Тимошенко пустила бізнесменів попастися на руїнах

Між популістськими обіцянками, Юлія Володимирівна інколи робить і дії. Теж популістські. Днями Кабінет Міністрів своєю постановою спростив процедуру надання дозволів на геологічне вивчення й видобуток копалин, придатних для використання як будівельні матеріали, з ділянок надр у межах Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської й Чернівецької областей. Для ліквідації наслідків паводка.

Таким чином, Кабмін вніс доповнення до "Порядку надання в 2008 році спеціальних дозволів на користування надрами". Зокрема доповнив пункт 7 порядку, яким передбачаються випадки надання дозволу без попереднього аукціону.
Цю постанову прийнято у рамках відбудовних робіт у західних регіонах. Нагадаємо 23-28 липня Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька й Вінницька області постраждали від паводка. Відповідні території оголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації.
Ще на початку квітня Уряд Тимошенко прийняв розпорядження, згідно з яким всі землі, не призначені для індивідуального сільського господарства, мають виділятися шляхом аукціонів. Тоді президент Віктор Ющенко, традиційно став проти цього розпорядження, але все ж воно почало діяти.
А в більшості згаданих областей подібні порядки, прийняті місцевими радами, діяли іще раніше. І тамтешні бізнесмени просто "зголодніли" за шаровою землею. Тим більше, що в багатьох із них БЮТ входить до коаліцій у місцевих радах.
І от уряд в цьому питанні частково переймає погляди Секретаріату, який, зокрема, і критикував постанову за непрописаність процедури видачі землі під видобуток копалин.
Цікава виходить штука: Тимошенко полегшує розбазарювання українських надр. А вже якщо бізнесмен толковий, то він знайде не один спосіб отримати зиск з тимчасового "володіння" цінною часткою землі.
"В даному випадку все робиться в авральному режимі, перевірки КРУ будуть вже пізніше, і то не факт, що вони зможуть дійти в кожне село, і на кожну точку видобутку", - стверджує Марія Колесник, начальник аналітичного відділу консалтингового агентства "ААА".
Вона зазначає, що "Надра України" все ж таки більш-менш контролюють видачу ділянок. "Якщо видача землі буде надаватися безпосередньо сільськими радами, то ви розумієте, який буде контроль", - каже експерт.
ЇЇ слова підтверджує старший науковий співробітник Інституту держави і права НАНУ Павло Кулинич: "Обов'язково будуть порушення і зловживання. Наприклад, договір про надання землі може бути виданий на рік, а виробка корисних копалин буде продовжуватися 10, і цього "ніхто" не буде помічати. І скоріш за все цим "ніким" буде або голова сільради, або районний голова, що не проти отримати зайву копійку", - впевнений експерт.
Він також не виключає, що й саме розподілення бізнесменам надр буде залежати від рівня наближеності до місцевої чи державної влади.
"Також, скоріш за все, багато фірм будуть працювати в цій ситуації через підставних юридичних осіб. Щоб у певний момент зникнути і не заплатити податків. І це все через банальну нехватку людей в контрольних бригадах КРУ", - говорить Марія Колесник.
Відтак, невідомо, кому обрана стратегія допоможе більше: людям чи бізнесменам. Але фонд "гуманітарної допомоги" для комерсантів уже чекає на пожертви місцевих рад.

Економічна правда
12 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

13:38
Через аномально раннє тепло закарпатські виноградарі зелені операції проводять мегаінтенсивно
13:47
Cезон лохини на Закарпатті стартував на два тижні раніше, ніж торік
19:14
У травні пасажиропотік залізничним маршрутом Київ-Чоп зріс на 221% – Укрзалізниця
14:54
Через змову на аукціонах суди визнали недійсними вже два спецдозволи "Голден Тайл" на видобуток глин на Закарпатті – дані прокуратури
01:25
Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення: що це означає
20:19
/ 1
Кабмін вніс до реєстру індустріальний парк "Тячів" площею площею понад 60 га
19:25
/ 1
Видобування солі на Закарпатті зупинилося з початку березня через конфлікт співвласників
17:49
Закарпатське вино офіційно отримало спеціальне географічне зазначення
17:41
/ 1
У І кварталі 2024 р. Закарпаття імпортувало товарів на $189 млн більше, ніж експортувало
11:34
Дозвіл на видобуток піску біля Ужгорода терміном на 20 років продали з аукціону за 4,5 млн грн
11:29
"Укргазвидобування" розвиватиме на Закарпатті генерацію електроенергії з газу та "розкриватиме" його геотермальний потенціал
13:36
Суд відкрив справу про банкрутство кондитерської фабрики "АВК" в Мукачеві
13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
/ 1
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 2
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
» Всі новини