Бурого в'язня з Львівщини вимагають відправити на реабілітацію на Закарпаття

У Львівській області, поблизу міста Стрий, на відпочинковій базі «Шепільська» у звіринці в клітці утримується бурий ведмідь для розваг.

Бурого в

„Приїхавши відпочивати на цю базу у вихідні, я була вражена умовами, в яких мешкає ведмідь, – каже пані Ірина, відвідувачка бази, – бетонна підлога, брудна вода у мисці, тісний розмір клітки та якась стара автопокришка для розваги. Не можливо зрозуміти, що цікавого у тому, аби сфотографуватися на фоні нещасної тварини та спостерігати за клишоногим, який позбавлений природних умов існування. Особисто мене обурює, що у XXI сторіччі у моїй країні, яка намагається стати членом Європейського Союзу, виявляється можливим тримати в клітці ведмедя в жахливих умовах заради незрозумілої сумнівної розваги”. 

В Україні ведмідь бурий є видом, що зникає. Він занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП (Міжнародний союз охорони природи), CITES (Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення ) та охороняється Бернською конвенцією. 

Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється. 

Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» ст.3.2. утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається. 

„Хочемо звернути увагу відповідних контролюючих органів, а саме Держекоінспекції та прокуратури у Львівської області щодо незаконності утримання бурого ведмедя в неволі з метою отримання прибутку, що є очевидним, адже база відпочинку «Шепільська», не є благодійною, освітньою чи науковою установою, – каже Наталя Вишневська з Національного екологічного центру України, – окрім того, утримуючи червонокнижну тварину, так звані власники зобов’язані мати відповідний дозвіл від Мінекології та ветеринарні документи, які регулюють перебування дикої тварини у неволі. Враховуючи поширену незаконну торгівлю дикими тваринами в Україні, власники також мають довести й ЗАКОННІСТЬ набуття дикої тварини у власність”.

Згідно із «Порядком утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах» підкреслюємо – мінімальна площа приміщення, у якому може утримуватися ведмідь бурий, становить 30 м2, й це має бути не клітка, а вольєр. 

„Львівські зоозахисники вже надіслали запити щодо законності утримання ведмедя у неволі у відповідні інстанції. Ми будемо намагатися звільнити ведмедя з переміщенням його до Синевирського реабілітаційного центру. Сподіваємось, що до цього заходу долучаться колеги з благодійної організації „4 лапи”, завдяки зусиллям яких вже врятовано декількох ведмедів в Україні, – каже Андрій Курач, голова Західноукраїнського товариства захисту тварин.” 

У 2011 році в Україні в Закарпатській області за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів та міжнародної благодійної організації „4 лапи” був створений Синевирський реабілітаційний центр для бурих ведмедів. Центр є відкритою установою, куди може потрапити кожен та побачити бурих ведмедів. 

„На жаль, ведмедів після довгого утримання в неволі вже неможливо випустити на волю, але замість тісної клітки та недолугих хазяїв в Реабілітаційному центрі вони знайдуть спеціалістів, які можуть надати їм кваліфіковану допомогу та створять сприятливі умови для життя, складуть якісні раціони харчування тощо, – каже Катерина Полянська, член Національного екологічного центру України, – на території України в природних умовах залишилося лише близько 200 особин ведмедя бурого через знищення природного ареалу його існування та браконьєрство. В приватних звіринцях, пересувних зоопарках, пересувних цирках, біля кафе, на базах відпочинку утримується до 300 ведмедів. Треба підтримувати діяльність реабілітаційних центрів та заборонити розводити ведмедів, які вже потрапили в неволю й яких потім продають в такі самі зоокутки”. 

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Наталя Вишневська, НЕЦУ 
 098 257 6176 
nataliavishnevska at gmail.com 

Катерина Полянська, НЕЦУ 
 067 266 4438 
ktgreentree at gmail.com

29 травня 2013р.

Теги: ведмідь, Синевир

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:40
Спостерігати вагітність безоплатно можна у 23 медзакладах Закарпаття – НСЗУ
19:44
В парках Ужгорода відновили роботу частини атракціонів, зупинених після НП в мотузковому парку
18:54
/ 1
На війні полягли Олександр Костриця з Ракова і Олексій Тирпак з Тур'я Пасіки Тур'є-Реметівської громади
15:54
У Великому Раківці Білківської громади провели в останню дорогу Володимира Поповича
01:26
/ 2
У Руській Мокрій Усть-Чорнянської громади попрощалися з Генадієм Лісовенком, який вважався зниклим безвісти з вересня 2022 року
00:14
Оприлюднено графік літніх канікул в усіх школах Ужгорода
00:10
"Укрзалізниця" призначила на 1-2 червня "гірський шатл" зі Львова до Рахова
21:54
В Ужгороді проходить Всеукраїнський з’їзд серцево-судинних хірургів
21:22
/ 1
На Запоріжжі поліг Едуард Федор з Перечина
20:40
На румунський берег Тиси навпроти Великого Бичкова винесло 10-го з початку травня потопельника
19:45
/ 2
У п'ятницю на КПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" запрацює модернізований пасажирський напрямок
18:13
/ 5
В Ужгороді повертатимуть громаді стоянку для літаків в аеропорту, передану в приватну власність
14:36
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті влаштувалися на роботу 5 італійців, 5 румунів і 3 британці
11:29
Ляльковий театр та безкоштовна солодка вата: у "Світі Велетнів" відзначать День захисту дітей
10:58
/ 1
У Великому Раковці Білківської громади попрощаються з полеглим на війні з росією Володимиром Поповичем
21:10
/ 4
Закарпатська обласна станція переливання крові повідомила про "велику потребу в крові всіх груп Rh- для ЗСУ"
19:52
/ 1
На Донеччині поліг Юрій Бойчак з Розтоків Богданської громади
17:45
/ 1
На Харківщині поліг Андрій Малицький з Невицького Оноківської громади
16:01
У вівторок у Сасівці Неліпинської громади, що на Мукачівщині, прощатимуться з Віталієм Хомою
15:56
У Мукачеві відновлюють роботу роботу комунальні термальні басейни
20:31
У Ясіні на Рахівщині зареєстровано ще одну громаду ПЦУ
16:22
/ 2
Брати Рамачі і сербські руснаки
11:12
/ 1
Внаслідок ран, отриманих у бою, і після операцій, що тривали місяць, помер Олександр Трощак із Верхнього Коропця на Мукачівщині
11:27
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Василем Канайлом
20:55
/ 1
У Тисі виявили ще одного потопельника – закарпатця 1975 року народження
» Всі новини