Ферма завтрашнього дня вже нині діє у закарпатській Тячівці

З Тячева сюди рукою подати. Кілька поворотів — і ось він — сучасний тваринницький комплекс "Новий рівень-2006". Мені є з чим порівнювати. У 80-х тут була молочно-товарна ферма радгоспу імені Леніна. Величезні сірі гіганти-хліви з бетону, вічні протяги, бо жодні з дверей не прилягали настільки, аби зберегти хоч те мізерне тепло, та (даруйте на такому порівнянні), гноївка. Нині це сучасне тваринницьке приміщення, в яке входиш, наче в операційну— через душову кімнату, у випрасуваному халаті та бахилах на ногах. Чистота тут — закон.

Як вдалося за такий короткий час із «розвалюхи» з купами сміття вибудувати такі чудові сучасні приміщення? Налагодити чітко, без зайвої метушні, роботу такого величезного комплексу?

Треба сказати, що і для генерального директора Петра Голубки, і виконавчого Михайла Рошка це — нова справа. Вчилися в аграріїв Польщі,Угорщини, контактують із майже аналогічними господарствами у Чернівцях, які вже мають свій ринок збуту.

Розпочинаючи таку важливу справу, взяли за основу єдино правильну вимогу: робота повинна бути системною, підхід — комплексним. Саме це забезпечує нині стовідсоткову рентабельність. І саме це спрацьовує. У цьому переконуєшся, коли проходиш світлими, теплими і чистими "боксами" (де добре почуваються і по дванадцять свиноматок-породілей). Над кожним родильним відсіком встановлена табличка, де зазначено дані про свиноматку та її малят. Під спеціальними інфрачервоними лампами солодко спиться поповненню. У той час свиноматка лежить у спеціальному вольєрі, годуючи поросят через спеціальні отвори. Вже через 5днів після опоросів, а це по 10, а то й 16 поросят, за технологією вирощування ветеринарна служба проводить відповідні профілактичні заходи.

У тваринницькому комплексі все поділено на окремі бокси, в яких знаходяться запліднені свиноматки, кнурі-плід-ники, молодняк для відгодівлі та ремонтний молодняк. На фермі належне утримання худоби: підлога на підігріві, екскременти потрапляють через решітку підлоги до спеціального відсіку, а затим — до сховища.Таким чином, у приміщенні чисте повітря, немає випарів аміаку.

Але найбільше вразила автоматизація. Корми за допомогою спеціального устаткування — по трубах — точно за графіком потрапляють до свиней.

Порода F1, яку закупили в Угорщині, відгодовується упродовж 6 місяців, вона м'ясна, сало має тільки 1-2 сантиметри. Годують свиней спеціальними сухими кормами, до складу яких входять пшениця, ячмінь, а також кукурудза. У поєднанні з концентрованими мінеральними добавками, в яких оптимально враховані всі поживні речовини для потреб організму. Суворо заборонені й не використовуються антибіотики або ж стимулятори росту.

Порода не дешева, як і корми. Але тут вважають що тварина, маючи такі високі якісні кондиції, варта тих грошей. Причому тут не очікують, що, використовуючи збалансовані корми, можна негайно отримати найкращі результати. Бо це — лише частина справи. Тепер на свинофермі "Новий рівень- 2006" є 374 свиноматки, 5 кнурів і 700 голів молодняка.

Новітні технології, як і практика ве-дення тваринництва, складають "Новому рівню 2006" надійну основу успіху. Крім цього всього, велике значення має і людський фактор. Тут гарно платять, але — професіоналам. Усі, без винятку, пройшли курси з підготовки до роботи на комп'ютерному обладнанні, яке встановлене в усіх приміщеннях комплексу. Колектив невеликий, але із пуском ще однієї ферми збільшиться. А це вже недалека перспектива — майже нове, теж реконструйоване з «розвалюхи» приміщення. Причому, для обігріву підлоги тут планують використовувати...гній, після спеціальної переробки.

Отже, комплекс, задіявши всі потужності (10 тисяч свиней у рік), зможе поставляти продукцію у великих масштабах. Це можна назвати наступним етапом розвитку цього унікального господарства. Та нині вже викуплено, і ведуться роботи в колишньому приміщенні промкомбінату. Тут буде встановлено обладнання для переробки м'яса і виготовлення смачної і калорійної продукції — на ринок району, області, віриться, й поза її межами. Поки що тячівці співпрацюють з чернівецьким «Колосом».

З часом тут планують займатися і племінною справою, аби мати власну породу, не закупляючи в Угорщині, передбачаємо розвиток виробництва, — каже Петро Голубка. —  Наша мета — мати більше двох десятків тисяч поголів'я. Думаю, це реально.

Разом з тим, користуючись нагодою, що газета виходить у переддень свята працівників сільського господарства, хочу привітати наш невеликий колектив з професійним святом, побажати міцного здоров'я, родинного щастя, і підкорення нових рівнів!".

Ольга Волошин
21 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

13:38
Через аномально раннє тепло закарпатські виноградарі зелені операції проводять мегаінтенсивно
13:47
Cезон лохини на Закарпатті стартував на два тижні раніше, ніж торік
19:14
У травні пасажиропотік залізничним маршрутом Київ-Чоп зріс на 221% – Укрзалізниця
14:54
Через змову на аукціонах суди визнали недійсними вже два спецдозволи "Голден Тайл" на видобуток глин на Закарпатті – дані прокуратури
01:25
Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення: що це означає
20:19
/ 1
Кабмін вніс до реєстру індустріальний парк "Тячів" площею площею понад 60 га
19:25
/ 1
Видобування солі на Закарпатті зупинилося з початку березня через конфлікт співвласників
17:49
Закарпатське вино офіційно отримало спеціальне географічне зазначення
17:41
/ 1
У І кварталі 2024 р. Закарпаття імпортувало товарів на $189 млн більше, ніж експортувало
11:34
Дозвіл на видобуток піску біля Ужгорода терміном на 20 років продали з аукціону за 4,5 млн грн
11:29
"Укргазвидобування" розвиватиме на Закарпатті генерацію електроенергії з газу та "розкриватиме" його геотермальний потенціал
13:36
Суд відкрив справу про банкрутство кондитерської фабрики "АВК" в Мукачеві
13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
/ 1
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 2
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
» Всі новини