Інвестиції течуть у Закарпаття — що приваблює інвесторів?

Європейський Союз знову розширився на схід. Для України це означає, що тепер вона межує з чотирма державами ЄС.

Інвестиції течуть у Закарпаття — що приваблює інвесторів?І хоча Україна сама ще дуже далеко від приєднання до союзу, завдяки розширенню торгівля та комерційна діяльність просто процвітає. Закарпаття має кордони з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею..

Цей регіон отримує зараз інвестиції на десятки мільйонів доларів.

У регіоні було створено понад 4 тисячі нових робочих місць і цей процес наразі не повинен сповільнюватися.

А ДЕ ЗРОБЛЕНА ЦЯ "ШКОДА"?

Можливо, на новому, сучасному машинобудівному заводі в західній Україні. На ньому щорічно виготовляють майже 20 тисяч автомобілів, зокрема Шкоди, Фольксвагени та Фіати.

Це завод фірми "Єврокар". Приблизно встановлено, що компанії, на кшталт Єврокар, інвестували понад 200 мільйонів доларів в Закарпаття за минулі кілька років. Навіть сама місцева газета "Вісті тижня", коли пише про інвестиції у регіоні, посилається на останнього лідера компартії Радянського Союзу Міхаїла Гарбачова, який казав, що "процес пішов".

Важливими складовими цього процесу працівник заводу Сергій Журавель називає:

"Заробляти достатньо для себе та для родини. І це не на короткий термін, це на довго. Можна будувати якусь перспективу, тому люди тут себе добре почувають."

Карпатські гори домінують у ландшафті в цьому регіоні. Закарпаття - загалом дуже красива, але й дуже бідна частина України. Зарплатня - одна з найнижчих в країні, але інвесторів найбільше приваблюває саме розміщення.

КОМУ ПОТРІБЕН ЗАКОРДОН...

В минулому молоді українці як Антонія Канчай, яка навчається на останньому курсі економічного факультету, намагались потрапити за кордон, дуже часто навіть нелегально, оскільки не було багато можливостей вдома.

В той таки час за неофіційною інформацією за межами України працюють від трьох до п"яти мільйонів українців. Ще в 2005 році міністерство закордонних справ повідомляло, що легально за кордоном працюють понад 56 тисяч українців. Таким чином більша частина перебуває за кордоном нелегально.

Але, як стверджує Антонія Канчай, зараз багато українців, зокрема мешканців закарпатської області хочуть залишатись вдома.

"Все менше людей виїжджають на роботу за кордон, тому що в регіон надходять нові інвестиції. Я думаю, що ситуація змінюється і змінюється на краще."

А ДЕ ВИГОТОВЛЕНА МОБІЛКА?

На західній Україні також почали виготовляти мобільні телефони. Американська компанія Jabel розпочала виробництво мобільних телефонів та деталей для комп"ютерів. Найближчим часом вона сподівається працевлаштовувати понад 5 тисяч людей. Цим процесом керує Філіп Костамел

"Ми впевнені в тому, що цей регіон може стати такою собі силіконовою долиною телекомунікацій у Європі. Інвестиції просто потечуть в Україну. І всі інвестори наразі спостерігають за досвідом нашої компанії в цій країні."

Таким чином тепер Україна сама повинна довести, що вона є привабливою державою для іноземних інвесторів. Тут на Закарпатті вже помітні позитивні зміни. Поряд з незграбними багатоповерхівками Радянської доби з"являється багато нових будинків.

На Закарпатті зараз працює майже 700 різних міжнародних компаній. Загалом, за даними Державного комітету статистики, за минулий рік об"єм іноземних інвестицій в українську економіку становив понад 5 мільярдів доларів, що вдвічі більше ніж у 2005. Але навіть така цифра є малою у порівнянні з рівнем інвестицій в її сусідів.
Гелен Фоукс, Бі-Бі-Сі, Київ.
18 січня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

01:25
Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення: що це означає
20:19
/ 1
Кабмін вніс до реєстру індустріальний парк "Тячів" площею площею понад 60 га
19:25
/ 1
Видобування солі на Закарпатті зупинилося з початку березня через конфлікт співвласників
17:49
Закарпатське вино офіційно отримало спеціальне географічне зазначення
17:41
/ 1
У І кварталі 2024 р. Закарпаття імпортувало товарів на $189 млн більше, ніж експортувало
11:34
Дозвіл на видобуток піску біля Ужгорода терміном на 20 років продали з аукціону за 4,5 млн грн
11:29
"Укргазвидобування" розвиватиме на Закарпатті генерацію електроенергії з газу та "розкриватиме" його геотермальний потенціал
13:36
Суд відкрив справу про банкрутство кондитерської фабрики "АВК" в Мукачеві
13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
» Всі новини