Угоду між Україною та Словаччиною про місцевий прикордонний рух підписано у Братиславі

Угоду між Україною і Словаччиною про місцевий прикордонний рух підписали сьогодні в Братиславі міністри закордонних справ двох країн Володимир Огризко і Ян Кубіш.

Угоду між Україною та Словаччиною про місцевий прикордонний рух підписано у Братиславі

Оскільки угода стосується Закарпатської області, то кореспондент УКРІНФОРМУ попросив прокоментуати цей документ представника МЗС України в Ужгороді Галину Гороховську.

- Тиждень тому, під час Дня добросусідства на українсько-словацькому кордоні, посол України в Словаччині Інна Огнівець оголосила: 30 травня угода між нашими країнами про місцевий прикордонний рух буде підписана,- згадує Галина Романівна.- І ось ця довгоочікувана подія сталася. Це вже третя така угода, укладена між Україною та сусідніми державами. Першими були Угорщина та Польща /правда, угода з Польщею ще не ратифікована/. Я наразі не знаю всіх деталей українсько-словацьких домовленостей. Відомо тільки, що за основу брався українсько-угорський документ.

Угода базується на Договорі між Україною та Словацькою Республікою про добросусідство, дружні відносини та співробітництво, підписаному 29 червня 1993 року в Києві. Бралась до уваги і постанова Європарламенту та Ради Євросоюзу, яка встановлює правила місцевого прикордонного руху на зовнішніх сухопутних кордонах держав - членів ЄС та вносить зміни до положень Шенгенської конвенції. Місцевий прикордонний рух - це регулярний перетин спільного державного кордону Договірних Сторін жителями прикордонної зони для перебування в цій зоні, зокрема, із соціальних, культурних, обгрунтованих економічних, або з родинних причин на строк, що не перевищує часових рамок, визначених в угоді. Прикордонна зона - це територія, що простягається на 50 кілометрів по обидва боки українсько-словацького кордону.

У зону дії місцевого прикордонного руху на Закарпатті, зауважила Галина Гроховська, входить 281 населений пункт Берегівського, Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського, Перечинського, Свалявського та Ужгородського районів. У Словаччині угода охоплює 283 населені пункти окресів Сніна, Собранце, Міхаловце, Гуменне, Требішов, Вранов над Теплов, Медзілаборце. У смузі місцевого прикордонного руху на Закарпатті проживають 415 тисяч громадян України, а на території Словаччини - 341 тисяча осіб.

Як і у випадку з Угорщиною, дозвіл бажаючому поїхати в Словаччину за умовами місцевого прикордонного руху обійдеться у 20 євро. Заяви про видачу такого дозволу та його передачу заявнику здійснюють: для жителів прикордонної смуги на території Словаччини - Генеральне консульство України в Прешові; на території України - Генеральне консульство Словацької Республіки в Ужгороді. Щоб отримати дозвіл, треба прожити в даній місцевості не менше трьох років. Дозволи - багаторазові, дійсні упродовж одного-п'яти років. Пільги матимуть інваліди, пенсіонери, діти до 15 років.

Звісно, угода набере чинності після ратифікації парламентами двох країн і Радою Європи, зауважує Галина Гороховська. Та перший і головний крок зроблено: документ підписано. Це - вагомий акт дружби і довіри між двома країнами, прикордонної взаємодії жителів Закарпаття та суміжних територій Словаччини.

Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ
30 травня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

11:40
/ 3
Ужгородський депутат-утікач Риба задекларував $100 тис. готівкою, а також нову роботу та оренду будинка в Канаді
14:15
/ 23
Голова Закарпатської ОВА Микита стане заступником керівника Офісу президента − нардеп
16:37
/ 2
Судитимуть прихильника "русского міра" зі Сваляви, який виправдовував збройну агресію рф проти України
11:07
Мешканці Берегова, яка публічно поширювала російську пропаганду, повідомлено про підозру
04:43
/ 5
Шуфрич сховав родину в Угорщині та переписав активи на підставну особу – розслідування
21:45
/ 3
Скандальні відео за участі президента Федерації легкої атлетики Закарпаття Коноваленка відзняті давно, а сам він з грудня минулого року – у розшуку за бійку
11:41
На Тячівщині місцеву колаборантку на 12 років відлучили від влади
21:45
/ 2
У Хусті біля школи досі стоїть погруддя поету-русофілу Вакарову – "Деколонізація.Україна"
16:20
/ 41
Звільнений екс"воєнком" Музиченко стане заступником голови Закарпатської ОДА
12:43
Закарпатська асоціація футболу закликає спортсменів не брати участь у турнірі "сепаратистської" CONIFA
22:20
/ 4
Зеленський призначив Сергія Кононенка начальником УСБУ в Закарпатській області
20:08
/ 2
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
23:53
/ 38
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 3
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 15
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
» Всі новини