ігумен Арсеній (Бочкарь), та Харківської духовної семінарії доктор богослов’я, в.о. доцента протоієрей Сергій Скубченко. У своєму виступі ігумен Арсеній зробив акцент на необхідності введення двоступеневої освіти (бакалавр та магістр), оскільки Болонська система не знає освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

За результатами роботи семінару та наради з’ясувалося, що станом на сьогодні перед усіма духовними школами стоїть питання про напрацювання шляхів упровадження міжнародних стандартів Болонського процесу в богословському освітньому просторі.

Наразі в усій системі Руської та Української Православних тільки Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія, з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира, впродовж восьми років впроваджує засади міжнародних освітніх стандартів у навчальному та науковому процесах. Реалізуючи основи розвитку освітніх засад ХХІ століття, в академії введено двоступеневу освітньо-кваліфікаційну систему підготовки фахівців із вищою духовною освітою – бакалаврів богослов’я, з терміном навчання чотири роки (базова вища духовна освіта), та магістрів богослов’я, з терміном навчання два роки (повна вища духовна освіта). Третім ступенем є докторантура, в якій на базі повної вищої духовної освіти (магістрів) проводиться підготовка наукових та науково-педагогічних богословських кадрів (з терміном навчання три роки) – докторів богослов’я, докторів філософії (в галузі науки) та докторантів богословських наук, докторів наук.

За прикладом Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія рекомендовано на семінарі й нараді в Москві  реформувати всі духовні школи УПЦ і РПЦ.
Підсумовуючи результати засідання вищезазначених семінару та наради, можна константувати, що всі духовні школи УПЦ та РПЦ впродовж короткого терміну (рік-два) буде реформовано з урахуванням міжнародних стандартів Болонського процесу в освітній галузі, прикладом реалізації якого в духовно-богословському просторі України є Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви.
 

24 червня 2010р.

Теги: УУБА, академія, Болонська система

Коментарі

pfr 2010-06-24 / 19:45:00
Російській церкві вже нічого не допоможе... Хіба люстрація кагебістів-ефесбістів, розпуск УПЦ МП і визнання Київського патріархату

НОВИНИ: Соціо

22:37
/ 2
У суботу у Верхніх Воротах на Мукачівщині зустрічатимуть полеглого Героя Івана Вотьканича
22:22
/ 1
"Щасливі діти" запрошують дітей із соціально вразливих родин в "УжТур"
20:57
/ 1
В Ужгороді сьогодні попрощалися із захисником Олегом Ващенком
16:39
/ 1
У Ясінянську громаду на Рахівщині надійшла звістка про загибель Ярослава Бузака, що вважався зниклим безвісти від січня 2023 року
11:06
/ 1
В Ужгороді в п'ятницю попрощаються з Олегом Ващенком
16:10
ТОП 10 вакансій: на Закарпатті є 46 вакансій водіїв і 53 – швачок
15:28
/ 1
У Міжгір’ї відкрили Алею Слави Героїв-Захисників
20:39
/ 4
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 3
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
19:14
/ 1
Угорський інститут з Берегова отримав дозвіл розробляти 3 родовища з термальною водою на Берегівщині
18:10
/ 2
У Великому Березному попрощаються з Мирославом Майдичем, який загинув ще в лютому
16:53
/ 9
Ромжа, Галич і церква в Ужку: розроблено герб правлячого єпископа МГКЄ Теодора Мацапули
22:28
/ 1
У Мукачеві попрощалися з полеглим Героєм Василем Улинцем
21:51
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Юрієм Кучериком
19:32
Після втручання БЕБ Ужгородська міськрада скасувала тендер з ремонту ліфта на 2,2 млн грн
14:43
Закарпатцю присудили сплатити "Закарпатгазу" 188 тис.грн через "підкручений" лічильник
13:41
"Укрзалізниця" скасовує пересадковий потяг Ужгород-Чернівці
23:56
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Романом Гапаком
20:50
У січні-березні поточного року на Закарпатті здали житла в експлуатацію на 30% більше, ніж торік
20:35
/ 2
Африканець намагався незаконно потрапити в Україну зі Словаччини "щоби полікуватися"
11:23
На війні з росією поліг Федір Янчик з Берегова
» Всі новини