ПАРЄ засудила Росію за приєднання Криму

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію із засудженням дій Росії щодо приєднання Криму.

"Асамблея рішуче засуджує російську військову агресію й анексію Криму, що відбулася за нею, що є явним порушенням норм міжнародного права, зокрема положень Статуту ООН, Гельсінського акта ОБСЄ і статуту та основних правил Ради Європи", - йдеться в резолюції, ухваленій на пленарному засіданні ПАРЄ в середу.

За її ухвалення було подано 154 голоси, 26 - проти та 14 утрималися.

На думку асамблеї, "жоден з аргументів, які використовує Російська Федерація для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності".

У резолюції стверджується, що ультраправі сили не захоплювали центральну владу в Києві, "й не було ніякої безпосередньої загрози для прав етнічної російськомовної меншини в країні, зокрема, й навіть особливо, в Криму".

"Асамблея вважає, що прагнення до відділення (Криму) та приєднання до Російської Федерації ініціювала і спровокувала російська влада під прикриттям військового втручання", - йдеться в документі.

ПАРЄ також висловлює побоювання щодо російської військової присутності на кордоні з Україною. "Асамблея висловлює серйозне занепокоєння у зв'язку з нарощуванням російської військової присутності на кордоні з Україною", - зазначається в резолюції.

"Асамблея рекомендує державам, що підписали Будапештський меморандум, а також іншим зацікавленим державам Європи розглянути можливість укладення реальних угод з питань безпеки для забезпечення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України", - йдеться в документі.

Крім того, в резолюції фактично стверджується, що за снайперами, котрі стріляли в людей на Майдані, стояла колишня влада України.

"Асамблея жорстко засуджує залучення снайперів і застосування вогнепальної зброї проти протестувальників українською владою. Такі дії неприйнятні", - зазначається в документі.

У ньому також наголошується на необхідності провести ретельне розслідування всіх смертей, а також усіх випадків порушення прав людини у зв'язку з подіями на Майдані та виявити винних, передусім тих, хто віддавав команди, та притягнути їх до суду.

У резолюції референдум у Криму 16 березня визнається таким, що не відповідає Конституціям Криму та України. "Крім того, заявлена явка та результати є неправдоподібними", - йдеться в документі.

Як зазначає ПАРЄ, "результати референдуму й незаконна анексія території з боку Російської Федерації не мають юридичної сили й не визнаються Радою Європи".

У документі зазначається, що асамблея повністю визнає легітимність нової влади в Києві та законність рішень, які вона ухвалює.

Водночас ПАРЄ визнає, що в результаті останніх політичних подій, включаючи розпуск Партії регіонів, багато груп населення України побоюються, що їхні інтереси або не представлені, або недостатньо представлені у Верховній Раді та в центральному уряді.

"Для того, щоб гарантувати максимальне представництво Верховної Ради, що сприятиме єдності та стабільності в країні, необхідно провести найближчим часом, якщо дозволять технічні можливості, дострокові парламентські вибори", - зазначено в документі.

Згідно з резолюцією, політична конфігурація, що склалася після подій на Майдані з 18 по 21 лютого, які привели до зміни влади, дала можливість "створити справді демократичну систему управління країною за участю широких прошарків суспільства, яка стане гарантом сили та єдності країни".

Крім того, стверджується, що Верховна Рада дотрималася основних положень домовленостей між Віктором Януковичем та опозицією 21 лютого.

"Верховна Рада відіграла важливу та конструктивну роль у вирішенні цього конфлікту, і, виявивши згуртованість і взаєморозуміння, зуміла впоратися з важким моментом зміни влади та забезпечити дотримання основних положень домовленостей від 21 лютого 2014 року і в повній відповідності до Конституції України", - йдеться в резолюції.

Інтерфакс-Україна

09 квітня 2014р.

Теги: ПАРЄ, Крим, Росія

НОВИНИ: Різне

10:49
Сухопутні війська ЗСУ оголосили про запуск проєкту рекрутингу до підрозділів безпілотних систем — Drone Force
21:02
/ 1
Пеллегріні склав присягу та приступив до виконання обов’язків президента Словаччини
10:54
Посли ЄС погодили рамки переговорів про вступ України та Молдови
17:40
Потрібен смартфон? Обирайте Oukitel, і ось чому
07:36
/ 4
Офіс президента опублікував ПОВНИЙ ТЕКСТ безпекової угоди України зі США
21:52
Україна та США уклали безпекову угоду на 10 років
21:09
НАТО обмежив обмін розвідданими з угорщиною через її позицію – ЗМІ
21:02
НАТО схвалив план розширення підтримки Україні після зняття вето орбана – ЗМІ
14:49
Переваги навчання в Словацьких університетах
14:42
Оформлення великої кухні: поради та рекомендації
14:35
Які вибрати системи автоматичного поливу для ділянки
18:01
УГОРЩИНА БІЛЬШЕ НЕ БЛОКУВАТИМЕ РІШЕНЬ НАТО ЩОДО УКРАЇНИ
13:14
Через позицію угорщини на саміті "Бухарестської дев’ятки" не змогли зробити спільну заяву
22:23
Вибори до Європарламенту: які результати показали партії з антиукраїнською риторикою
22:05
Україна виконала всі вимоги для початку переговорів про вступ в ЄС – глава Єврокомісії
12:29
угорщину можуть виключити з "Бухарестської дев’ятки" через блокування рішень на користь України – ЗМІ
17:45
Який б/у iPhone купити у 2024?
17:37
Від ідеї до реалізації: створення кухні вашої мрії
11:13
/ 1
Партія орбана стала найбільшим рекламодавцем Google у ЄС, поширюючи антизахідні наративи
11:04
Суперник орбана зібрав велелюдний мітинг у будапешті напередодні євровиборів
14:31
Газонокосарка чи триммер? Що краще вибрати?
14:13
Як стати донором яйцеклітини?
11:09
Закарпатські рятувальники вирушили для транспортування тіла загиблого чоловіка, виявленого неподалік в горах на Прикарпатті
02:16
Укренерго: Днями в роботу вийде блок на АЕС, що тимчасово покращить ситуацію
00:04
Домашні басейни Bestway та Intex: насолоджуємось влітку без обмежень
» Всі новини