Закарпаття: Життя прожити – не поле перейти

17-18 березня ц.р. голова облради Михайло Кічковський провів прийом громадян з особистих питань у селах Верхньому Студеному Міжгірського та у Верхніх Воротах Воловецького районів.

Життя прожити – не поле перейти. . Тим більше в кризові часи
Життя прожити – не поле перейти. . Тим більше в кризові часи

На прийомах побувало більше, ніж півсотні людей. Основні проблеми, які привели горян до Михайла Кічковського, стосувались працевлаштування, позаяк багато з них через економічну кризу опинилося без роботи, а, отже, без засобів на прожиття, банківських валютних кредитів, які люди взяли, коли курс долара був 4,5 грн., а тепер доводиться платити за долар ще раз так, поліпшення житлових умов, соціального захисту ветеранів, сиріт та багатодітних сімей, вирішення земельних спорів, надання матеріальної допомоги тощо. Більшість із них голова облради вирішував, як мовиться, на ходу. Щодо складніших направив клопотання у відповідні районні та обласні інстанції.

     Приміром, Марія Кондрич – одинока жінка, пенсія –найнижча, а щодень – то ближче до весняних польових робіт, які, як казала вона, коштують сьогодні дорого.

     Ганна Бедь із болем розповідала про свою земельну проблему. Михайло Михайлович, поспілкувавшись з сільським головою та розібравшись у ситуації заявниці, запевнив жінку: питання вирішуватиметься послідовно.

     Ганна Совбан виховує 10 дітей шкільного і дошкільного віку. Ціни на продукти та одяг – високі, а з коштами сутужно.

     Михайло Штелень страждає на цукровий діабет. Хотів би оздоровитись, аби зустріти Великодну паску повносилим. Голова облради посприяв щодо придбання апарату для вимірювання вмісту цукру у крові та лікування в стаціонарі місцевої лікарні.

     Інші заявниці , а це – Гафія Блага, Ганна Фединишинець, Людмила Ігнатьо до голови облради із спільною проблемою: вони донині не можуть отримати свої законні 1000 грн. заощаджень, які повертає Ощадбанк вкладникам. М.Кічковський зателефонував керівництву районного відділення Ощадбанку, а затим – і обласного, щоб з’ясувати реальний стан справ. Після короткої розмови, банкіри запевнили, що питання скаржників буде вирішено позитивно.

     Марія Шутка у розпачі. Виростила двох дітей. По всякому було, але старалася привити їм повагу до інших та любов до рідних. Але життя прожити – не поле перейти. Сьогодні сама виховує двох онуків. Так сталося. То ж немає жінка на старості спокою. Допоможіть, – благала вона. Михайло Михайлович допоміг коштами на потреби сім’ї, бо ж дітям потрібне повноцінне харчування, та дав доручення відповідним службам розібратись щодо опікунства.

     Відтак, Михайло Кічковський разом із Нижньостуденівським сільським головою Василем Славцем відвідав у Верхньому і Нижньому Студеному два дитсадки, де тривають будівельні роботи, які згодом стануть другою домівкою для двох груп, де в кожній перебуватиме по 20 хлопчиків і дівчаток. Одній групі голова облради пообіцяв найближчим часом умеблювати спальні кімнати, іншій – завезти холодильник.

     У Верхніх Воротах, де сільським головою Микола Волошин, люди традиційно порушували в основному питання матеріальної допомоги на лікування дітей, працевлаштування синів і доньок і, звісно, вирішення земельних спорів тощо. Михайло Михайлович на підставі медичних документів надав матеріальну допомогу на оздоровлення та соціальний захист. Серед них – Людмилі Хміль, на утриманні якої троє дітей, Марії Сербін, яка виховує 11 дітей та ін.

     Ганна Малярчинець прийшла у тяжкому горі. Її донька загинула в Чехії. Сьогодні згорьована мати прагне одного: забрати додому всі посмертні документи. Михайло Михайлович тут же ж зателефонував депутату облради, представнику МЗС України в Закарпатській області Галині Гороховській і попросив допомогти жінці.
     За результатами прийому громадян з особистих питань голова облради направив низку доручень у відповідні управління та служби виконавчої влади області.

     Сьогодні М.Кічковський взяв участь у нараді –семінарі сільських та селищних голів Міжгірщини. Йшлося про роботу із зверненнями громадян на місцях. Адже, як показує досвід, чимало проблем можна вирішити силами місцевої влади. Часто проблемні питання ведуть людей на прийом через незнання чинного законодавства. Та попри все радує те, що останнім часом люди звертаються не лише проханнями, а й з слушними ідеями, пропонують впроваджувати на теренах краю інноваційні проекти.

     Водночас, – підкреслив голова облради, звертаючись до учасників заходу, – сьогодення виносить на порядок денний низку й інших життєво важливих питань. Серед таких – необхідність проведення робіт з благоустрою населених пунктів, територій бюджетних установ та прибудинкових територій, сільських цвинтарів. На виконання розпорядження голови ОДА (№63 від 26.02.2009 р.) „Про благоустрій населених пунктів та встановлення Єдиного санітарного дня з очищення території області“, яким встановлено Єдиний санітарний день – п’ятниця, місцеві влади повинні активно використовувати громадські роботи.

     Необхідно також налагодити дієву системи збору та транспортування побутових відходів, відведення місць їх захоронення. З приходом весни, як правило, відбувається загострення земельних конфліктів. Тому слід уважно, відповідно до чинного законодавства, розглядати вказану категорію питань.

     Також належить звернути увагу на відповідність фінансової документації та, зокрема, відповідність протоколів постійних комісій рад, які погоджують розподіл бюджетних коштів, наявність відповідних договорів, актів виконаних робіт та ін..

     І ще одне. На відміну від минулих років, цьогоріч Законом України „Про Державний бюджет України“ не передбачено коштів на соціально-економічний розвиток регіонів. Область надала пропозиції Верховній Раді щодо внесення змін до бюджету, якими просить передбачити кошти на завершення перехідних об’єктів, в т. ч. і в Міжгірському районі.

     Йшлося на нараді-семінарі про земельні питання, що є надзвичайно актуальними сьогодні, поліпшення соціальних умов, зручності у побуті, нові можливості підвищення рівня життя, про безробітних горян і співвітчизників, які повернулися із закордонних заробітків. Як використати досвід останніх і ціле направити на потреби самоврядних територій? – питання, яке потребує попереднього спілкування з людьми та прийняття відповідного рішення.

     І не забувати про декларування доходів посадових осіб. Це – важливо.

     – Давайте спільно вибиратись з кола проблем, – підсумував М.Кічковський, – в якому опинились заклади освіти, медицини, культури, давайте разом турбуватись про подолання кризи, забезпечення добробуту жителів територіальних громад. Заради гідного майбутнього нашої України.

Анна Романенчук, Закарпатська обласна рада
19 березня 2009р.

Теги: Міжгір’я, Воловець, прийом громадян, Михайло Кічковський

НОВИНИ: Соціо

22:37
/ 2
У суботу у Верхніх Воротах на Мукачівщині зустрічатимуть полеглого Героя Івана Вотьканича
22:22
/ 1
"Щасливі діти" запрошують дітей із соціально вразливих родин в "УжТур"
20:57
/ 1
В Ужгороді сьогодні попрощалися із захисником Олегом Ващенком
16:39
/ 1
У Ясінянську громаду на Рахівщині надійшла звістка про загибель Ярослава Бузака, що вважався зниклим безвісти від січня 2023 року
11:06
/ 1
В Ужгороді в п'ятницю попрощаються з Олегом Ващенком
16:10
ТОП 10 вакансій: на Закарпатті є 46 вакансій водіїв і 53 – швачок
15:28
/ 1
У Міжгір’ї відкрили Алею Слави Героїв-Захисників
20:39
/ 4
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 3
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
19:14
/ 1
Угорський інститут з Берегова отримав дозвіл розробляти 3 родовища з термальною водою на Берегівщині
18:10
/ 2
У Великому Березному попрощаються з Мирославом Майдичем, який загинув ще в лютому
16:53
/ 9
Ромжа, Галич і церква в Ужку: розроблено герб правлячого єпископа МГКЄ Теодора Мацапули
22:28
/ 1
У Мукачеві попрощалися з полеглим Героєм Василем Улинцем
21:51
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Юрієм Кучериком
19:32
Після втручання БЕБ Ужгородська міськрада скасувала тендер з ремонту ліфта на 2,2 млн грн
14:43
Закарпатцю присудили сплатити "Закарпатгазу" 188 тис.грн через "підкручений" лічильник
13:41
"Укрзалізниця" скасовує пересадковий потяг Ужгород-Чернівці
23:56
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Романом Гапаком
20:50
У січні-березні поточного року на Закарпатті здали житла в експлуатацію на 30% більше, ніж торік
20:35
/ 2
Африканець намагався незаконно потрапити в Україну зі Словаччини "щоби полікуватися"
11:23
На війні з росією поліг Федір Янчик з Берегова
» Всі новини