В Ужгороді стійкий туберкульоз лікують через порт-системи (ВІДЕО)

В ОКТМО «Фтизіатрія» впроваджено безболісний метод ін’єкцій

В Ужгороді стійкий туберкульоз лікують через порт-системи (ВІДЕО)

Відтепер лікування найважчих форм туберкульозу стане більш зручним та ефективним для пацієнтів – в ОКТМО «Фтизіатрія» почали не тільки застосовувати новий препарат бедаквілін (який  вважають найефективнішим проти мультирезистентного туберкульозу), але й впровадили в практику прогресивний метод введення ліків.

Пацієнти із стійкою формою туберкульозу потребують щоденного прийому таблетованих препаратів та щонайменше дві внутрішньовенні ін’єкції. Такі  маніпуляції  незручні та болісні для пацієнта і можуть призводити до запалення судин та низки інших ускладнень. Адже лікування тривале - від 1,5 до 2 років. Щоб мінімізувати всі ризики та зробити ці медичні процедури  максимально ефективними та комфортними, пацієнтам підшкірно вживляються дороговартісні порт-системи. Це дозволяє проводити маніпуляції з введення медпрепаратів безкровно та безболісно.

За словами торакального хірурга Володимира Маляра перші два пацієнти вже відчули переваги такого лікування. «Порт-система – це компактний резервуар з силіконовою мембраною, з'єднаний з катером, що введений у центральну вену. Вся конструкція абсолютно відокремлена від зовнішнього середовища і встановлена під шкірою. Введення лікарських препаратів виконується в підшкірний резервуар за допомогою спеціальної голки, яка не пошкоджує мембрану. Причому така мембрана може витримувати до 1000 (!!!) проколів. Порт-система зменшує ускладнення після протитуберкульозної терапії, попереджає розвиток флебозов і флебітів, зменшує хворобливі відчуття пацієнта під час введення медпрепаратів чи забору крові. Імплант може перебувати в тілі людини до декількох років і після заживлення шкіри пацієнт може жити звичайним життям, займатися спортом, відвідувати басейн», - пояснює лікар.

Завдяки фінансуванню Глобального Фонду до закладу вже поступило 8 порт-систем. Вартість однієї – понад 5 тисяч гривень. Незабаром має надійти ще кілька десятків.

Генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип переконаний, що впровадження сучасних препаратів та прогресивних методик їх введення, збільшить прихильність пацієнтів до лікування, відтак покращиться і результат лікування такої небезпечної і важкої хвороби, як мультирезистентний туберкульоз, інформує прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області.

Довідка 

ВООЗ повідомляє, що Україна належить до країн, де кількість хворих на мультирезистентний туберкульоз є однією з найбільших у світі. За даними ВООЗ, в Україні на мультирезистентну форму хворіє кожна 4-а особа з туберкульозом. Крім того, Україна ввійшла до п’ятірки держав із найвищою кількістю зареєстрованих випадків ТБ із розширеною резистентністю - 1 097 випадків у 2017 р.

Мультирезистентний туберкульоз є формою туберкульозу, що резистентна (стійка) до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів - ізоніазиду та рифампіцину. Це означає, що ці антибіотики не будуть ефективно діяти та вбивати бактерію.

Також, за висновками експертів, Україна має найгірші в Європі показники щодо лікування туберкульозу. У нашій країні виліковуються лише 71% нових випадків та 38,6% випадків мультирезистентного туберкульозу. Щодругого пацієнта з мультирезистентним туберкульозом не вдається вилікувати. Однією з головних причин є переривання лікування самими пацієнтами.

Люди, як тільки починають себе почувати краще, часто припиняють прийом ліків, а це призводить до формування ще більш небезпечних, стійких форм хвороби. Звична форма туберкульозу лікується протягом півроку, а мультирезистентна до двох років. 

12 липня 2019р.

Теги: туберкульоз, ін'єкція

НОВИНИ: Соціо

22:37
/ 2
У суботу у Верхніх Воротах на Мукачівщині зустрічатимуть полеглого Героя Івана Вотьканича
22:22
/ 1
"Щасливі діти" запрошують дітей із соціально вразливих родин в "УжТур"
20:57
/ 1
В Ужгороді сьогодні попрощалися із захисником Олегом Ващенком
16:39
/ 1
У Ясінянську громаду на Рахівщині надійшла звістка про загибель Ярослава Бузака, що вважався зниклим безвісти від січня 2023 року
11:06
/ 1
В Ужгороді в п'ятницю попрощаються з Олегом Ващенком
16:10
ТОП 10 вакансій: на Закарпатті є 46 вакансій водіїв і 53 – швачок
15:28
/ 1
У Міжгір’ї відкрили Алею Слави Героїв-Захисників
20:39
/ 4
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 3
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
19:14
/ 1
Угорський інститут з Берегова отримав дозвіл розробляти 3 родовища з термальною водою на Берегівщині
18:10
/ 2
У Великому Березному попрощаються з Мирославом Майдичем, який загинув ще в лютому
16:53
/ 9
Ромжа, Галич і церква в Ужку: розроблено герб правлячого єпископа МГКЄ Теодора Мацапули
22:28
/ 1
У Мукачеві попрощалися з полеглим Героєм Василем Улинцем
21:51
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Юрієм Кучериком
19:32
Після втручання БЕБ Ужгородська міськрада скасувала тендер з ремонту ліфта на 2,2 млн грн
14:43
Закарпатцю присудили сплатити "Закарпатгазу" 188 тис.грн через "підкручений" лічильник
13:41
"Укрзалізниця" скасовує пересадковий потяг Ужгород-Чернівці
23:56
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Романом Гапаком
20:50
У січні-березні поточного року на Закарпатті здали житла в експлуатацію на 30% більше, ніж торік
20:35
/ 2
Африканець намагався незаконно потрапити в Україну зі Словаччини "щоби полікуватися"
11:23
На війні з росією поліг Федір Янчик з Берегова
» Всі новини