Закон про ратифікацію Україною Європейської хартії регіональних мов або мов меншин планується ухвалити в новій редакції

Ухвалений у 2003 році Закон України про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин планується викласти в новій редакції. Про це повідомила заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська під час зустрічі з делегацією експертів Комітету Європейської хартії регіональних мов або мов меншин Секретаріату Ради Європи.

Зустріч відбулася в Міністерстві юстиції України в рамках оціночного візиту делегації експертів Комітету Європейської хартії регіональних мов або мов меншин до України, що триває 26-30 травня. За підсумками візиту планується складання звіту Комітету щодо імплементації Україною положень Хартії.

У ході візиту до Міністерства юстиції України, яке виступало координатором Першої періодичної доповіді про виконання державою положень Європейської хартії регіональних мов та мов меншин, експертів Ради Європи було поінформовано про наміри ухвалити у новій редакції Закон України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин».

У результаті ухвалення законопроекту передбачається виправити лінгвістичні помилки, які містяться в чинному законі, зокрема щодо назви мов, що підпадають під дію Хартії. А також вирішити проблему з недосконалим перекладом самої Хартії, що дозволить уникнути тих проблем, які можуть виникнути у зв’язку з некоректним викладенням документа українською мовою. За словами Валерії Лутковської, відповідний законопроект пройшов процедуру візування профільними відомствами та має бути внесений на розгляд Верховної Ради Президентом України.

Також у ході зустрічі з експертами Комітету Європейської хартії регіональних мов або мов меншин порушувалися питання щодо перспектив ухвалення в новій редакції Закону України «Про мови в Українській РСР».

Як повідомлялося, у липні 2007 року Україна представила Раді Європи текст Першої періодичної доповіді про виконання державою положень Європейської хартії регіональних мов та мов меншин. Доповідь містила інформацію щодо виконання Україною зобов’язань по відношенню до 13 мов, які визначені Законом про ратифікацію Хартії як регіональні мови або мови меншин. Зокрема, давався розгорнутий аналіз щодо підтримки цих мов державою у регіональному розрізі, а також у різних сферах життєдіяльності держави – освіті, судовій владі, в адміністративних органах та публічних послугах, засобах масової інформації, культурній, економічній діяльності, в соціальному житті тощо.

Положення Хартії передбачають, що при застосуванні української мови як державної її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України не вважаються такими, що перешкоджають чи створюють загрозу збереженню або розвитку мов, на які поширюються положення Хартії. В Україні, відповідно до Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», Положення Хартії застосовуються до мов таких національних меншин України, як білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.

Україна підписала Європейську хартію регіональних мов або мов меншин 2 травня 1996 року. Закон про ратифікацію Хартії було ухвалено 15 травня 2003 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
28 травня 2008р.

Теги:

Коментарі

orange 2008-05-28 / 16:39:00
Як де? Ніде.:-)

Istvan 2008-05-28 / 15:48:00
А де русинська мова?

НОВИНИ: Політика

11:40
/ 4
Ужгородський депутат-утікач Риба задекларував $100 тис. готівкою, а також нову роботу та оренду будинка в Канаді
14:15
/ 23
Голова Закарпатської ОВА Микита стане заступником керівника Офісу президента − нардеп
16:37
/ 2
Судитимуть прихильника "русского міра" зі Сваляви, який виправдовував збройну агресію рф проти України
11:07
Мешканці Берегова, яка публічно поширювала російську пропаганду, повідомлено про підозру
04:43
/ 5
Шуфрич сховав родину в Угорщині та переписав активи на підставну особу – розслідування
21:45
/ 3
Скандальні відео за участі президента Федерації легкої атлетики Закарпаття Коноваленка відзняті давно, а сам він з грудня минулого року – у розшуку за бійку
11:41
На Тячівщині місцеву колаборантку на 12 років відлучили від влади
21:45
/ 2
У Хусті біля школи досі стоїть погруддя поету-русофілу Вакарову – "Деколонізація.Україна"
16:20
/ 41
Звільнений екс"воєнком" Музиченко стане заступником голови Закарпатської ОДА
12:43
Закарпатська асоціація футболу закликає спортсменів не брати участь у турнірі "сепаратистської" CONIFA
22:20
/ 4
Зеленський призначив Сергія Кононенка начальником УСБУ в Закарпатській області
20:08
/ 2
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
23:53
/ 38
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 3
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 15
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
» Всі новини