На закарпатській Міжгірщині РПЦвУ захопила храм ПЦУ і побила священника

У неділю, 23 серпня, під час богослужіння на парафії Православної церкви України в селі Присліп на Міжгірщині представники Хустської єпархії Російської православної церкви в Україні (УПЦ Московського патріапрхату) незаконно захопили храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ.

На закарпатській Міжгірщині РПЦвУ захопила храм ПЦУ і побила священника

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Віктор Бедь. 

"Чергова кривава неділя під час богослужіння на парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині. І в цю неділю безкарно діюча злочинна група представників від Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні  (керуючий єпархією архієрей Московського патріархату в м. Хусті Марк Петровцій), на чолі із московським попом Володимиром Бітляном, в с. Присліп на Міжгірщині, незаконно захопила храм Свято-Вознесенської парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України», – зазначив єпископ.

За його словами, під час злочинного розгулу та розбою представників РПЦвУ, за злочинної бездіяльності та злочинного сприяння влади і правоохоронних органів черговий раз зірвали Божественну Літургію на парафії ПЦУ, побили священника ПЦУ Михайла Чабан і прихожан.

"Виходить, що Конституція України та закони України на Закарпатті не діють… А влада і правоохоронні органи (поліція, прокуратура) не здатна виконувати покладені на неї Конституцією України та законами України обов’язки. Що ж чекати надалі, масові сутички, кровопролиття та самосуди???", – запитує В.Бедь.

Єпископ наголошує, що це запитання до влади та правоохоронців, бо "розвиток подальших подій в с. Присліп (і не тільки в с. Присліп), викликаний безкарною  злочинною діяльністю з боку окремих представників Московського патріархату, стає не контрольованим, і наслідки можуть бути важкими".

"Управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України висловлює черговий рішучий протест проти безкарної злочинної діяльності окремих представників Хустської єпархії Московського патріархату по відношенню до духовенства і прихожан Свято-Вознесенської парафії ПЦУ в с. Присліп та вимагає від Закарпатської обласної державної адміністрації, Прокуратури Закарпатської області та Головного управління Національної поліції в Закарпатській області припинити безкарний розгул злочинної діяльності з боку представників Московського патріархату по відношенню до духовенства та парафіян Свято-Вознесенської парафії ПЦУ в с. Присліп на Міжгірщині", – йдеться у повідомленні керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією.

Конфлікт в с. Присліп вже не вперше. 19 серпня Віктор Бедь заявив про грубе порушення конституційних прав і свобод парафіян та настоятеля релігійної громади Свято-Вознесенської парафії Православної Церкви України в с. Присліп Міжгірського району представниками Московського Патріархату.

 

23 серпня 2020р.

Теги: Присліп, УПЦ, РПЦвУ, УПЦ МП

Коментарі

777 2020-08-26 / 12:02:11
Так біблія однакова, але пожертви йдуть у відповідні єпархії.

Біблія однакова. В церквах читають з біблії. Не треба конфліктів 2020-08-25 / 22:36:43

Міжгірський орел 2020-08-25 / 17:14:55
до 777

> пам'яті захисникам України, а у неділю йдуть у храми Російського патріархату.

тому що є люди якім треба пояснювати і цей момент. Або закрити нафіг ту 'кантору', що і зробила громада перейшовши до іншої церкви, тому що вона і так неканонічна, ніким не визнана, з сумнівною репутацією і цілями.
до речі ксенія - переодітий кацап. При кожній 'церкві рпц' є куратори, які моніторять, слухають, знайомі з ситуацією і тд. Такі 'церкви' виконують багато функцій на користь самі знаєте кого.

Отакi патрiоти 2020-08-25 / 11:29:09
Ходять в церкви масковського пархату, дарують там грошi i ще воняють що iх притисняють! Лiс крали i будуть Красти бо такi вiруючi

777 2020-08-25 / 11:03:18
Я нерозумію наших людей, ходять у вишиванках, співають гімн України, ходять на різні заходи пам'яті захисникам України, а у неділю йдуть у храми Російського патріархату. Хтось може мені пояснити цю не однозначність? Треба вже визначитися з ким ми дружимо, а з ким воюємо і перестати бути політичними повіями.

Росада 2020-08-25 / 06:22:46
Щур обікрав район як липку,голосуєме в ОТГ бися вдавив.

до щуря! 2020-08-25 / 00:22:22
правильно! ліс у прислопі має право п....ти тільки вірний московії і бандюганській міжгірській "владі" Бінладен! Амінь!

Ксенія 2020-08-24 / 23:06:55
Суди тривають до цих пір. І Бедь цей храм не будував. Він належить вірянам.Переважна більшість громади проти ПЦУ.

Pedro 2020-08-24 / 22:45:41
Іди на сто вушливих херу Бедь!!!!Самозванець хренув!!!Раз в Ужгороді в Маупі викладав,тепер єпископ!!!Воняк ти Бедь і хто в тебе вірить тоже шакали!!!

вася капелан 2020-08-24 / 16:33:35


Хамство і анонімний перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Ксенії 2020-08-24 / 14:18:53
У вас свої власні органи влади і суди, якщо у вас "законність " рішення під питанням?

Гори 2020-08-24 / 14:04:23
У Пилипці ситуація як у Білорусі - не важлива думка більшості, важливо бажання якогось бацьки мати собі церкву за дружину і нікуди її не відпускати аж до смерті.

Ксенії 2020-08-24 / 13:43:20


Ага, "христос" в РПЦ править. І звати його - Путін


злий 2020-08-24 / 13:37:57
Так, РПЦ - це безтомосні сектанти

Ксенія 2020-08-24 / 13:33:38
Дикість , за те сектанти , пртесанти, мусульмани процвітають у Православній державі

Ксенія 2020-08-24 / 13:30:00
Степан Крук, по вашій логіці,греко- католики повинні їхати до Риму чи ні?

Дикiсть 2020-08-24 / 13:26:21
Масковськтй пархат на Москву де жаби квакали! Скiльки можна пояснювати! У нас такоi церкви не мае бути!

Ксенія 2020-08-24 / 13:17:54
Я безпосередньо знайома з даною ситуацією і "законність " рішення під питанням. Тому що невеличка група осіб, яка ніколи даний храм не відвідувала підтасували підписи та збори, яких не було і злочинним шляхом захопили храм. Церква не політична партія і не належить якійсь державі .Це храм Божий. І править в ньому Христос , а не РОсія.

злий 2020-08-24 / 13:04:38
Ксеніяі, є офіційне і законне рішення громади про перехід в ПЦУ. А храм належить громаді.

РПЦ - бандити в рясах

Степан Крук 2020-08-24 / 13:01:19
Якщо прихожани також належать московському патріархату, тоді за вашою логікою їх також потрібно повернути Москві?!

НОВИНИ: Кримінал

11:20
Депутату Нересницької сільради на Тячівщині повідомили про підозру в шахрайстві із землею вартістю понад 1,1 млн грн
18:57
Ужгородом розгулював чоловік з гранатою
17:47
На Закарпатті жінка вбила співмешканця стільцем, бо не хотіла займатися сексом
11:21
В Ужгороді вночі спалили Mercedes, вогонь пошкодив і припаркований поруч Buick
21:22
/ 1
На Рахівщині затримали 3-х закарпатців-"ухилянтів" та їх переправника з "фішкарями" на мотоциклі з Богдана
20:12
/ 1
В Ужгороді в 10 разів п'яніший за норму водій спричинив ДТП
18:09
Водій мікроавтобуса з Мукачева, що на смерть збив пасажира в Сваляві, уник покарання
16:21
/ 8
На Закарпатті ліквідували масштабну мережу шахрайських кол-центрів, через яку виманили в 17 іноземців майже $1 мільйон
15:50
/ 4
На Закарпатті прикордонник уник покарання за переправлення "ухилянтів", бо взяв гроші лиш "на солярку" і має позитивну характеристику
11:15
На Рахівщині затримали чоловіка з Тячівщини, який пострілом в голову з саморобного пістолета вбив свого двоюрідного брата
18:00
/ 1
В Ужгороді заблокували канал розповсюдження пропагандистської літератури в церковних лавках УПЦ МП
16:55
/ 1
На Ужгородщині затримали адвоката, який за хабарі влаштовував умовно засудженим неявку до органів пробації
15:50
У Чинадійові п'яний уродженець Чернівеччини штрикнув ножем свою закарпатську співмешканку
16:38
/ 1
На Берегівщині викрили інтернет-агітатора: виправдовував збройну агресію рф проти України
22:03
/ 7
В центрі Ужгорода пʼянезний і матюкливий протоієрей УПЦ МП влетів на авто в будинок
21:31
У Чопі під час пиятики 36-річний син господині вбив її 49-річного гостя
18:03
У Оноківцях грабіжник приснув з газового балончика в обличчя односельців, зайшов до будинку та обікрав
16:14
Рецидивіста з Луганщини, який у Довгому через ревнощі п'яним зарізав співмешканку, взяли під варту без застави
23:29
На Берегівщині 7 "ухилянтів" з човнами, пошкодивши загородження, намагалися форсувати Тису в напрямку Угорщини
22:27
На Закарпатті двох шахраїв з Дніпра затримали на спробі заволодіти рекреаційними землями в Ясіні на Рахівщині
17:40
За "п'яне" вбивство співмешканки чоловіка з Кривої на Тячівщині засудили до 10 років ув’язнення
02:11
Розслідування загибелі військових 128-ї бригади на Запоріжжі триває за фактами держзради і недбалого ставлення до військової служби
23:20
/ 1
У Києві затримали організатора викритого ще в лютому "рецидивістського" ОЗУ з переправки "ухилянтів" в Румунію