На Закарпатті відкрито індивідуальне полювання на дикого кабана

Ми — на околиці закарпатського міста Виноградова, на березі швидкоплинної ріки Тиси. На човні в супроводі групи мисливців потрапляю на один з острівців.

На Закарпатті відкрито індивідуальне полювання на дикого кабана«Молоді зарослі прямо кишать кабанами! — загадково посміхаючись, розповідає голова Виноградівської райради УТМР Степан Попович. — Цей острівець — улюблене місце «ікластих». Майже на кожному кроці, бачу, — купальні. Болото ще не вкрилось кригою. Утім, багнюку свиня завжди знайде. Ось і жирує кабанисько. На землі — безліч кабанячих слідів. На деревах — залишки чорної шерсті. Кабаняче лігво, виходить, поруч.

«По номерах!» — лунає наказ Першими побігли четверо загінчиків. Одинадцять мисливців розташовуються один від одного по «номерах» на відстані 50 метрів. Я залишаюсь зі стрільцями. У мисливців — гладкоствольні рушниці. Набої — тільки кулі. Відстань стрільби — 25-30 метрів.

«Стадо — на протилежному боці острова! — отримуємо інформацію по мобілці. — Починаємо загін!». На вогневому рубежі — повна готовність. «Добудемо — добре, ні — доведеться на Новий рік ласувати свійською свининою! — пошепки розповідає Володимир Машура, заступник начальника Закарпатського обласного лісового управлшня з питань мисливства та охорони лісу, бувалий
мисливець. — Але зате, скільки адреналіну від пережитого!». І він правий. Адже у звіра більше шансів піти цілим, аніж мисливцям його вполювати. Адже кабан — надто хитра звірюка. Він ніколи не вийде таи, де його очікують.

Та поки зі "свинячого" фронту — жодних вістей! І Володимир Машура давай оповідати «кабанячі» історії. Це було кілька років тому в Усть-Чорнянському лісокомбінаті. У горах сніг — по пояс.

Одного ранку до місцевого мисливствознавця на подвір'я завітав кабанисько під сто кіло! Господар вийшов, кабан — жодної реакції. Добряче підгодувавши тварюку, господар із кабаном затоваришували. «Ну, та хай собі хрюкає!» — вирішив мисливствознавець.

Одного разу до нього завітали журналісти обласної газети й забажали сфотографувати того кабана. «Стривайте, — каже господар, — я його з руки пригощатиму жолудями, тоді й клацнете!». Гаразд. Фотокор приготувався до зйомки, як до нього знову звернувся господар: «А якщо верхи на кабаниськові? Ото буде класна фотка!». Верхи так верхи, яка різниця, і господар вилізає на кабана! Ну, знаєте, цієї вже нахабності тварина не знесла. Ображений кабанисько перекидає господаря й наносить йому на тілі аж... 27 ран! А могло бути й гірше. Ось що таке зневажливість до ікластого друга.

Інший випадок стався на полюванні на Перечинщині. Загінчики вигнали кабана прямо на одного зі стрільців. А довкруги — великий сніг. Відступати нікуди! Й стрілець промахується. Сікач з іклами — на нього й перекидає його, наче геній дзюдо, через себе!

Кабан — один із тих мисливських видів, який на Закарпатті — в оптимальній щільності. Він легко відтворюється. Тому необхідно регулювати його чисельність. Інакше на полях не потрібні будуть комбайни: урожай збиратимуть кабани! Особливо кишать цим звіром Виноградівщина, Берегівщина та Іршавщина. Цього року на відстріл виділено ліцензій на 49 голів кабана. Суворо заборонений відстріл самок, переярків.

«Сікач біжить на вас!» — лунає команда по мобілці. І, справді, на нас мчалась рийка з гострими іклами. О, батечку! Пролунав постріл. Усі перезирнулись. У сікача поцілив Михайло. Це — його перша здобич. За традицією, мисливці виламують прутики й легесенько оперіщують щасливчика. Ще б пак. Йому поталанило уполювати «першого» кабана у цьому сезоні! Отже, перше хрещення відбулось. А потім була ватра, свіжатина. Під дзвін келихів та мисливських оповідок мені ще довго ввижалось ікласте страхіття...
Іван ЖИРОШ, "Вісті Ужгородщини"
11 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:40
Спостерігати вагітність безоплатно можна у 23 медзакладах Закарпаття – НСЗУ
19:44
В парках Ужгорода відновили роботу частини атракціонів, зупинених після НП в мотузковому парку
18:54
/ 1
На війні полягли Олександр Костриця з Ракова і Олексій Тирпак з Тур'я Пасіки Тур'є-Реметівської громади
15:54
У Великому Раківці Білківської громади провели в останню дорогу Володимира Поповича
01:26
/ 2
У Руській Мокрій Усть-Чорнянської громади попрощалися з Генадієм Лісовенком, який вважався зниклим безвісти з вересня 2022 року
00:14
Оприлюднено графік літніх канікул в усіх школах Ужгорода
00:10
"Укрзалізниця" призначила на 1-2 червня "гірський шатл" зі Львова до Рахова
21:54
В Ужгороді проходить Всеукраїнський з’їзд серцево-судинних хірургів
21:22
/ 1
На Запоріжжі поліг Едуард Федор з Перечина
20:40
На румунський берег Тиси навпроти Великого Бичкова винесло 10-го з початку травня потопельника
19:45
/ 2
У п'ятницю на КПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" запрацює модернізований пасажирський напрямок
18:13
/ 5
В Ужгороді повертатимуть громаді стоянку для літаків в аеропорту, передану в приватну власність
14:36
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті влаштувалися на роботу 5 італійців, 5 румунів і 3 британці
11:29
Ляльковий театр та безкоштовна солодка вата: у "Світі Велетнів" відзначать День захисту дітей
10:58
/ 1
У Великому Раковці Білківської громади попрощаються з полеглим на війні з росією Володимиром Поповичем
21:10
/ 4
Закарпатська обласна станція переливання крові повідомила про "велику потребу в крові всіх груп Rh- для ЗСУ"
19:52
/ 1
На Донеччині поліг Юрій Бойчак з Розтоків Богданської громади
17:45
/ 1
На Харківщині поліг Андрій Малицький з Невицького Оноківської громади
16:01
У вівторок у Сасівці Неліпинської громади, що на Мукачівщині, прощатимуться з Віталієм Хомою
15:56
У Мукачеві відновлюють роботу роботу комунальні термальні басейни
20:31
У Ясіні на Рахівщині зареєстровано ще одну громаду ПЦУ
16:22
/ 2
Брати Рамачі і сербські руснаки
11:12
/ 1
Внаслідок ран, отриманих у бою, і після операцій, що тривали місяць, помер Олександр Трощак із Верхнього Коропця на Мукачівщині
11:27
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Василем Канайлом
20:55
/ 1
У Тисі виявили ще одного потопельника – закарпатця 1975 року народження
» Всі новини