Українці висловилися в своєму ставленні щодо Донбасу

70% згодні на компроміси заради досягнення миру на Донбасі і лише 18% бачать силовий шлях відновлення миру на сході України.

Про це свідчить опитування, проведене 9-13 червня фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.

52% опитаних вважають, що не усякі компроміси прийнятні, і лише 18% згодні йти на будь-які поступки заради миру. При цьому готовність до компромісів знижується із віддаленням від військових дій: на сході України на будь-які компроміси згоден кожен четвертий респондент, а на заході – кожен десятий.

Найбільш дієвими серед запропонованих рішень задля встановлення миру на Донбасі респонденти вважають міжнародний тиск на Росію з тим, аби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%), та успішну відбудову нормального життя на підконтрольній території Донбасу (28%). 

У порівнянні з минулим роком зменшилась кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування окупованих територій сходу (з 20% до 11%), визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%) та впровадити федеративний устрій в Україні (з 7,5% до 5%).

Зросла підтримка ідеї введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту – вона становить уже понад 60%, а 1/5 населення виступає проти. Лише ні півдні противників миротворців дещо більше за прихильників (38% супроти 36%). Не визначилися з цього питання 19% населення (на півдні – 25%).

Серед  можливих варіантів політики України щодо непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей опитування виявило відсутність консолідованої позиції.

23% населення підтримують повну ізоляцію "ДНР" і "ЛНР"; 22% вважають за доцільне тримати економічну блокаду, але зберігати гуманітарні відносини, 22% виступають за дозвіл на торгівлю критично важливими товарами (продовольством і товарами повсякденного вжитку з боку України та антрацитом  від непідконтрольних територій) та максимальною підтримкою гуманітарних зв’язків, а 15% виступають за максимальний розвиток зв’язків із непідконтрольними територіями – як гуманітарних, так і торговельних.

При цьому 55% українців бачать окуповані території сходу у складі України на довоєнних умовах. Ще кожен п’ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України і близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії.

Порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати більше прав нині непідконтрольним територіям. Найбільша підтримка надання автономного права самопроголошеним "ДНР" та "ЛНР" – на сході (28%), але й там це меншість, а більшість (47%) воліє, щоб ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі.

Дослідження проводили з 9 по 13 червня, опитали 2018 респондентів старше 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

17 липня 2017р.

Теги: Донбас

НОВИНИ: Різне

14:31
Газонокосарка чи триммер? Що краще вибрати?
14:13
Як стати донором яйцеклітини?
11:09
Закарпатські рятувальники вирушили для транспортування тіла загиблого чоловіка, виявленого неподалік в горах на Прикарпатті
02:16
Укренерго: Днями в роботу вийде блок на АЕС, що тимчасово покращить ситуацію
00:04
Домашні басейни Bestway та Intex: насолоджуємось влітку без обмежень
00:10
Ключові критерії вибору стільчика для годування дітей
00:06
Подарунковий сертифікат – хороший спосіб зробити гарний подарунок
19:54
Шольц: Дозвіл Україні бити німецькою зброєю по цілях в рф не загрожує ескалацією
17:08
/ 1
Головуюча в ЄС Бельгія виступила за позбавлення угорщини права голосу в Євросоюзі
17:01
ЗМІ: угорщина у наступному складі Єврокомісії отримає менш значущу посаду через орбана
20:52
Крани та вентилі: основні відмінності
00:57
Уряд підтримав збільшення штрафів за джипінг у заповідниках у 50 разів
17:04
Як вибрати чоловічий смарт годинник на подарунок
16:19
Уряд майже вдвічі підвищив тариф на електроенергію для населення
05:33
/ 2
Опитування: Майже 50% жителів угорщини проти, аби ЄС надавав Україні будь-яку допомогу
05:12
Politico: Байден таємно дозволив Україні завдавати ударів по території росії американською зброєю
22:48
Професія мебляра: будуємо кар'єру з нуля
22:45
Добірка популярних моделей напівавтоматичних пральних машин
22:41
MacBook Air - чому це ідеальний вибір
23:03
Фіцо йде на поправку, але дуже повільно – його заступник
16:26
/ 1
угорщина блокує рішення для початку переговорів про вступ України до ЄС – ЗМІ
11:21
У Вилоку на Берегівщині через варіння їжі для худоби вигоріла літня кухня
20:19
Топ-5 особливостей Range Rover Velar, що роблять його унікальним
20:11
Практичність та комфорт: переваги використання Ford Puma
22:56
Зелений стиль: Bentley Bentayga Hybrid як символ вишуканості
» Всі новини