На Закарпатті 120 сіл не мають власних місць видалення відходів

У прокуратурі говорили про необхідність об’єднання зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю задля вирішення проблем, пов’язаних з відходами.

На Закарпатті 120 сіл не мають власних місць видалення відходів

4 грудня у прокуратурі Закарпатської області відбулась міжвідомча нарада щодо стану додержання вимог законів України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища» та іншого законодавства органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та адміністративно-господарського управління і контролю у сфері поводження з відходами.

У нараді взяли участь начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, начальник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, керівники Головного управління Держсанепідслужби, Головного управління житлово-комунального господарства Закарпатської обласної державної адміністрації, Державної служби з лікарських засобів, управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, Головного управління ветеринарної медицини та інші.

Обговоривши стан додержання вимог цих законів України виконувач обов’язків прокурора області Віталій Роман відмітив, що міськрайпрокурорами, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і державного контролю вживаються організаційно-практичні заходи щодо виконання вимог законодавства у сфері поводження з відходами та реалізації конституційних прав мешканців області на санітарно-епідеміологічне благополуччя у цій сфері.

Однак, він зауважив, що стан законності в цій сфері правовідносин свідчить про необхідність подальшої активізації і об’єднання зусиль усіх вищезазначених відомств, спрямованих на вирішення наявних в ній проблем.

Так, у регіоні знаходиться понад 300 місць видалення (розміщення) відходів, з яких 224 (більше 73 %) вже не відповідають санітарним вимогам та екологічним вимогам.

Органи місцевого самоврядування несуть первинну відповідальність за організацію послуг поводження з відходами на своїй територій або через комунальні підприємства або через укладання угод з приватними операторами. 

У зв'язку з цим, надзвичайно гострою для області є проблема утворення несанкціонованих звалищ сміття, першопричиною якої є не впровадження у населених пунктах регіону централізованого збирання відходів. Таке організовано на Закарпатті лише в 122 населених пунктах Закарпаття (11 містах, 19 селищах міського типу та 92 селах) з усіх 309. 

Приблизно 120 сіл у гірській місцевості не мають власних місць видалення відходів, і їх жителі виносять сміття до сміттєзвалищ навколишніх населених пунктів або викидають його просто в навколишнє середовище. Існуючі місця видалення відходів в Закарпатській області займають близько 250 га землі і на них складовано більше 10 млн. м3 відходів. 

Ще не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства діяльність органів державного контролю у сфері поводження з відходами

На завершення міжвідомчої наради, Віталій Роман резюмував: «З огляду на наявність зазначених проблем і поширеність порушень законодавства у сфері поводження з відходами, зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю, спрямовані на їх вирішення, вимагають об’єднання та удосконалення, а прокурорський нагляд подальшої активізації».

Відтак, керівництвом прокуратури області за погодженням з усіма учасниками наради розроблено низку спільних заходів, покликаних на усунення виявлених недоліків, - повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі прокуратури Закарпатської області.

06 грудня 2012р.

Теги: прокуратура, відходи, небезпека

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:40
Спостерігати вагітність безоплатно можна у 23 медзакладах Закарпаття – НСЗУ
19:44
В парках Ужгорода відновили роботу частини атракціонів, зупинених після НП в мотузковому парку
18:54
/ 1
На війні полягли Олександр Костриця з Ракова і Олексій Тирпак з Тур'я Пасіки Тур'є-Реметівської громади
15:54
У Великому Раківці Білківської громади провели в останню дорогу Володимира Поповича
01:26
/ 2
У Руській Мокрій Усть-Чорнянської громади попрощалися з Генадієм Лісовенком, який вважався зниклим безвісти з вересня 2022 року
00:14
Оприлюднено графік літніх канікул в усіх школах Ужгорода
00:10
"Укрзалізниця" призначила на 1-2 червня "гірський шатл" зі Львова до Рахова
21:54
В Ужгороді проходить Всеукраїнський з’їзд серцево-судинних хірургів
21:22
/ 1
На Запоріжжі поліг Едуард Федор з Перечина
20:40
На румунський берег Тиси навпроти Великого Бичкова винесло 10-го з початку травня потопельника
19:45
/ 2
У п'ятницю на КПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" запрацює модернізований пасажирський напрямок
18:13
/ 5
В Ужгороді повертатимуть громаді стоянку для літаків в аеропорту, передану в приватну власність
14:36
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті влаштувалися на роботу 5 італійців, 5 румунів і 3 британці
11:29
Ляльковий театр та безкоштовна солодка вата: у "Світі Велетнів" відзначать День захисту дітей
10:58
/ 1
У Великому Раковці Білківської громади попрощаються з полеглим на війні з росією Володимиром Поповичем
21:10
/ 4
Закарпатська обласна станція переливання крові повідомила про "велику потребу в крові всіх груп Rh- для ЗСУ"
19:52
/ 1
На Донеччині поліг Юрій Бойчак з Розтоків Богданської громади
17:45
/ 1
На Харківщині поліг Андрій Малицький з Невицького Оноківської громади
16:01
У вівторок у Сасівці Неліпинської громади, що на Мукачівщині, прощатимуться з Віталієм Хомою
15:56
У Мукачеві відновлюють роботу роботу комунальні термальні басейни
20:31
У Ясіні на Рахівщині зареєстровано ще одну громаду ПЦУ
16:22
/ 2
Брати Рамачі і сербські руснаки
11:12
/ 1
Внаслідок ран, отриманих у бою, і після операцій, що тривали місяць, помер Олександр Трощак із Верхнього Коропця на Мукачівщині
11:27
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Василем Канайлом
20:55
/ 1
У Тисі виявили ще одного потопельника – закарпатця 1975 року народження
» Всі новини