Росія назвала зустріч Радбезу ООН по Криму "сходкою"

Росія не брала участь у понеділок у неформальній зустрічі представників країн-членів Ради Безпеки ООН, бо вважає недоречним розгляд на ній прав людини і свободи преси в Криму.

Про це заявило постійне представництво Росії в організації.

"Ситуація з правами людини і свободою друку" в будь-якому суб'єкті РФ, включаючи Крим, "не вписується в рамки відповідальності Ради Безпеки і не має підстав для подібних дискусій", - йдеться у повідомленні.

Крім того, в документі повідомляється, що "такі зустрічі підривають репутацію країн-членів Ради Безпеки і завдають шкоди престижу РБ ООН у цілому".

Зустріч відбулася за ініціативою Литви у форматі "Засідання за формулою Appia" (The Arria Formula Meeting), яке не відноситься безпосередньо до заходів Ради Безпеки.

"Відзначаємо зловживання у використанні "формули Аррі". Замислювалася вона для конфіденційного обговорення складних питань, а використовується часом як засіб реклами перед ЗМІ та НУО. Це підриває престиж РБ ООН", - заявила російська місія.

"Категорично відмовляємося асоціювати з Радою Безпеки організоване сьогодні (31 березня) делегацією Литви пропагандистське шоу з запрошенням одіозних фігур. Така сходка свідомо не може дати хоч якоїсь об'єктивної інформації про ситуацію в Криму – одному з суб'єктів Російської Федерації. Зрозуміло, російська делегація буде ігнорувати цей низькопробний захід", - йдеться в заяві.

За твердженням російської місії при ООН, зустріч за ініціативою Литви є "лише ще однією спробою відвернути увагу від серйозної ситуації в Україні".

"Очевидно вона задумана, щоб не дати об'єктивної оцінки та аналізу подій в регіоні, а влаштувати тенденційне пропагандистське шоу", - вважає постійне представництво РФ.

Як відомо, колишній глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, виступаючи на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку, заявив, що псевдореферендум про статус Криму був "цинічним" і "абсурдним".

Про це він заявив на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, скликаному в понеділок з ініціативи представників України й Литви, повідомляє "Голос Америки"

Це засідання проходило за формулою "Арія", яка застосовується Радбезом для обговорення складних політичних питань у конфіденційному режимі (однак журналіст почув першу частину виступу Джемілєва).

"Абсурдно вирішувати питання про приналежність до тієї чи іншої країни на підставі  місцевого референдуму. Право на самовизначення може бути лише у корінного народу, і в Криму таким є кримські татари. Але татари бойкотували цей референдум", - сказав Джемілєв.

Він додав, що, за його даними, у референдумі брали участь не 82% жителів Криму, як повідомляє російська влада, а всього 32,4%.

Джемілєв назвав "цинічним" твердження російської влади про утиски росіян на території Криму, бо більшість керівників місцевих органів влади є росіянами (за духом), а більшість шкіл у Криму - російські.

"Спочатку на територію Криму вторглися козаки, вони захопили державні установи й парламент. Потім у Крим увійшли російські війська", - констатував Джемілєв.

"Російська влада виправдовує свої дії тим, що в Україні встановилася бандерівська влада. Але це не відповідає дійсності", - наголосив він.

Джемілєв зазначив, що відносини кримських татар із владою скинутого президента Віктора Януковича теж були поганими.

"Режим Януковича був корумпованим. Кримські татари розглядалися як головна йому опозиція. Вони не голосували за Януковича і тому були погано представлені в органах влади", - сказав він.

На неформальному засіданні Ради Безпеки в понеділок не були присутні кілька постійних представників Радбезу, у тому числі Росія й Китай.

В інтерв'ю "Глосу Америки" після засідання Джемілєв розповів про побоювання кримських татар у зв'язку з анексією Криму.

Він висловив думку, що нинішні санкції Заходу для агресора-Росії – що "булавочні уколи слону". "Якщо так буде, то навряд чи Росія покине окуповану територію… Якщо такий підхід буде превалювати, то українці по праву вважатимуть себе обманутими… І вже є думка, що нам треба терміново повертатися до ядерного статусу", - сказав Джемілєв. 

На цьому неформальному засіданні Ради безпеки в понеділок, окрім Росії, не були присутні декілька постійних представників Радбезу, в тому числі і Китай.

ТСН, УНІАН

01 квітня 2014р.

Теги: Крим, ООН, Росія

НОВИНИ: Різне

20:52
Крани та вентилі: основні відмінності
00:57
Уряд підтримав збільшення штрафів за джипінг у заповідниках у 50 разів
17:04
Як вибрати чоловічий смарт годинник на подарунок
16:19
Уряд майже вдвічі підвищив тариф на електроенергію для населення
05:33
/ 2
Опитування: Майже 50% жителів угорщини проти, аби ЄС надавав Україні будь-яку допомогу
05:12
Politico: Байден таємно дозволив Україні завдавати ударів по території росії американською зброєю
22:48
Професія мебляра: будуємо кар'єру з нуля
22:45
Добірка популярних моделей напівавтоматичних пральних машин
22:41
MacBook Air - чому це ідеальний вибір
23:03
Фіцо йде на поправку, але дуже повільно – його заступник
16:26
/ 1
угорщина блокує рішення для початку переговорів про вступ України до ЄС – ЗМІ
11:21
У Вилоку на Берегівщині через варіння їжі для худоби вигоріла літня кухня
20:19
Топ-5 особливостей Range Rover Velar, що роблять його унікальним
20:11
Практичність та комфорт: переваги використання Ford Puma
22:56
Зелений стиль: Bentley Bentayga Hybrid як символ вишуканості
15:35
Яку садову техніку потрібно мати вдома
15:31
Вибір матеріалу для конференц-крісла: Довговічність і комфорт
21:46
Де замовити футболки з логотипом?
21:35
Переваги та недоліки безпровідних навушників
12:24
Як вибрати шоколад на подарунок
12:21
Підбираємо ліжко-подіум у спальню: ключові параметри
11:44
Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
15:06
Фіцо після замаху у "стабільному, але важкому" стані
01:01
Набув чинності оновлений закон про мобілізацію
22:03
сійярто похвалився, що ветував у Раді Європи українську "формулу миру"
» Всі новини