Чиновники та законодавці влаштували дітям голодомор через одне слово

З прилавків магазинів зникло харчування для малюків. Немовлята верещать, батьки розпачливо намагаються знайти, чим би замінити звичні суміші, а чиновники розводять руками: помилка очевидна, її обов'язково виправлять, а поки . треба дотримуватись закону! Ото якби наша влада так дотримувалась законодавства в усьому іншому!

Чиновники та законодавці влаштували дітям голодомор через одне слово

Наприкінці червня київська прокуратура раптом згадала, що у прийнятому ще в 2006 році (почав діяти з 1 січня 2007-го) законі про дитяче харчування, у ст.9 міститься заборона на "використання   у   виробництві   продуктів дитячого харчування м'яса механічного обвалювання, шкури свинячої, крохмалю харчового,  борошна пшеничного, гідратованих продуктів із сої та її похідних,  а також сумішей спецій та прянощів, до складу яких входять незареєстровані харчові добавки".

Вчепилися правоохоронці (так, ніби усі інші правові і кримінальні проблеми у державі вже вирішені) у крохмаль і пшеничне борошно. Хоча і Мінздоров’я уже визнало, що сталася помилка -- замість заборони використовувати ці складові під час виготовлення лише м’ясних продуктів, заборонили їх під час виробництва дитячого харчування взагалі. 2 червня цього року у Верховній Раді навіть зареєстровано законопроект, який має виправити помилку, проте 26 червня столична прокуратура опротестувала сертифікати відповідності на дитяче харчування, яке містить крохмал та пшеничне борошно  виробників Humana та Hipp, видані ДП "Укрметртестстандарт". Відтак дію сертифікатів призупинено, а виробники відкликали свою продукцію з магазинів.

    17 липня на прес-конференції у Києві представники п’яти провідних виробників продуктів дитячого харчування (HiPP, Nestle, Humana, Semper та Hame) спільно з провідними експертами Міністерства охорони здоров’я пояснили, що під загрозою заборони може опинитись до 60% асортименту дитячого харчування українських та міжнародних виробників. Збитки галузі становитимуть десятки мільйонів гривень, а державний бюджет лише від вилучення продукції компанії HiPP, ринкова частка якої становить 11%, недоотримуватиме податків на 500 тисяч гривень щомісяця.

 Законодавче непорозуміння може призвести до вилучення до 60% асортименту дитячих продуктів, якщо у їхньому складі зазначені необхідні для повноцінного раціону малюка харчовий крохмаль та пшеничне борошно. У нашій країні понад 40% немовлят знаходяться на штучному вигодовуванні і майже 80% дітей віком від 6 місяців до трьох років споживають продукти дитячого харчування як основний раціон, а це понад 1 мільйон малюків.

 За орієнтовними підрахунками фахівців, об'єм всього ринку дитячого харчування України в 2009 році становитиме 800 млн. грн., а його ємність - 1,4 млн т. 75% дитячого харчування становить імпортна продукція, і лише 25% - продукція вітчизняних виробників.

Компанії – виробники дитячого харчування наголосили, що це призведе до трьох проблем: суспільної – батьки не зможуть придбати харчі для дітей, галузевої -- зменшення кількості робочих місць і міжнародної – конфлікту із законодавством ЄС – такої заборони немає ніде у світі.

Зрештою, це взагалі абсурдно, бо закон про дитяче харчування стосується дітей до трьох років. Отож, за логікою, їм не можна давати ані хліба, ані картоплі і супів, які містять картоплю.

Неабияк зачепила ця проблема і Закарпаття – саме в нашій області, в селі Кібляри, знаходиться завод "Хіпп-Ужгород". Безробіттям його працівникам черговий "маразм" від чиновників не загрожує, бо тут виготовляють трав’яні чаї для малят, проте фірма є також дистриб’ютором дитячого харчування марки "Хіпп" на всю Україну, тому зараз терпить значні фінансові збитки.

Менеджер Наталія Панкова розповіла "СЗ "Паланку", що у них просто "розривається" телефон – мами, які залишились без звичних сумішей, у розпачі чим годувати дітей. А буде ж іще гірше, якщо руки чиновників дійдуть і до вилучення сертифікатів на реалізацію дитячих консерв,  печива.

Кожна мама добре знає, як важко підібрати будь-яке харчування для маленької крихітки. Новий продукт слід вводити в раціон по краплині чи по ложці, уважно слідкуючи, якою буде реакція дитячого організму. Деякі діти навідріз відмовляються від якоїсь їжі тільки тому, що вона їм не смакує. Та найчастіше виникають розлади кошково-шлункового тракту, висипання на тілі. При тому, що у малят дуже важко визначити  -- чому вони плачуть і чи саме їжа викликала ту чи іншу реакцію.

Скажімо, ужгородка Наталя, каже, що тільки-но почула по телебаченню новини про дитячі харчі, одразу кинулася в магазини, аби "запастися" поки ще було що купувати. Хоча суміші далеко не дешеві і купувати їх "про запас", як колись у дев’яності і дорого, і ми вже давно відвикли.

Інша мама, котра не встигла придбати штучно створений дефіцит, просто не добирає слів – довго підбирала суміш, яка дитині підходить найбільше, а тепер плаче, так само як її немовля: звичайні каші на коров’ячому молоці дитині варити ще зарано, їжа вітчизняних виробників викликає у малюка запори; дитина хоче їсти, а не чекати, поки мама, давши трішечки нового харчу чекає, якою буде реакція.

Найпарадоксальніше що…, як свідчить давня приказка, дорога до пекла вимощена благими намірами – усе зроблено ніби задля захисту дітей, а по суті, калічить їхнє здоров’я.

 "Не для преси" знаючі люди розповідають, що, можливо закон приймався "не просто так" -- у продукції вітчизняних виробників присутні ті ж компоненти, але вони інакше називаються – не крохмаль, а картопляна мука або якимось мудрим словом, похідним від хімічного складу; не пшеничне борошно, а манні крупи. І нікому не важливо, що це те ж саме – написано інакше, отже можна, користуючись формальною зачіпкою, посунути з ринку імпортних конкурентів заради власних бізнес-інтересів.

Що ж до того, що чому раптом, прокуратура, та ще й столична, через майже два з половиною роки "прокинулася" і це дало наслідки для всієї держави, пояснення ще… цинічніше. Ходять чутки, що до керівників представництв цих іноземних компаній навідались "добрі люди", які нагадали, що в державі вибори і криза, тому треба допомогти. Діставши ж одкоша, дали команду "фас". В наших реаліях це більш ніж імовірно. Цим можна пояснити і те, що ніхто з вищих чинів держави не зупинив ретивих правоохоронців, бодай "підвісивши" ситуацію якимось тимчасовим розумним компромісним рішенням, поки абсурд не виправлять народні депутати. А вони, як відомо, навіть збираючись на позачергову сесію наприкінці липня, з 2 червня не знайшли часу проголосувати поправку, яка б… буквально нагодувала дітей усієї країни. Навряд, чи і в новому політичному сезоні у передвиборчій гарячці "народні обранці" швидко виправлять ситуацію.

До чого це призведе? Насамперед до чергового спалаху палкої "любові" до влади сотень тисяч українських мам і тат, а заодно і всіх їхніх родичів та знайомих. А ще до різкого посилення "прагнення" іноземних партнерів працювати з Україною, де думають, що світові виробники будуть підлагоджувати своє масове конвеєрне виробництво під абсурдні українські закони. Наприкінці березня 2005-го вітчизняна влада вже дала провідним світовим виробникам ляпаса, за одну ніч скасувавши закони про спеціальні економічні зони та території пріоритетного розвитку, відтак глумилася "помаленьку і трішки", зате перманентно.

Ну а діти… попит породжує пропозицію. І принаймні закарпатці вже подалися по дитячі харчі у сусідні країни ЄС. Дитяче харчування знайдеться на наших численних ринках, "з- під поли". Таким чином підніматимемо економіку інших держав і ризикуватимемо власними дітьми. А ще – вкотре з гіркотою переконаємося: куди не ступи, обов’язково опинишся в …

Лариса Подоляк, "Старий Замок "Паланок"
30 липня 2009р.

Теги: дитяче харчування, крохмаль, пшеничне борошно, закон, "Хіпп-Ужгород"

НОВИНИ: Кримінал

16:14
Рецидивіста з Луганщини, який у Довгому через ревнощі п'яним зарізав співмешканку, взяли під варту без застави
23:29
На Берегівщині 7 "ухилянтів" з човнами, пошкодивши загородження, намагалися форсувати Тису в напрямку Угорщини
22:27
На Закарпатті двох шахраїв з Дніпра затримали на спробі заволодіти рекреаційними землями в Ясіні на Рахівщині
17:40
За "п'яне" вбивство співмешканки чоловіка з Кривої на Тячівщині засудили до 10 років ув’язнення
02:11
Розслідування загибелі військових 128-ї бригади на Запоріжжі триває за фактами держзради і недбалого ставлення до військової служби
23:20
/ 1
У Києві затримали організатора викритого ще в лютому "рецидивістського" ОЗУ з переправки "ухилянтів" в Румунію
22:22
Двоє байкерів з Чехії, подорожуючи Румунією, "заблукали" на закарпатську Рахівщину
19:43
/ 1
В Ужгороді психічнохворий чоловік повідомив про "замінування" банку
15:16
/ 1
На Закарпатті четверо "ухилянтів" з двома дитячими надувними колами планували перепливти Тису в Румунію
18:48
Жителя Дийди на Берегівщині повторно затримали на спробі переправлення "ухилянтів" через кордон
17:57
У 32-річного мешканця Довгого вилучили канабісу на 750 тис. грн і саджанці марихуани
16:11
/ 12
Переправник, який за хабар домовлявся з прикордонником про "вікно" для "ухилянтів" і дезертира, є інспектором нацпарку
14:58
На Закарпатті двоє переправників "ухилянтів" намагалися за $6 000 "домовитись" з прикордонником
11:12
У Сваляві чоловіка затримали на продажі гранати та набоїв до автомата
19:07
/ 1
У Львові закарпатцеві за переправлення "ухилянта" присудили 5 років тюрми замість 2-х "іспитових" від Тячівського суду
17:18
В українців, затриманих в Румунії за напад на українського прикордонника, був при собі відібраний в нього пістолет
14:33
Справу раніше судимої уродженки Рівненщини, яка за $25 тис. продала в Мукачеві 2,5 кг ртуті, передали до суду
13:30
На Рахівщині діти в лісі знайшли пораненого чоловіка, якого підстрелив односелець
17:23
23-річна закарпатка, представляючись представником служби безпеки банку, ошукала щонайменше трьох потерпілих
16:12
Справу по керівництву Карпатського біосферного заповідника, яке завдало збитків бюджету на 6,2 млн грн, направлено до суду
15:53
/ 2
Поліція знайшла водія, який в Ужгороді збив велосипедиста і втік
22:36
/ 12
У Румунії затримали двох українців, які на Закарпатті напали на прикордонника, відібрали пістолет і втекли через кордон
13:58
На Тячівщині зранку затримали авто осіб, що переправляли сигарети до Румунії безпілотником
18:38
У Руській Мокрій на Тячівщині "безправна" 17-річна водійка Volkswagen-а смертельно травмувала 13-річну дівчинку
17:00
/ 7
На Рахівщині двоє чоловіків відібрали у прикордонника пістолет і втекли в Румунію
» Всі новини