В УжНУ запланували потужні новації з ІТ-технологій

Уже цього року в УжНУ планують запровадити електронне навчання, перевести паперовий документообіг в он-лайн режим, створити єдиний електронний архів наукових публікацій та навчити всіх без винятку викладачів користуватися сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями. Запровадження інновацій, які презентували на розширеному засіданні Вченої ради, визначене одним із пріоритетних завдань розвитку університету. Серед них - використання інформаційних технологій у навчальному і управлінському процесах, просування наукових результатів викладачів в електронних ресурсах. Адже мета УжНУ в цьому році - покращення позицій у міжнародних рейтингах, а для цього необхідна активна присутність в інтернет-просторі. Ректор УжНУ Володимир Смоланка ініціював обговорення різних варіантів використання ІТ технологій у життєдіяльності вишу у колективі.

В УжНУ запланували потужні новації з ІТ-технологій

 

Чим корисний такий інформаційно-технічний прогрес для студентів та викладачів і як відбуватимуться зміни, ми розпитали в Олександра Дубіва, в.о. директора Навчально-наукового інституту інформаційно-комунікаційних технологій, де й розробили сучасні рекомендації для вишу і планують активно впроваджувати. 

- Ви розробили цілу систему, яка видається дуже насиченою та складною.

- Перший блок питань, які ми пропонуємо, - це впровадження електронної форми навчання як допоміжної до денної та заочної. Не йдеться про дистанційне навчання. Це не буде повноцінна електронна форма, яка передбачає рівень активного спілкування між викладачами і студентами, але перший рівень ми закладемо. На ньому згодом зможемо «надбудувати» всі інші поверхи для забезпечення повного навчання, щоб тримати марку прогресивного університету. Цей початок дуже на часі. Йдеться про те, що лекційні матеріали, інші публікації викладачі зможуть розміщувати на спеціальній платформі Moodle, звідки документами зможуть користуватися студенти . Така платформа –не нова технологія, використовується у багатьох вишах України і закордоном (у понад 170 країнах світу).

Тим більше можливість отримувати лекції та зручне он-лайн середовище для взаємодії   ініціативних викладачів та студентів стануть у нагоді у випадках, коли у зимовий період заняття можуть відмінити. 

До речі, послугами електронного навчання раніше вже користувався факультет післядипломної освіти. Вони, як правило, мають справу з медичними напрямами і використовували свою платформу електронного навчання. Ми запропонували перейти на нашу, більш сучасну. Також з проханням розробити систему електронного навчання півроку тому зверталися з медичного факультету. 

- Чи є конкретні терміни «запуску» такої додаткової форми навчання?

- Буде розроблено наказ, де йтиметься, хто за що відповідає, так би мовити «дорожня карта». Зазначу, участь у такій програмі абсолютно добровільна, ми хочемо розповісти про переваги електронного навчання викладачам і заохотити їх використовувати нову форму навчання для студентів. У перспективі - це  реальна база для впровадження дистанційної форми навчання. Такими є вимоги сучасного технологічного світу.

- У чому переваги ще однієї новації – електронного документообігу? 

Це технологія, яка вже була в УжНУ. Електронні мережі розробляли також і у колишньому Закарпатському державному університеті півтора роки тому. Після об’єднання навчальних закладів варто об’єднати позитивний досвід обох вишів і поширити на всі його підрозділи. Є певні технічні моменти, адже виш став набагато більшим, необхідно забезпечити зв'язок між корпусами.  Сподіваємося, що з нового року ми активно розпочнемо роботу у цьому напрямку. 

Електронний документообіг – це миттєва доставка електронних копій наказів, розпоряджень та ін. документації до виконавців. Зручний спосіб організації роботи з електронними копіями документів. Виконавці отримуватимуть документи і вже не зможуть сказати, що щось не дійшло, система автоматично підтвердить факт отримання документу. Діятиме система умовних позначок для осіб, що контролюють хід виконання.  

- Ще один з напрямків впровадження інноваційних технологій в УжНУ - єдиний електронний архів. Плануєте запустити потужну електронну бібліотеку?

- Електронний депозитарій – це сховище наукових публікацій, результатів науково-дослідної роботи, публікацій науковців, викладачів, аспірантів та студентів УжНУ, дипломних та магістерських робіт студентів для їх централізованого зберігання та надання відкритого доступу до них світовій академічній спільноті у режимі он-лайн. Це, до речі, окрім інших плюсів, один з факторів швидкого підвищення рейтингу вишу. А також «плюс» для науковців, які підвищують свою вагу в академічних колах.

Пропонується з 1 грудня 2014 регулярно поповнювати електронний архів новими надходженнями. 

- Маєте амбітні плани підвищити у всіх викладачів УжНУ рівень знань з інформаційно-комунікаційних технологій?

- Так, пропонуємо організувати спеціальні 24-годинні курси, які згодом стали б обов’язковими. Передбачено два ріні навчання. Будемо вчити й тих, хто не вміє вмикати комп’ютер. Заняття проходитимуть у комп’ютерних лабораторіях ННІ ІКТ.

- Які переваги для університету має присутність в мережі Інтернет?

- УжНУ у сучасному світі найбільш ефективним способом може заявити про себе за допомогою мережі Інтернет. Будь-який споживач інформації за допомогою мобільних пристроїв: смартфону чи планшету подає запит у гугл і знаходить інформацію про УжНУ. Для того, щоб нас знайшли, необхідно бути інформаційно присутнім в інтернеті. Одним з вимірів популярності університету є рейтинг Webometrics. УжНУ у цьому рейтингу посідає не таке місце, яке б хотілося, але маємо конкретні рецепти щодо поліпшення цих показників. Зауважу, офіційний сайт університету має непогану відвідуваність: 1500-200 сеансів за добу, це краще, ніж будь-який інший вид ЗМІ. Кожен п’ятий відвідувач заходить на сайт через мобільний пристрій. Нещодавно ми презентували мобільний додаток до сайту і тому такий підхід стає ще більш актуальним. Тільки 2-3 університети в Україні мають подібні додатки. За допомогою такого комплексного підходу імідж нашого університету у глобальній мережі Інтернет тільки підвищуватиметься.

03 жовтня 2014р.

Теги: новації, УжНУ

НОВИНИ: Соціо

11:09
За 5 місяців поточного року закарпатські чиновники назловживали на майже 40 млн грн втрат і "намутили" в закупівлях на 340 млн грн
20:39
/ 3
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 2
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
19:14
/ 1
Угорський інститут з Берегова отримав дозвіл розробляти 3 родовища з термальною водою на Берегівщині
18:10
/ 2
У Великому Березному попрощаються з Мирославом Майдичем, який загинув ще в лютому
16:53
/ 6
Ромжа, Галич і церква в Ужку: розроблено герб правлячого єпископа МГКЄ Теодора Мацапули
22:28
/ 1
У Мукачеві попрощалися з полеглим Героєм Василем Улинцем
21:51
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Юрієм Кучериком
19:32
Після втручання БЕБ Ужгородська міськрада скасувала тендер з ремонту ліфта на 2,2 млн грн
14:43
Закарпатцю присудили сплатити "Закарпатгазу" 188 тис.грн через "підкручений" лічильник
13:41
"Укрзалізниця" скасовує пересадковий потяг Ужгород-Чернівці
23:56
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Романом Гапаком
20:50
У січні-березні поточного року на Закарпатті здали житла в експлуатацію на 30% більше, ніж торік
20:35
/ 2
Африканець намагався незаконно потрапити в Україну зі Словаччини "щоби полікуватися"
11:23
На війні з росією поліг Федір Янчик з Берегова
11:03
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні Юрієм Кучериком
18:51
/ 11
Гранатометник "Вуйко"
16:25
/ 15
Новий радник мера Ужгорода Ковальський задекларував з дружиною 13 млн грн готівки
15:21
Інформація про, начебто, мінування берегів Тиси є ворожою ІПСО – ДПСУ
11:56
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Василем Улинцем
11:31
/ 1
В Ужгороді 4 червня попрощаються з полеглим Героєм – 22-річним Романом Гапаком
» Всі новини