ЄС: Примусові депортації та вибіркова імміграція

Попри заяви європейських лідерів про посилення контролю на кордонах Євросоюзу, кількість мігрантів та шукачів притулку не зменшується. Ба, навіть навпаки. У депортаційних таборах та центрах, створених для тих, хто очікує рішення, все частіше бракує місця. Тим часом, у Бельгії місцеве населення влаштовує акції протесту на підтримку нелегальних мігрантів.Упродовж вихідних входи й виходи одного з депортаційних таборів, що поблизу міста Льєжа, були заблоковані людьми, прикутими ланцюгами. Спільні зусилля бельгійців та сусідів-голландців були направлені проти примусових депортацій.

ЄС: Примусові депортації та вибіркова імміграція

Тільки за останню ніч залізнична поліція затримала 38 мігрантів, що без документів чи віз намагалися потрапити до Бельгії. Більшість із них – громадяни північноафриканських держав: Тунісу, Марокко, Алжиру та інших. Чимало шукачів притулку чи так званих економічних мігрантів прибувають із Балкан, Близького Сходу чи Афганістану.
Щодня з Бельгії депортують тих, хто незаконно потрапив на її територію, проте у центрах для іноземців все частіше бракує місця. Доходить навіть до своєрідної конкуренції між місцевими бездомними та шукачами притулку з-за кордону. Державні органи, з огляду на переповнені табори, звертаються по допомогу до центрів для місцевих безпритульних.
Система закритих (або депортаційних) та відкритих (ініційованих організацією «Червоний хрест») таборів не може впоратися із навалою прохачів притулку з різних країн та континентів. «Наша першочергова місія – це допомога тим, котрі не мають даху над головою. До цього додалася ще й турбота про іноземних мігрантів, на яку ми не отримуємо ні субсидій, ні додаткових місць», – нарікає Себастьян Ванденбрук, голова одного з брюссельських центрів для безпритульних під назвою «Наріжний камінь».
Приковані до огорожі з колючим дротом
Проте в кожній країні ЄС існують організації, що протестують проти примусового вивезення нелегалів до країн їхнього походження. У Бельгії упродовж вихідних пройшла акція протесту проти примусових депортацій. Зібравшись під воротами одного із закритих таборів поблизу міста Льєжа, маніфестанти прикували себе до огорожі і заблокували входи й виходи табору.
Спільна акція бельгійців та сусідів-голландців зчинила багато галасу: поліція й пожежники стежили за маніфестантами, котрі перегукувалися із тими, хто був по той бік ґратів.
Під свист і розмахування плакатами «Ганьба депортаційним таборам!» голова «Колективу спротиву насильницьким депортаціям» Франс Арет пояснила: «Ідея маніфестації така: вкласти палицю в колеса депортаційної машини і заблокувати її  хоча б на один день».
Франс Арет зазначає, що три роки поспіль, попри маніфестації та голодні страйки, місцеві політики ігнорують проблеми нелегальних мігрантів. «Це нас змушує вдаватися до акцій громадянської непокори: блокувати роботу закритих центрів та чинити перешкоди насильницьким депортаціям», – каже вона.
Боротьба зі псевдобіженцями
Все це відбувається в час, коли Європа намагається створити єдину систему надання притулку та координації потоків мігрантів. Ініційована Францією система вибіркової міграції передбачає відбір та надання права перебування й роботи тільки висококваліфікованим працівникам. З іншого боку, при спробах перекрити шляхи нелегальної міграції створюється єдина система контролю, посилюється охорона зовнішніх кордонів ЄС.
Система надання притулку іноземним мігрантам теж буде суттєво змінена і адаптована для всіх країн-членів ЄС.
Віце-президент Єврокомісії Жак Барро наголосив: «Ми маємо об'єднати європейців навколо однієї спільної системи надання притулку. Весною 2009 року ми змінимо директиву щодо процедури притулку і його критеріїв. Ми створимо також Європейське бюро підтримки».
Європейське бюро підтримки матиме на меті врівноважувати фінансові витрати між країнами з різним рівнем міграційних навантажень. На недоліках старої системи погріли руки чимало псевдобіженців, заявляють фахівці з європейської міграції. Багато іноземців, що втікали від «неіснуючих проблем» у їхніх країнах, і донині користуються щедротами соціальної системи Євросоюзу.

"Радіо Свобода"
28 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

11:15
У Берегові затримали 4-х організаторів конфлікту в місцевому таборі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 5
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
23:08
/ 5
АРМА продало Maybach Медведчука та його квадроцикли та баггі з дачі на Закарпатті
21:02
/ 6
У голови АМУ Кириленка, якому повідомили про підозру, виявили ще дві квартири в Ужгороді
11:52
/ 2
На закарпатcькій Берегівщині викрили чергового проросійського інтернет-агітатора
23:50
/ 4
"АдвоКАТИ" Медведчука, серед яких і закарпатка Темнохудова, досі займають ключові посади у системі української адвокатури – Bihus.Info
17:47
/ 1
Закарпаття відвідала посол США в Україні
13:31
/ 3
СБУ викрила закарпатця, який закликав відмовитися від частини українських територій та виправдовував збройну агресію рф
13:22
/ 6
На Закарпатті викрили уродженку Луганщини, яка в "Однокласниках" називала українців "голодранцями" на "історичній руській землі"
18:40
/ 4
На Закарпатті викрили чергову прихильницю "русского міра", яка в соцмережах виправдовувала війну рф проти України
11:28
/ 1
Радіо Свобода: угорщина чи Україна? Як живуть і говорять на Закарпатті
21:14
/ 3
Bihus.Info: Закарпатський "слуга народу" Жупанин пропустив засідання Ради через "навчання" у Лондоні
11:15
/ 5
Головний опонент орбана Мадяр відвідає Закарпаття і зустрінеться з угорською меншиною
20:54
/ 8
Закарпаття: ментальна війна
16:27
/ 24
Ужгородський депутат-хабарник Мирослав Горват при річній зарплаті в 326 тис. грн задекларував нові будинок і два авто
» Всі новини